Italska Astra H Z14XEP

Ukažte ostatním vaše auto

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 960
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Italska Astra H Z14XEP

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Pěkná práce. Tak to má být, najdeš něco co nesedí, ihned se pustit do práce. 👍👍👍
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
Současný vůz: Opel Astra L 1.2 Turbo Mild-Hybrid - 2025
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Reklama
 

luiy87
Příspěvky: 87
Registrován: 01 dub 2020, 10:02

Re: Italska Astra H Z14XEP

Příspěvek od luiy87 »

V pátek a v pondělí proběhl panelákový sevis na parkovišti.
Vyměnil jsem:
- tyče řízení - TRW
- čepy řízení - Orginál Opel (ale vyrábí TRW)
- Ramena - Meyle HD
- a samodomo geometrie pomoci šnůry, lepicí pásky a laserového metru :D

Takže už mi zmizely vůle v řízení. Auto když zrychlovalo jelo do jedné strany a při brždění do druhé. A nemusím už korigovat směr volantu podle větru a tvaru cesty. Takže už nejsem kapitánem lodi ale řidič auta :D
IMG_20260525_160949769_HDR_AE.jpg
IMG_20260525_162337875_HDR_AE.jpg
Opel Astra H Z14XEP + LPG
ex Opel Astra H Z16XEP + LPG
ex Opel Corsa B X10XE + LPG
ex Opel Zafira A X16XEL + LPG
ex Škoda Felicia 1.3MPi + LPG
ex Seat Ibiza 1.4 MPi
ex Peugeot 207 1.4
ex Kia Picanto 1.0
ex Škoda 120 LS
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 1393
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Italska Astra H Z14XEP

Příspěvek od milosh »

Obdivuji nektere lidi, co zvladnou samodomo. Geometrii bych ale nechal rozhodne udelat v servisu.
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 960
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Italska Astra H Z14XEP

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Krása, jsi umělec. Mi to dělali na Astře G a opravdu před domem bych to nědělal. Musela to byt drbačka. Mi to dělali na velkém zvedýku a bylo hotovo snad za 2 hod. i s pokecem :D :D :D . No geometrii zakladní, už jsi provedl :D :D :D , teď bych to ještě nechal udělat profíky, ať je 100% jistota.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
Současný vůz: Opel Astra L 1.2 Turbo Mild-Hybrid - 2025
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
luiy87
Příspěvky: 87
Registrován: 01 dub 2020, 10:02

Re: Italska Astra H Z14XEP

Příspěvek od luiy87 »

Celkově to trvalo okolo 5 hodin. Dělal jsem to na 2x. V pátek řízení a v ponděli ramena. :)
Nejhorší je první čep a první rameno, než člověk zjistí jak se k tomu postavit :D

Asi nářadí, které jsem kdy koupil a ulehčilo mi práci je AKU ráozvý utahovák. Předtím jsem trápil s každým zarezlým šroubem, nebo než jsem sundal kolo. Ted je to raz dva :D

Samodomo geometrii jsem nedělal poprvé, předtím jsem to dělal pomocí provázku, lepící pásky, dlouhých latí a svinovacího metru :D :D :D
Jako počítal jsem, že zajedu na geošku, měl jsem už vybraný servis. Ale tu geošku jsem udělal tak dobře, že nemám ten poci, že bych musel. Auto jeden rovně a stabilně i dálnici. A důležité je, že volant mám rovně. Předtím když jsem jezdil na geometrii, tak auto rovně jezdilo ale volant nebyl úplně rovně :D
Opel Astra H Z14XEP + LPG
ex Opel Astra H Z16XEP + LPG
ex Opel Corsa B X10XE + LPG
ex Opel Zafira A X16XEL + LPG
ex Škoda Felicia 1.3MPi + LPG
ex Seat Ibiza 1.4 MPi
ex Peugeot 207 1.4
ex Kia Picanto 1.0
ex Škoda 120 LS
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 960
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Italska Astra H Z14XEP

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Máš pravdu, nářadí je základ, poznávám to teď osobně. Proto v garáži snad ten základ už je a neuvěřitelně to pomáhá. Před pár dny jsem koupil v Lidlu laser metr a vyrovnání, taková ta mala krabička, pro přípravu vylití nyvelačkou podlahu v garáži. Teď vím, že s tím mohu dělat i laser geometrie aut :D :D :D .
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
Současný vůz: Opel Astra L 1.2 Turbo Mild-Hybrid - 2025
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
luiy87
Příspěvky: 87
Registrován: 01 dub 2020, 10:02

Re: Italska Astra H Z14XEP

Příspěvek od luiy87 »

