Krátký dosvit potkávacích Full LED světel Opel Astra K, 2017

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Michal K.
Příspěvky: 3
Registrován: 14 led 2022, 16:53

Krátký dosvit potkávacích Full LED světel Opel Astra K, 2017

Příspěvek od Michal K. »

Zdravím všechny uživatele s orig. full led světlomety ….
Chtěl jsme se prostřednictvím tohoto fora zeptat, zdali nemáte někdo zkušenost s řešením krátkého dosahu potkávacích LED světel ?

Potkávací světla mi začala svítit pouze na cca. 27 m což je cca. 1/3 z původního dosvitu.

Vozidlo bylo na diagnostice u dvou Opel servisů a oba shodně tvrdí, že dle měření jsou světla OK.
Ostatní funkce světel jsou OK a žádná chyba na přístrojovce ani v diagnostice nevyskakuje.
Světla byla již před dvěma lety, ještě v rámci záruky měněna za nová z důvodu chyby natáčení, nicméně ani tenkrát to tak mizerně nesvítilo.

Opel servis navrhuje přehrát SW za cca. 4.000,- , nicméně bez záruky, že se dosvit zlepší.
Osobně mi to přijde jako trochu drahý pokus bez jakékoliv záruky.

Máte prosím někdo nějakou podobnou zkušenost ?

Děkuji M.
Reklama
 

OnMi
Příspěvky: 463
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Krátký dosvit potkávacích Full LED světel Opel Astra K, 2017

Příspěvek od OnMi »

Pokud vim, tak IntelliLux nemaji manualni serizovani zakladni vysky svetlometu (koleckem na panelu svetel).

Otazka je, zda maji leveling automaticky tj. snimace na predni a zadni naprave a nebo to IntelliLux resi vse elektronicky bez naklapeni svetel.
Zkusil bych okouknout predni zadni napravu zda tam nekde nenajdes snimac svetle vysky vozidla. Pokud tam snimace jsou, hledal bych problem tam.
Napr. u Xenonou pokud prestane jeden ze snimacu svetle vysky vozidla fungovat, tak se svetla automaticky sklopi do nejnizsi polohy a zabranili tak pripadnemu oslnovani protijedoucich vozidel.
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 288
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Krátký dosvit potkávacích Full LED světel Opel Astra K, 2017

Příspěvek od westler »

Nastavení výšky je klasika - imbus c.6 nebo 8, viz. foto. Jinak doporučuju to dělat na regloskopu pro kontrolu.

BTW: funkci natáčení ve smyslu vlevo/vpravo světla nemají, seřízení vlevo/vpravo by se mělo dělat ve spojitosti s kamerou kvůli funkci "matrix"
Přílohy
FJ000615.jpg
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
OnMi
Příspěvky: 463
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Krátký dosvit potkávacích Full LED světel Opel Astra K, 2017

Příspěvek od OnMi »

Koukni sem. Zde je presne ten tvuj pripad. Svetla funguji, maskuji, nic nehlasi, ale jsou maximalne sklopena do zeme:
https://www.youtube.com/watch?v=qI-0PjAVzcE

Podle informaci z nemeckeho fora je na vine prave snimac svetle vysky vozidla o kterem jsem psal vyse (a nebo kabelaz k nemu) .

Snimac je nekde u leveho zadniho kola a vypada nejak takto:
https://opelczesci.com/poziomica-lamp-l ... 23287.html

Zkusil bych v prvnim kole odpojit konektor a zkontrolovat, zda do nej nebo do snimace nepronikla vlhkost.

Kazdopadne mne zarazi, ze toto servis neproveril jako prvni. Bohuzel pro dnesni 'mechaniky/menice komponent' je jednodussi to hodit na SW nez se jit ohnout nebo dat auto na zvedak.
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Michal K.
Příspěvky: 3
Registrován: 14 led 2022, 16:53

Re: Krátký dosvit potkávacích Full LED světel Opel Astra K, 2017

Příspěvek od Michal K. »

Děkuji všem za nápovědu, to video sedí přesně.

Také se domnívám, že chyba bude někde u automatického nastavování náklonu, nebo v nějaké kalibraci světel. Jen je mi záhadou, proč to OPEL servis na moderní diagnostice nevidí. Domnívám se, že na starém typu regloskopu bude vidět hned, že horní hrana světel je někde úplně mimo.

Ještě doplním abych autor. Servisu OPEL min. tomu druhému nijak nekřivdil ,,že nic neprověřili a jen navrhli přehrátí SW“:

Při druhém servisu v Opelu jsem stál přímo u auta a viděl, že kontrola nastavení LED světel není až tak jednoduchá jak jsem si ještě donedávna představoval.
Auto i regloskop jsou napojeny do PC a vše se nastavuje přes PC. Nastavovací šrouby na světlech sice jsou ale těch se nikdo již léta nedotknul, takže pouhé zvednutí asi nebude správné řešení, neboť světla i na běžné potkávačky pracují asi v 8 modech, které se neustále mění podle rychlosti, natočení kol, okolního osvětlení atd.

Závěr z druhého servisu, který jsem na vlastní oči viděl byl:
- kontrola umístění čidla na přední nápravě byla provedena na zvedáku nicméně vlhkost v systému kontrolována nebyla
- kontrola funkčnosti čidla náklonu mi byla ukázána při napojení auta a regloskopu na PC, při zatlačení na čumák auta se hodnoty v PC opravdu měnily, takže nefunkčnost čidla byla vyloučena
- o dalším čidle na zadní nápravě nikdo nemluvil ….. musím prověřit zdali tam vůbec je

Zítra jedu do dalšího servisu ....

děkuji M.
Michal K.
Příspěvky: 3
Registrován: 14 led 2022, 16:53

Re: Krátký dosvit potkávacích Full LED světel Opel Astra K, 2017

Příspěvek od Michal K. »

Zdravím všechny,
tak jsem navštívil další autoservisu a dostal LEDkové školení ....

1) Seřizovat led světla bez potřebného vybavení HW + SW nelze
2) Pouhé mechanické přizvednutí světel určitě nedělat, rozhodí se toho více než je nyní
3) Klasický regloskop na hologeny je nepoužitelný pro Ledky, žádná linie se tam prý nezobrazí, světlo se roztříští
4) Světla soustavně spolupracují s kamerou a dalšími komponenty, které vyhodnocují mnoho jízdních údajů a dle toho upravují světelný zdroj

Zrada může být:
- v předním čidle
- v zadním čidle
- v kabeláži
- v SW nebo kalibraci
- někde jinde

..... hledám

M.
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: Krátký dosvit potkávacích Full LED světel Opel Astra K, 2017

Příspěvek od Cinda »

Jak to dopadlo? Svěř se.
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“