BENZIN aditivum - skusenosti

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
adanedhlel
Příspěvky: 46
Registrován: 22 srp 2016, 10:08

BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od adanedhlel »

Nazdar,

pouzivate niekto aditiva do benzinovej verzie (konkretne mam 1.4 92kw), resp. ma to zmysel pri novom motore ? Ak ano viete mi poradit konkretny typ/znacku ? Nasiel som nieco taketo na heureke: http://aditiva.heureka.sk/vif-super-benzin-aditiv/ (nerobim nikomu reklamu ale jednoducho to ma dobre hodnotenia...).

Btw: V manuali sa pise ze sa nemaju pouzivat aditiva ktore obsahuju kovove zmesi (napr. na baze manganu), len v popisoch aditiv to akosi neuvadzaju !

Vdaka
Astra K ST, Innovation, 1.4T, 92kW, Benzin
Reklama
 

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Colommbo »

O dodatečných (vlastních) aditivech do benzínu obecně, nejen ve vztahu k motorům v Astře K:
Nevím, jak u vás za Dunajom, pod Tatrami, na Orave a Spiši, ale u nás v Česku jsou v prodeji jak benzíny aditivované tak i neaditivované (kupř. Benzina do svého N95 ještě před asi dvěma lety aditiva přidávala, toto její palivo bylo taky hodnoceno jako velmi dobré, lepší tehdy byl jen N95 od Agip, poté z asi ekonomických důvodů aditiva přidávat přestala.) Co mám povědomost, tož tahle "průmyslová" aditivace je prováděna přípravkem VIF, který je u nás poměrně hojně i dodatečně používán. Sám jsem jej aplikoval asi rok, pak jsem přešel na jiné. Dodatečná (vlastní) aditivace paliva je každého věc, sám aditivum přidávám, aspoň trochu vím, co v benzínu mám a nemusím se spoléhat na výrobce/prodejce. Aditiv je hodně druhův, domnívám se, že jejich složení bude +- stejné, jejich hlavním účelem je pokud možno zvýšit mazivost benzínu, čistit palivové cesty a eliminovat vliv biosložky a klidně bych je používal i v motoru nového vozu. Osobně mám vyzkoušený VIF, Petrol Power Ecomax od Miller's nebo Supremium od Wynn's.
W124 E320 R6 Coupé 1994
adanedhlel
Příspěvky: 46
Registrován: 22 srp 2016, 10:08

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od adanedhlel »

Colommbo píše:O dodatečných (vlastních) aditivech do benzínu obecně, nejen ve vztahu k motorům v Astře K:
Nevím, jak u vás za Dunajom, pod Tatrami, na Orave a Spiši, ale u nás v Česku jsou v prodeji jak benzíny aditivované tak i neaditivované (kupř. Benzina do svého N95 ještě před asi dvěma lety aditiva přidávala, toto její palivo bylo taky hodnoceno jako velmi dobré, lepší tehdy byl jen N95 od Agip, poté z asi ekonomických důvodů aditiva přidávat přestala.) Co mám povědomost, tož tahle "průmyslová" aditivace je prováděna přípravkem VIF, který je u nás poměrně hojně i dodatečně používán. Sám jsem jej aplikoval asi rok, pak jsem přešel na jiné. Dodatečná (vlastní) aditivace paliva je každého věc, sám aditivum přidávám, aspoň trochu vím, co v benzínu mám a nemusím se spoléhat na výrobce/prodejce. Aditiv je hodně druhův, domnívám se, že jejich složení bude +- stejné, jejich hlavním účelem je pokud možno zvýšit mazivost benzínu, čistit palivové cesty a eliminovat vliv biosložky a klidně bych je používal i v motoru nového vozu. Osobně mám vyzkoušený VIF, Petrol Power Ecomax od Miller's nebo Supremium od Wynn's.
Vdaka za nazor. Ja osobne tankujem na shell-ke 95ku fuel save kde vyrobca udava na webe tieto info: "Shell FuelSave Natural 95 bol našimi expertmi navrhnutý tak, aby premazával časti motora, kam sa bežný motorový olej nedostane. Znižuje trenie a motor prenáša do pohonu kolies ľahšie energiu. Špeciálne prísady udržiavajú motor v čistote, takže Shell FuelSave Natural 95 pomáha šetriť od prvého natankovania.". Netusim ci to vsak znamena ze tam tie aditiva su alebo nie.
Astra K ST, Innovation, 1.4T, 92kW, Benzin
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Colommbo »

Zrovna Shellce bych radši příliš nevěřil. :) Tady jsou zmiňované testy benzínů v ČR, sice je to záležitost už z roku 2014, ale aspoň pro zajímavost... ;) http://forum.skodahome.cz/topic/128626- ... -n98-n100/
P.S. Tak se omlouvám, stránky už jsou přístupné jen registrovaným účastníkům, před časem byly ještě volně přístupné. Nicméně uvedené testy mám stažené v pdf, tož pokud bys měl zájem a poslal mi třeba cestou soukromé zprávy svůj mail, zkusil bych ti je přeposlat... :idea:
W124 E320 R6 Coupé 1994
Sunman
Příspěvky: 1333
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Sunman »

ešte by ma zaujímalo, keď všetci (Slovnaft, Shell, Benzinol) vozia benzín a naftu z jednej pípy ako tam ten Shell dostane do toho všetko čo nasľuboval v tom letáku. Že by mu v Slovnafte robili extra mix?
OMV snáď vozí z OMV spoza hraníc.
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Cinda »

Colommbo:
Což takhle to dát někam na úložiště. Zájemců bude asi víc. Taky vzhledem k hodně probíranému cukání motorů...
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Colommbo »

W124 E320 R6 Coupé 1994
pete93
Příspěvky: 81
Registrován: 15 zář 2016, 17:55

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od pete93 »

a odkud vozi Tesco? :D
mmartin716
Příspěvky: 19
Registrován: 25 led 2016, 20:15

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od mmartin716 »

co mam info priamo zo slovnaftu BA, tak OMV sem vozi z Viedne. Shell, metro, slovnaft, jurki ... su pripravovane v slovnafte BA, benzin sa mierne líši, kazda znacka ma svoje specifika.
adanedhlel
Příspěvky: 46
Registrován: 22 srp 2016, 10:08

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od adanedhlel »

Dik za clanok ale v podstate ako soferovi zo SVK mi to velmi nepomohlo pretoze (ohladom N95ky):
1. vyherne premiove benzinky Benzina + EuroOIL nie su na SVK (minimalne teda nie na vychode)
2. vyherny Agip SuperTech uz neexistuje kedze Agipku prebrala Slovnaftka
3. Zvysne OMV a Shell su tak ci onak testovane na zaklade ceskych benziniek. Na SVK ako pisali vyssie Shellka berie od Slovnaftu a OMV je z Viedne (neviem ci aj v Cesku dovazaju z Viedne)
Astra K ST, Innovation, 1.4T, 92kW, Benzin
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“