:D
Naposledy upravil(a) luiy87 dne 21 čer 2026, 20:52, celkem upraveno 1 x.
Opel Astra H Z14XEP + LPG
ex Opel Astra H Z16XEP + LPG
ex Opel Corsa B X10XE + LPG
ex Opel Zafira A X16XEL + LPG
ex Škoda Felicia 1.3MPi + LPG
ex Seat Ibiza 1.4 MPi
ex Peugeot 207 1.4
ex Kia Picanto 1.0
ex Škoda 120 LS
luiy87
Příspěvky: 87
Registrován: 01 dub 2020, 10:02

Re: Italska Astra H Z14XEP

Příspěvek od luiy87 »

Astra - R@SAG píše: 26 kvě 2026, 15:03 Máš pravdu, nářadí je základ, poznávám to teď osobně. Proto v garáži snad ten základ už je a neuvěřitelně to pomáhá. Před pár dny jsem koupil v Lidlu laser metr a vyrovnání, taková ta mala krabička, pro přípravu vylití nyvelačkou podlahu v garáži. Teď vím, že s tím mohu dělat i laser geometrie aut :D :D :D .
Ten laser metr co píšeš, tak to je spíše ta laserová vodováha ne? :D Já myslím, metr ale není svínovací nebo skladací. Ale prostě zaměříš a ukáže ti vzdálenost :D
Opel Astra H Z14XEP + LPG
ex Opel Astra H Z16XEP + LPG
ex Opel Corsa B X10XE + LPG
ex Opel Zafira A X16XEL + LPG
ex Škoda Felicia 1.3MPi + LPG
ex Seat Ibiza 1.4 MPi
ex Peugeot 207 1.4
ex Kia Picanto 1.0
ex Škoda 120 LS
luiy87
Příspěvky: 87
Registrován: 01 dub 2020, 10:02

Re: Italska Astra H Z14XEP

Příspěvek od luiy87 »

Jinak jsem dlouho zase nic nepsal. 😄

Protože se blíží čas dovolených a prázdnin, tak plánujeme, že budeme zase trajdat po severních i jižních mořích jako minulé roky. 😄

Tak jsem ještě rychle dodělával věci, které mě štvaly nebo bylo potřeba udělat preventivně. 😄

1. Čelní sklo
Nechal jsem vyměnit čelní sklo. Zažilo už hodně zásahů od kamínků a jeden byl přímo v zorném poli řidiče, takže už byl nejvyšší čas.

2. Relé startéru
Vyměnil jsem relé startéru. Poslední dobou se mi alespoň jednou denně stalo, že jsem otočil klíčkem a nic se nedělo. Musel jsem zkusit podruhé nebo potřetí. Zatím to vypadá, že problém zmizel. Když ne, bude na řadě spínačka. 😄

3. Klimatizace
Nechal jsem doplnit klimatizaci. Od té doby, co auto máme (jaro 2024), jsem na ni nesahal a netuším, kdy ji servisoval předchozí majitel. Jak byly tento týden ty vedra, tak už bylo poznat, že nechladí jako dřív. Když jsem měl foukání na nohy, tak mi nohy nemrzly. Teď už zase mrznou. 😂

4. Panelákový servis na parkovišti - zadná brzdy
Dnes přišly na řadu zadní brzdy. Byly už slabší, takže proběhla výměna čelistí, prasátek a bubnů. Vyměnil jsem i obě kratší lanka ruční brzdy. To hlavní jsem nechal být, protože by se musel sundávat výfuk. To udělám až ve chvíli, kdy budu měnit i výfuk. 😄
IMG_20260621_103655968_HDR.png
IMG_20260621_092459041_HDR.jpg
Tím pádem jsem asi skončil se vším, co bylo potřeba udělat, a teď budu jen čekat, co se objeví dál. 😄

Ještě mě čekají někdy přední světla a přemýšlím, jakou cestou se vydat:
1, Přeleštit je. To je na chvilku
2, Koupit nové a mít na pár let klid.
3, Na AliExpressu jsem viděl, že se dají koupit samotná skla světlometů a jen je vyměnit. Jen nevím, jaká bude jejich kvalita.

Má s těmi skly z AliExpressu někdo zkušenost? 🤔
Opel Astra H Z14XEP + LPG
ex Opel Astra H Z16XEP + LPG
ex Opel Corsa B X10XE + LPG
ex Opel Zafira A X16XEL + LPG
ex Škoda Felicia 1.3MPi + LPG
ex Seat Ibiza 1.4 MPi
ex Peugeot 207 1.4
ex Kia Picanto 1.0
ex Škoda 120 LS
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 960
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Italska Astra H Z14XEP

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Pěkná práce a je pravda, že máme zde léto a km budou přibívat, i když v mém případě spíše leteckých tam a zpět celkém 8 000 km. Tak Astry se na 2 týdny spočnou a v garáži byzraje k dokonalosti podlaha :D :D . Tak mnoho šťasných km v letním slunci.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
Současný vůz: Opel Astra L 1.2 Turbo Mild-Hybrid - 2025
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“