Škubání a cukání 1.6 77Kw twinport

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Džejkob
Příspěvky: 1
Registrován: 03 čer 2019, 13:53
Bydliště: Česká Třebová

Škubání a cukání 1.6 77Kw twinport

Příspěvek od Džejkob »

Zdravím,
Potřeboval bych poradit! Nedávno (2 měsíce) jsem si pořídil Astru H, rok 2004, motor 1,6 77KW Twinport.
Řeším teď 3 problémy.

1. Auto mi při podřazování, zpomalování, vždy jakoby škubne (zhoupne se) - přijde mi to dost výrazné, na to aby to bylo normální, např když jdu z 4 na trojku při 80km/h a dojíždím na 50km/h, tak je to nejvýraznější..
-spodní silentblok je vyměněný, ale možná to souvisí s těmi dalšími problémy co vypíšu níž.

2. Při popojíždění, třeba na dvojku je auto taky trochu houpavé, motor občas jakoby poškubává. Šrtící klapka je vyčištěná a seřízená, svíčky jsou nové..
Mohl by to být zanesený EGR? zatím jsem na něj nekoukal a v servise mi řekli, že pokud nesvítí kontrolka, tak je zatím v pořádku.

3. občas se mi auto dost rozcuká, když jedu na 4ku (kolem 2000 ot.) v obci třeba, tak začne dost kopat, při podřazení a přidání plynu dobrý a pak to zas jde i na 4ku bez cukání. Nebo stačí i na volnoběh trochu vytočit cca na 3000 ot. a taky to odezní.
Známý říkal, že by to mohli být výřivé klapky... mohl by to dělat i zanesený EGR? Nebo mám hledat chybu u váhy vzduchu nebo v těch klapkách?

Děkuji za rady 8-) .

Jinak pro info. olej, filtry měněno, rozvody vč. pumpy taky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
tomax
Příspěvky: 52
Registrován: 28 čer 2020, 19:35

Re: Škubání a cukání 1.6 77Kw twinport

Příspěvek od tomax »

Vytahnu tohle vlakno nahoru. Opet jsem se presvedcil o nachylnosti Z16XEP na dlouhodobou jizdu v nizkych otackach. Po trech tydnech dojizdeni do prace v rezimu lazoplazo (na 4. stupen 50km/h, pak na 5. stupen, 80km/h, pak opet 50km/h) se motor zacal odmitat normalne rano rozjet. Studeny motor se pri rozjezdu hodne rozklepal, skubal a chtel chcipnout, bylo vzdy potreba dost pridat plyn. Po zahrati to bylo nicmene v pohode. Nastesti to opet vyresila vikendova cesta na dalnici, cca 20 minut na 4tis otacek a dnes rano motor zadne kuckani, rozklepani, nic. Bez pravidelneho vypaleni karbonu proste Z16XEP nedokaze existovat :lol:
Opel Astra H hatchback 1.6 Twinport 77kw (ex)
Honda HR-V GH4 1.6 VTEC 91kW (ex)
Opel Astra J Sports Tourer 2.0 CDTI BiTurbo 143kW (ex)
Opel Astra H Caravan 1.9 CDTI Cosmo 88kW (ex)
CoffeeBean
Příspěvky: 3
Registrován: 20 črc 2023, 10:54

Re: Škubání a cukání 1.6 77Kw twinport

Příspěvek od CoffeeBean »

Mám cca 2 měsíce 1.4 66 kW (Z14XEP) z roku 2004, najeto 80tis. Škubání se občas objevuje při přeřazování, ale hlavní problém je (myslím) nepřirozená ztráta výkonu. Po rozjezdu a přeřazení na 2 se motor jakoby zahltí a výkon nepřidá, do kopce ztrácí výkon, podřazení nepomáhá. Měla jsem Astru G 2,2 DT, což samozřejmě člověka zvykne v kopcích nemít problém a výkon neřešit, s přechodem na 1.4 jsem byla připravená na život "při zdi":-), ale tohle mi přijde trochu příliš špatné. Jsou vyměněné filtry, diagnostika nic nehlásí. Než půjdu za mechanikem, chtěla bych vědět, jestli hledám výkon, kde nemůže být, anebo je moje podezření na nějaký neduh namístě:-)? Díky.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Škubání a cukání 1.6 77Kw twinport

Příspěvek od milosh »

Me ted delalo neco podobnyho, ale jen pri nastartovani, vymenil jsem vahu vzduchu a auto jede za za mlada :lol:

Jinak u Astry G to byl tusim problem zapalovaci listy ;)
CoffeeBean
Příspěvky: 3
Registrován: 20 črc 2023, 10:54

Re: Škubání a cukání 1.6 77Kw twinport

Příspěvek od CoffeeBean »

CoffeeBean píše: 20 črc 2023, 11:29 Mám cca 2 měsíce 1.4 66 kW (Z14XEP) z roku 2014, najeto 80tis. Škubání se občas objevuje při přeřazování, ale hlavní problém je (myslím) nepřirozená ztráta výkonu. Po rozjezdu a přeřazení na 2 se motor jakoby zahltí a výkon nepřidá, do kopce ztrácí výkon, podřazení nepomáhá. Měla jsem Astru G 2,2 DT, což samozřejmě člověka zvykne v kopcích nemít problém a výkon neřešit, s přechodem na 1.4 jsem byla připravená na život "při zdi":-), ale tohle mi přijde trochu příliš špatné. Jsou vyměněné filtry, diagnostika nic nehlásí. Než půjdu za mechanikem, chtěla bych vědět, jestli hledám výkon, kde nemůže být, anebo je moje podezření na nějaký neduh namístě:-)? Díky.
CoffeeBean
Příspěvky: 3
Registrován: 20 črc 2023, 10:54

Re: Škubání a cukání 1.6 77Kw twinport

Příspěvek od CoffeeBean »

Děkuju, to zní nadějně👍
Odpovědět

Zpět na „Astra H - Motory“