BENZIN aditivum - skusenosti

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 862
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od milosh »

Kdyz jedes 50 to se moc auto neprotahne :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1772
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Colommbo »

Pokud celou dlouhou ulicí (a ještě nejlépe do kopce) pojedeš 50km/h. na jedničku, tož se protáhne, to přece není o rychlosti. :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 211
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od Sandal »

Tak niejak.
Podmienka je dobre zahriaty motor ... mám jednu takú sekciu v meste - vychádzam z kruháča a je tam povolených 80km/h (Bratislaváci poznajú - pri Vajnoroch) ... tám to vždy osolím z dvojky môžem rovno radiť päťku.
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Uživatelský avatar
tomax
Příspěvky: 52
Registrován: 28 čer 2020, 19:35

Re: BENZIN aditivum - skusenosti

Příspěvek od tomax »

Colommbo píše: 19 kvě 2021, 10:55 Ano, vyhnat občas pavouky se doporučuje a s novým olejem před měřením emisí obzvlášť. A i jinak je to celé o nepodtáčení motoru a o překonání obav z vyšších/vysokých otáček. Dovolím si však v této souvislosti jednu vpravdě osobní poznámku - už víc jak dvacet let jezdím benzínovými šestihrnky (R6 a V6 v Omegách a R6 i teď.) V porovnání se čtyřválci ty motory pracují (a chovají se) úplně jinak, nižší otáčky jim nevadí (na čtyřku od 50km/h do kopce ještě zrychlují.) Chápu, že každému to nemusí vonět, někdo by se bál spotřeby nebo povinného ručení, já jsem však nadmíru spokojený a už bych nic jiného/menšího nechtěl. :)
Ja se ti vubec nedivim, ze se drzis zuby nehty sestihrnku. Jel sem s kamaradem v jeho starem BMW a vyvazeni primarnich a sekundarnich sil v sestivalci je strasne znat. Motor je naprosto tichy a nevibruje jako klasicky ctyrhrnek. A kdyz se na to slapne, tak se to proste roztoci bez fyzikalniho odmlouvani :D
Opel Astra H hatchback 1.6 Twinport 77kw (ex)
Honda HR-V GH4 1.6 VTEC 91kW (ex)
Opel Astra J Sports Tourer 2.0 CDTI BiTurbo 143kW (ex)
Opel Astra H Caravan 1.9 CDTI Cosmo 88kW (ex)
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“