Opel Astra K ST "Šemík"

Zde představujeme svoje Astry K a dáváme k dispozici svoje poznatky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Kuťas
Příspěvky: 4
Registrován: 13 zář 2017, 14:13

Opel Astra K ST "Šemík"

Příspěvek od Kuťas »

Zdravím všechny,

taky jsme si se ženou udělali radost a pořídili nový povoz. Člověk nakonec zvolil Selection 1,4 16V 74kW a nějakou tu volitelnou výbavu. Pak jsem ještě dokoupil pár volovinek okolo aby to bylo krapet osobitější. Je jasný a podle toho co jsem tu koukal, tak máte větší "topovky", ale i tak to člověku dělá radost.

Co se týče nějakých poznatků a zkušeností:

Vůz byl objednán 12/2016, dodán 2/2017. Doteď jsem najezdil cca 16 500 km a po 15 000 jsem udělal první výměnu oleje. Spotřeba od koupi 4,9l. Jinak s vozem zatím nebylo potřeba cokoliv dělat. Jak jsem výše četl, tak i já jsem zaregistroval nějaký vrzání plastů. Něco si sedlo, něco občas vrzne. Ale na rovné silnici nic. Na některých tankodromech se ani není čemu divit, čili bych to ani nedával vozu za zlé. Jediné co mi začalo trochu zlobit, je víčko nádrže. Občas musím vícekrát zamáčknout, aby se vůbec odaretovalo, někdy pomůže zamknout a odemknout vůz. Buď je to zanesený vazelínou ještě od výroby, nebo nevím. Jaké jsou Vaše zkušenosti?

Při výběru vozu jsem v tom ležel cirka půl roku (i jiné značky) a zatím jsem nadmíru spokojen. Tahle generace je nejen líbivá, ale i pohodlná a doufám že něco vydrží.

Pak bych měl dotaz (třeba to tu někde ve foru najdu, zatím jsem to nestačil prolustrovat vše), jak se staráte o lak a plasty? Já to zatím udržuju bezkontaktním mytím, lak je jako v den kdy jsem to převzal (vlásečnicím a škrábancům se mi zatím daří zdárně vyhýbat). Ale časem to bude chtít přeleštit a nějak udržovat, tak budu rád za jakékoliv postřehy. A máte ještě nějaký typy jak se nejlépe zbavit po létě rozmázlého hmyzu?

Předchozí vozy jsem měl Opel Astra F (1996) a Opel Vectra B (2000).
Přílohy
Opel Asrta K ST.JPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Opel Astra K ST "Šemík"

Příspěvek od Joska »

At ti šemík slouží...

plasty ošetřuji sprejem na kokpit, mám zatím nejlepší zkušenost s Coyotem...co se týče much, tak wap a drbat, (nějaký ten šampon atd samozřejmě a pak vosk)
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: Opel Astra K ST "Šemík"

Příspěvek od sladas opc »

Vyzkousel jsem pikatec,meguiars a i sonax..no myslim ze sonaxem neudelas spatne a ten meguiars ma byt udajne top ale v testech nedopadl uplne nejlepe a to nepatri mezi nejlevnejsi..co se tyce odstranovani hmyzu jsou na to spreje treba od coyote a fungujou
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Kuťas
Příspěvky: 4
Registrován: 13 zář 2017, 14:13

Re: Opel Astra K ST "Šemík"

Příspěvek od Kuťas »

Díky, to na ty brebery vyzkouším v nejbližší době. Co se vnitřku týče, tak kokpit sprej mám. Spíše jsem myslel i na ty externí. Povětrnostní vlivy na to budou taky hodně působit.
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: Opel Astra K ST "Šemík"

Příspěvek od sladas opc »

nejlepsi ale sice nejdrazsi je na nove auto nanest keramicky vosk a je vystarano uplne..sice to stoji par tisic ale funguje to..pak staci jen oplachovat vodu.
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: Opel Astra K ST "Šemík"

Příspěvek od sova »

Ja jezdim kazdy tyden na wapku se odreagovat, splachnu vodou, do kybliku sampon mr.pink od chemical guys, na ruku oboustranou myci rukavici a jedu... nakonec splachnu demineralizovanou vodou a vysusim hadrikama zvlast na okna a karoserii. Hmyzaci jdou hezky dolu. Predtim jsem myl nejakym sonaxem, nicmene mr.pink je jiny level samponu.
Uživatelský avatar
Loader
Příspěvky: 30
Registrován: 28 čer 2017, 21:18

Re: Opel Astra K ST "Šemík"

Příspěvek od Loader »

Vyzkoušel jsem toho hodně, za mě top pro Astru https://goo.gl/Fga7YF na interiér plasty, palubku atp.
Na karoserie je super https://goo.gl/n5NEdW . Při správné aplikaci vydrží víc než rok.
Opel Astra K ST / 1.4 74kW
Kuťas
Příspěvky: 4
Registrován: 13 zář 2017, 14:13

Re: Opel Astra K ST "Šemík"

Příspěvek od Kuťas »

Díky všem. Zatím budu řešit hlavně to odstranění hmyzu, protože to budu muset napajcovat na kamarádovu veselku :D
Frost-cz
Příspěvky: 18
Registrován: 21 bře 2017, 09:41
Bydliště: Český Brod

Re: Opel Astra K ST "Šemík"

Příspěvek od Frost-cz »

Souhlasím tady s kolegou že Fuso je asi best vosk. Při aplikaci doporučuji dělat jen tenkou vrstvičku. Tlustá ničemu nepomůže a je to pak namáhavé rozleštit.

Obzvlášť bílá barva trpí na polétavou rez. Takže za nějaký čas...třeba za rok odrezit Korrosolem nebo něčím podobným.
Nutnost odstranění polétavé rzy poznáš, že budeš mít po autě černé tečky, které nepůjdou ničím dolů. Někdy se černá tečka změní na rezavou tečku. Nezamněňovat s asfaltem, který také tvoří černé tečky. Jde ale krásně rozpustit odstraňovačem asfaltu.

Nemám fuso otestované na ty myčky s práškem ve vodě, ale myslím že to ten vosk z auta sundá.

Ny hmyz je spešl houbička.
Astra 1.6 Turbo 2016
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Auta členů a RECENZE“