Trasenie volantom

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem :)

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

bilinxe
Příspěvky: 55
Registrován: 31 říj 2018, 14:28

Trasenie volantom

Příspěvek od bilinxe »

Caute, je take jemnucke vibrovanie volantu normalne na novej Astre K ci to treba riesit cez reklamacku. Je to na 18/17 pneu (225/45 R17). Je to citit pri rychlosti nad 90km. Myslel som najprv ze budu krive disky na leto ale je to aj po prehodeni na zimne komplety. Stretol sa s tym uz niekto?
Reklama
 

Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Trasenie volantom

Příspěvek od mfilip »

Toto mi vzdy delaji nevyvazene pneu. S jinou pricinou jsem se nesetkal.
I nejlevnejsi reseni je zkusit zmenit pneuservis a nechat si prevazit alespon predni pneu.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
bilinxe
Příspěvky: 55
Registrován: 31 říj 2018, 14:28

Re: Trasenie volantom

Příspěvek od bilinxe »

Tak ale ked mi to robilo v lete, cakal som ze prehodime pneu zimne a uvidime ci to skonci... zimne pneu mam nove komplety a pneu obute a vyvazene a je to tam stale...
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Trasenie volantom

Příspěvek od mfilip »

Uz se mi stalo, ze mi po prezuti sly vibrace do volantu, prave pri rychlosti +90km/h. Reklamoval jsem to, pneu se prevazily znovu, ale vibrace neustaly.
Zkusel jsem jiny pneu servis a po prevazeni vibrace ustaly,

Nerikam, ze je to na 100% pneu v tvem pripade a pricina muze byt jinde, nicmene ja osobne bych opravdu zkusil nechat prevazit pneu v nejakem jinem pneuservisu, nez bych zacal hledat slozite neco jineho.
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
bilinxe
Příspěvky: 55
Registrován: 31 říj 2018, 14:28

Re: Trasenie volantom

Příspěvek od bilinxe »

Mozno by som to bral keby to nerobilo na obidvoch sadach, auto ma 5000km
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 290
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Trasenie volantom

Příspěvek od westler »

V tomto má mfilip pravdu, setkal jsem se s tím taky u předchozí Astry, kola jsem nechával převažovat dokonce ve 3 pneuservisech celkem 5x (byl jsem za blázna), ale až pak to opravdu pomohlo. Chce to nechat sundat všechny závažíčka z disku a případně i pootočit pneu pokud je komplet hodně rozvážený. A dále pak dokonale očistit dosedací plochy (disk+brzd.kotouč) a nezapomenout na správné dotáhnutí kalibrovaným momentovým klíčem, pro Astru K je to 140nm. Oboje disky jsou předpokládám originál - ptám se kvůli dosedací ploše matice/šroubu.

Může to mít samozřejmě jiné příčiny jako např. vůle v náboji, uložení předního stabilizátoru, špatně vyvážené poloosy apod., bohužel tyhle všechny věci jsou mnohem dražší, takže nejlepší je opravdu začít od nejsnadnějšího/nejlevnějšího - znovu pořádně vyvážit.

Tip - sleduj přesně rozmezí rychlostí kdy volant vibruje, pokud je to vyvážením, tak se to bude po převážení projevovat při trochu jiné rychlosti (např. 80-110kmh, 120-140kmh, apod).
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
bilinxe
Příspěvky: 55
Registrován: 31 říj 2018, 14:28

Re: Trasenie volantom

Příspěvek od bilinxe »

Ano zacina to uz od 80 vyssie, skusime este raz prevazit a ked nepomoze skusime sa zastavit v Opel pradajni nech skontroluju podvozok vramci zaruky
Volfik
Příspěvky: 160
Registrován: 31 říj 2018, 21:19

Re: Trasenie volantom

Příspěvek od Volfik »

Já mám na Insignii zimní 20", koupil jsem nové Continental TS 860 pneu, a dvě jsou takové, že v nich lítá 30gramů. Kola samotná jsou vyvážená jak to jen jde, ale není to ideální, 30 gramů na předku jde cítit. Ty gumy jsem přehodil na zadek a nevadí to, ale na předku jsem to poznal.

Kdybych na nich nepotřeboval jezdit, jdou na reklamaci.

Takto teda půjdou taky, ale až po zimě :)

Ale pokud ti to vibruje jen trošku, počkal bych, že se ta guma sjede a sedne si ;)
Insignia GSi (2.0T benzín, 260hp, 4x4, 8AT)
Uživatelský avatar
palecNR
Příspěvky: 109
Registrován: 20 pro 2016, 23:30
Bydliště: Nitra

Re: Trasenie volantom

Příspěvek od palecNR »

mfilip píše: 20 lis 2019, 11:13 Uz se mi stalo, ze mi po prezuti sly vibrace do volantu, prave pri rychlosti +90km/h. Reklamoval jsem to, pneu se prevazily znovu, ale vibrace neustaly.
Zkusel jsem jiny pneu servis a po prevazeni vibrace ustaly,

Nerikam, ze je to na 100% pneu v tvem pripade a pricina muze byt jinde, nicmene ja osobne bych opravdu zkusil nechat prevazit pneu v nejakem jinem pneuservisu, nez bych zacal hledat slozite neco jineho.
Presne aj moj pripad.
Opel astra K innovation 1,6 100kw/136k
r.v 3/2016
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 212
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Trasenie volantom

Příspěvek od Sandal »

Ako sa to vyriešilo?
bilinxe píše: 19 lis 2019, 11:39 ...vibrovanie volantu normalne na novej Astre K ...
Priatelia, myslím, že by bolo veľkým prínosom pre fórum, keby sa na konci témy identifikovala závada. Potom bude mať fórum zmysel pre všetkých, aby sme sa dozvedeli nielen o potenciálnych závadach, ale aj ich príčinách a spôsobe ich riešenia.
P.S.: Ak ešte nedošlo k vyriešeniu, tohto konkrétneho problému, verím, že sa tak stane a zadávateľ nám vyjaví rozuzlenie
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Odpovědět

Zpět na „Astra K – Podvozek a řízení“