P1106 (02)

1998-2004 Astra G klub - http://www.astra-g.cz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
LOKR
Příspěvky: 15
Registrován: 10 zář 2020, 15:40

P1106 (02)

Příspěvek od LOKR »

Čus chlapi
na Astřičce od Bertoneho Z20let mi při předjíždění se rozsvítila kontrolka s poruchou. I s touto poruchou Astra jela bez problému, akcelerovala necukala. jen to svítí .
na diagnostice se to vypsalo takto
Total number of fault codes: 1
P1106 - <Unknown DTC>
(02) - Not present

je to Boost pressure control.
Když jsem koukal na hadičky, tak jedna co je k Trojcestnému selenoidu u turba byla na maděru, když jsem ji nahradil, tak stejně žádný efekt .
Napadá mě , že nějaké čidlo kleklo. Poradí někdo jaké a kde ho hledat ať nejedu díl po díle a neměním zbytečně všechna čidla
Reklama
 

StanC
Příspěvky: 246
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: P1106 (02)

Příspěvek od StanC »

Motor Z20LET chybový kód P1106 - Signál čidla plnícího tlaku mimo rozsah (řídící jednotka zjistila funkční poruchu proudového obvodu).
Proměřit elektromagnetický ventil - regulace tlaku přeplňování. Ventil je umístněn z čela, při pohledu na motor vpravo od měrky oleje.
Vypnout zapalování a rozpojit svorkovnici ventilu. Pak opět zapalování zapnout a měřit svorkovnici ze strany vodičů.
Pin 2 červenobílý vodič a ukostření motoru se musí naměřit napětí baterie - min 11V napájení z pojistky F62,
tento obvod je napájen přes K18 relé řízení motoru svorka 87 (případně změřit proti zkratu).
Pin 1 hnědý vodič je ukostření - pól (vyslání signálu z řídící jednotky motoru pro sepnutí elektromagnetického ventilu) změřit proti přerušení.
Zkontrolovat funkci elektromagnetického ventilu, připojením extérní napájení baterie + pól a - pól.
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 187
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: P1106 (02)

Příspěvek od vasekpetr1 »

Stando, tou hláškou "Not present" není řečeno to, že porucha pominula, není aktivní a že je pouze uložena v paměti? Měl by ji smáznout a tím mu zhasne i kontrolka? Je to "Géčko".
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: P1106 (02)

Příspěvek od Colommbo »

Myslí si totéž - vymazáním paměti závad by chybová kontrolka měla zhasnout. Nebo po určitých kilometrech bez závady zhasne sama.
W124 E320 R6 Coupé 1994
StanC
Příspěvky: 246
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: P1106 (02)

Příspěvek od StanC »

vasekpetr1 píše: 11 zář 2020, 10:30 Stando, tou hláškou "Not present" není řečeno to, že porucha pominula, není aktivní a že je pouze uložena v paměti? Měl by ji smáznout a tím mu zhasne i kontrolka? Je to "Géčko".
Petře souhlasím s Tebou, ale vycházel jsem z popisu, že kontrolka svítí stále a tak jsem myslel i po smazání.
LOKR
Příspěvky: 15
Registrován: 10 zář 2020, 15:40

Re: P1106 (02)

Příspěvek od LOKR »

Colommbo píše: 11 zář 2020, 11:38 Myslí si totéž - vymazáním paměti závad by chybová kontrolka měla zhasnout. Nebo po určitých kilometrech bez závady zhasne sama.
smazal jsem chybu, a po cca 120km se rozsvítila zase. pak po dalších cca 100km zase se sama zhasla a pak zase se sama rozsvítila .po určitých km.

je to takový zajíc co furt někam utíká.

zkusím to proměřit podle Stanc.
.
LOKR
Příspěvky: 15
Registrován: 10 zář 2020, 15:40

Re: P1106 (02)

Příspěvek od LOKR »

StanC píše: 11 zář 2020, 09:02 Motor Z20LET chybový kód P1106 - Signál čidla plnícího tlaku mimo rozsah (řídící jednotka zjistila funkční poruchu proudového obvodu).
Proměřit elektromagnetický ventil - regulace tlaku přeplňování. Ventil je umístněn z čela, při pohledu na motor vpravo od měrky oleje.
Vypnout zapalování a rozpojit svorkovnici ventilu. Pak opět zapalování zapnout a měřit svorkovnici ze strany vodičů.
Pin 2 červenobílý vodič a ukostření motoru se musí naměřit napětí baterie - min 11V napájení z pojistky F62,
tento obvod je napájen přes K18 relé řízení motoru svorka 87 (případně změřit proti zkratu).
Pin 1 hnědý vodič je ukostření - pól (vyslání signálu z řídící jednotky motoru pro sepnutí elektromagnetického ventilu) změřit proti přerušení.
Zkontrolovat funkci elektromagnetického ventilu, připojením extérní napájení baterie + pól a - pól.
elekto ventil je myšleno předpokládám ten 3 cestný selenoid co jen a turbu u kterého jsem měl hyn hadičku .
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: P1106 (02)

Příspěvek od Colommbo »

Na Omče se mi kdysi rozsvěcovala oranžová chybová kontrolka autíčko s klíčem. Zprvu jen občas, pak častěji, až nakonec zůstala svítit stále. Diagnostika ukázala chybu jednoho ze dvou čidel klepání (nízké napětí v okruhu), přitom motor stále šel jak zpraku. Tož jsem pořídil nové, že jej nechám vyměnit, ale než na to došlo, zjistil mi mekánik čirou náhodou ve velmi malém místě prodřenou izolaci kablíku právě od tohoto čidla. Byl vedený přes takový plastový bazmek na prsou motoru, za patnáct let provozu se prostě prošoupal a došlo k propojení vodičů v kablíku. Stačil kousek izolace, závada byla odstraněna a kontrolka sama přestala svítit. Chci tím jen naznačit, že příčinou může být i úplná banalita.
W124 E320 R6 Coupé 1994
StanC
Příspěvky: 246
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: P1106 (02)

Příspěvek od StanC »

LOKR píše: 11 zář 2020, 14:48 elekto ventil je myšleno předpokládám ten 3 cestný selenoid co jen a turbu u kterého jsem měl hyn hadičku
Ano pod tou silnou trubkou a jak píše Colommbo může být někde prodřená izolace.
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5F81293B
Odpovědět

Zpět na „Astra G“