Biturbo

Zde představujeme svoje Astry K a dáváme k dispozici svoje poznatky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Mituma
Příspěvky: 19
Registrován: 15 zář 2018, 04:41

Biturbo

Příspěvek od Mituma »

Po dlouhých letech u koncernu (od 2002 Fabia 47kW, Octa 1 81kW, Passat B6 103kW, Octa II 103kW a Octa III 81kw & chip na 100kW) naprosto flustrovan z O III a možnosti využití nového rozpočtu na další euroskatuli jsem vybral Hopla.
Myslím, že pokud bude fungovat jak má, rozhodně jsem nevybral zle.

Je to inovation, nemá to ACC, masazni sicny a hlídání mrtvého úhlu. Jinak asi vše.

Co mě nebaví:
Dekl pojistek před šaltrem, to je snad vtip..
Zadní roletka v kufru - není to tak hrozny, jak se všude píše, ale prostor pro zlepšení velký
V kufru není jediný háček na zavazadla (inovation). Pochopil bych u dacie
V kufru jen jedna lampicka a ještě tak blbě, že při plným kufru, kdy ji člověk nejvíc potřebuje je zakrytá nějakým zavazadem.
Na zadních sicech žádný výdechu ventilace. Pokud neberu ty pod sedackama.

Co mě baví:
Motor, motor a zase motor. Výborně sople, tahle jednotka se opravdu povedla. Motor táhne lineárně od 1500 do nekonečna.
Ovladatelnost. U O III jsem byl nešťastný z podvozku (odskakujici zadek). Wattuv primovod funguje zvláštně, ale tak nějak předvídatelně a jistě. Je docela zábavný s tím jezdit.
Světla. Jsou tam LEDky a musím říct, že jednak to svítí famózně (kam se hrabe OIII Fl a golf s led),
ale hlavně bezvadně funguje s matrix režimem. Jel jsem s tím za tmy od Budějovic na Prahu v pátek večer, čili naproti soustavný koloně, světla pálila blesky co to šlo a ani jedno bliknuti, ze bych někoho oslnil. Super.

Měl jsem hned po vyjetí od prodejce menší zádrhel, a to když jsem u první zastávky po 70km nemohl znovu nastartovat. Baterka se rozhodně slabá netvářila, ve finále ale pomohlo připojení externího zdroje a šlo to. Tak doufám, ze to bylo naposledy.

Jinak to celý vypadá docela pěkné udělaný, interiér fajn, vše funguje jak má. Dokonce i hojně řešená zrcátka a jejich el. sklopení mi naprosto vyhovuje, protože nestojím o to, aby se to sklaplo pořad. Proste jen tehdy, když to potrebuju.

Největší slabinu vidím v tom, ze tohle je první a poslední Opel, kterého jsem si pořídil, neb další generace už bude zamaskovaný zabozrout 308 :(((
Astra MY18 BiTurbo
Reklama
 

Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: Biturbo

Příspěvek od sova »

ty výdechy klimy na zadních sedačkách jsou příplatková výbava ;)
Uživatelský avatar
mattonecz
Moderátor
Příspěvky: 2267
Registrován: 06 čer 2016, 16:19
Bydliště: Praha

Re: Biturbo

Příspěvek od mattonecz »

zadny vydechy krom pod sedackou snad neexistujou.
tak to mas jeste 118kw ze? nove to ma min kvuli emisim.
to je divny, hatchback ma 2 hacky v kufru, sice takovy pofiderni, ale sou tam
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex 2022 Audi Q5 50 TDI - 3.0 V6 TDI 210kw
ex 2016 Astra 1.4T 92KW
Mituma
Příspěvky: 19
Registrován: 15 zář 2018, 04:41

Re: Biturbo

Příspěvek od Mituma »

sova píše:ty výdechy klimy na zadních sedačkách jsou příplatková výbava ;)
Má to výdechy pro zadní řadu sedadel. Tak to stojí v ziní sada 1 myslím. Ale jsou vážně jen pod sedačkama :)
Astra MY18 BiTurbo
Mituma
Příspěvky: 19
Registrován: 15 zář 2018, 04:41

Re: Biturbo

Příspěvek od Mituma »

mattonecz píše:zadny vydechy krom pod sedackou snad neexistujou.
tak to mas jeste 118kw ze? nove to ma min kvuli emisim.
to je divny, hatchback ma 2 hacky v kufru, sice takovy pofiderni, ale sou tam
jj. je to ještě 118kW. Jedna z posledních skladovek :)
V kufru není vůbec nic, asi zajdu do Ikea a něco tam našroubuju :)
Astra MY18 BiTurbo
Uživatelský avatar
risar
Příspěvky: 24
Registrován: 23 črc 2018, 17:25

Re: Biturbo

Příspěvek od risar »

Hacky v kufru jsem vyřešil origo úchyty pro Octávii. Kvůli roletky by to chtělo umístit o 5 mm níž než je na fotkách, ale spokojenost. Zakoupeno na škoda-díly, hák úchytný za 124Kč / ks.
Přílohy
20180918_095607_upr.jpg
20180918_095549_upr.jpg
20180918_095542_upr.jpg
Astra K ST - 1.4T - 110kW - innovation - barva černá metla - MY2018
Mituma
Příspěvky: 19
Registrován: 15 zář 2018, 04:41

Re: Biturbo

Příspěvek od Mituma »

risar píše:Hacky v kufru jsem vyřešil origo úchyty pro Octávii. Kvůli roletky by to chtělo umístit o 5 mm níž než je na fotkách, ale spokojenost. Zakoupeno na škoda-díly, hák úchytný za 124Kč / ks.
No to je super :) Díky za tip!
Astra MY18 BiTurbo
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Biturbo

Příspěvek od Mike »

Gratulace! Za ty prachy je to dobrá kára. Jakou máš barvu a jaký disky? Háčky jsou vybornej nápad! Šikula.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Mituma
Příspěvky: 19
Registrován: 15 zář 2018, 04:41

Re: Biturbo

Příspěvek od Mituma »

Mike píše:Gratulace! Za ty prachy je to dobrá kára. Jakou máš barvu a jaký disky? Háčky jsou vybornej nápad! Šikula.
Diky.
Z toho, co jsem u nas na trhu prosel, myslim ze nejlepsi pomer cena vykon. Hnujday jsem neuvazoval.
Foto z predavaci mistnosti. Musim pochvalit Opel Kral v CB. Pekne se postarali, i mi nabidli, ze pro me prijedou na nadrazi (jel jsem pro nej z Prahy vlakem). Pan okolo auta pobihal, stale neco povidal a vse se snazil vysvetlit. Kdyz jsem prebiral OIII, podepsal jsem papiry a milostive mi rekli, kde to auto v zmeti dalsich zhruba stoji :))
https://share.icloud.com/photos/0V1dUwY ... dbO7XCulZg
Astra MY18 BiTurbo
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Biturbo

Příspěvek od Mike »

Ooo taky máš bílého kamaráda a bicolory - ty se mi líbili, ale bál jsem se ze 18 bude už moc. Jezdím navíc na cross climate od Michelin a v zime by trpěli. Hezký autíčko a hezky vybavený. Ať ti dělá radost.

;)
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Auta členů a RECENZE“