Svítí kontrolka motoru, teplý špatně startuje, kouří výfuk

1991-1998

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
vsliz
Příspěvky: 1
Registrován: 08 črc 2016, 10:18

Svítí kontrolka motoru, teplý špatně startuje, kouří výfuk

Příspěvek od vsliz »

Zdravím vás, jsem nový člen, mám od roku 2008 Astru F Classic 1.4i 8ventil motor X14NZ.
Před nějakou dobou začala svítit kontrolka motoru a teplý motor bez plynu špatně startuje. Pokud nastartuju teplý motor s trochou plynu, potřebuje asi tak 4 sekundy, aby se rozběhl a nějakou dobu drží vysoké otáčky na volnoběh. Po startu jde z výfuku tmavý kouř jako by byla moc bohatá směs. Při rozjezdu má tendenci se dusit, ale potom už jede normálně. Studený motor nastartuje v pohodě, kontrolka se rozsvítí asi po jednom km, stane se, že někdy za jízdy zhasne, ale po startu zase svítí. Měnili jsme kabely, čidlo teploty chladící kapaliny, svíčky, zapalovací kabely, čistily se kontakty všeho možného, kontrolovali jsme podtlakové hadičky, měnil jsem krokový motorek volnoběhu a chyba trvá. Jinak spotřeba je, zdá se, v normě, město cca 7,4 l mimo město 6,5 l na sto. Ještě mě napadá senzor podtlaku. Obrázek
To se mi ale na blind nechce kupovat stojí tady okolo dvou tisíc. S diagnostikou mám trochu problém, nikomu okolo mě to ten můj motor nenačte.
Nevěděl by někdo? Dík.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Astra F“