BENZIN aditivum - skusenosti

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od sladas opc »

Oni ho davaji, je to snad i zanesene v planu garancni prohlidky.. Ale kdyz nekdo nejezdi na garancky muzes si ho koupit bud u opela a nebo pak jako liqui moly..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1333
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Sunman »

Myslím v SM bol test od VIF-u, kde rozoberali motor - palivo bežný 95, aditivovaný 95, VIF-ovaný bežný 95. zistenia nižšie nie sú z mojej hlavy, ale z onoho testu:
aditivovaný 95 zabraňuje karbonizácii motora ale len v prípade, že sa používa neustále. Zakarbonovaný motor takýto benzín nevyčistí.
bežný 95 skončil zakarbonovaný
použitie VIF-u do bežnej 95 spôsobilo vyčistenie motora po spotrebovaní jednej plechovky.

Takže pri jednorázovom naliatí po 30 000 km si myslím, že sa to karbonu pokiaľ tam je ani nedotkne :mrgreen:
Do 1.6T tankujem obyčajný 95, za 140tkm ktoré to má som 2x dal plechovku VIF-u. Prvý krát keď som mal pocit, že sa zmenil zvuk motora na taký trochu plecháč, ale nič sa neudialo. Druhú plechovku som dal po ca 100 000 km, rozdiel tiež nevidím, ale netvrdím že je to dobre alebo zle.
Motor kašle len po naštartovaní na voľnobeh ca 2 minúty inak necuká ani sa nebráni preháňaniu.
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od sladas opc »

Aditivum vif funguje a je to dobra urcite pro kazde tankovani.. Jinak dost aditiv se prodava jako jednorazovka na rychle vycisteni systemu atd takze bych urcite tomu veril ze i ty jednorazovky funguji.
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Colommbo »

Osobně se přikláním spíš k dlouhodobému používání dodatečných aditiv. Celé roky tankuju (do Omči i teď do eMBéčka) prakticky výhradně aditivovaný Optimal N95 u EO a zhruba půl roku ještě přidávám VIF. Nezabije mě to ani nezruinuje, změnu na motoru nepozoruju, ale dobrý pocit je k nezaplacení... :P Na druhou stranu velmi mnoho majitelů vozů tankuje pouze klasický benzín a jezdí spokojeně taky. 8-)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 873
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od milosh »

No, co mě řekli na STK, ať to občas pojedu za město a "dám mu napít", pak ani aditiva člověk nebude potřebovat. Hodně lidí jezdí na klobouka, řadí 4 ve čtyřiceti a pak je auto líný a netáhne.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Colommbo »

Ano, vyhnat občas pavouky se doporučuje a s novým olejem před měřením emisí obzvlášť. A i jinak je to celé o nepodtáčení motoru a o překonání obav z vyšších/vysokých otáček. Dovolím si však v této souvislosti jednu vpravdě osobní poznámku - už víc jak dvacet let jezdím benzínovými šestihrnky (R6 a V6 v Omegách a R6 i teď.) V porovnání se čtyřválci ty motory pracují (a chovají se) úplně jinak, nižší otáčky jim nevadí (na čtyřku od 50km/h do kopce ještě zrychlují.) Chápu, že každému to nemusí vonět, někdo by se bál spotřeby nebo povinného ručení, já jsem však nadmíru spokojený a už bych nic jiného/menšího nechtěl. :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 538
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Jak už toho bylo psáno hodně ohledně aditiv. Mě těch pár korun za VIF nezničí, motor i dost za městem proháním, naposledy v pátek na dálnici a to i do 5500ot. Z dlouhodobého hlediska mám zjištěno, že VIF mi snížil spotřebu paliva, vedu si knihu jízd, jen abych viděl co a kdy jsem měnil a jaké mám spotřeby. Spotřeba klesla cca 0,3 na 100km.

Mám kolegu co má Glandlanda X s motorem 1.2 Turbo a ten je 3válec. Od koupi tankoval pouze klasický benzín 95. Po roce ježdění začal tankovat N-95 a začal dávat VIF. Změna se neprojevila ihned, ale cca po 6 měs. motor má lepší chod, v zimě nemá takový kovový zvuk při startování v mrazech. Spotřeba se snížila a lépe reaguje na plyn. Takové má poznatky po roce, co dává VIF.

Ono hold je to na každém, osobně si myslím, že cca 190 za plechovku není mnoho a já vždy svým vozům dopřávám nejlepší servis a údržbu.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 290
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od westler »

Astra - R@SAG: VIF je supr, ale neudělá nic s biolihem ve standardní N95. Alternativou je tankovat prémiová paliva (např. Verva 100), které místo biolihu používají jako povinnou biosložku ETBE. V souvislosti s plánovaným (možná už v tomto roce) zvýšením povinného podílu biosložky z 5% na 10% toto bude aktuální :-)

Za přečtení stojí starší příspěvek v tomto vláknu - https://www.opel-forum.cz/viewtopic.php ... =30#p54121
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 538
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Astra - R@SAG »

To vím proto své Astře J dávám MOL EVO 100 + místo 50ml VIF cca 20 - 40ml na nádrž. U Astry G jezdime na MOL 95 + VIF
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 212
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Sandal »

milosh píše: 19 kvě 2021, 10:15 No, co mě řekli na STK, ať to občas pojedu za město a "dám mu napít"...
... ani netreba ísť za mesto ... bežne v meste podradím a idem do vyšších otáčiek
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“