cuvacia kamera

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
mmartin716
Příspěvky: 19
Registrován: 25 led 2016, 20:15

cuvacia kamera

Příspěvek od mmartin716 »

Ahojte,

dnes som nasiel na nete toto:http://www.opelmarket.cz/dily/couvaci-k ... -1582.html

je to kamera k intellilinku 4.0 ale ku kombi, nemate nejake info, ci by sa to nedalo implementovat aj do kratkej verzie?
pretoze pri SK opel dealeroch znamena mat cuvaciu kameru +900eur (parkovaci asistent 630 + 270eur kamera)
Reklama
 

Bedar
Příspěvky: 50
Registrován: 04 čer 2016, 20:13

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Bedar »

Zdravím,

jaké máte zkušenosti s originál parkovací kamerou? Je obraz opravdu špatný jak popisují některé testy?

Díky
Astra ST, 1.4 turbo 92kw, Innovation, r.v.2016
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

cuvacia kamera

Příspěvek od Cinda »

Potřebuješ vidět každé zrnko písku a nebo vidět auto za naraznikem? Pro účel pro jaký byla udělaná naprosto vyhovuje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Sunman »

neviem ako je to teda u Astry, ale u Insignie v momente keď prší tak vidíš veľké kulové. Zrnko piesku by mi nevadilo, ale aj to auto za zadným nárazníkom je po jazde tak rozmazané, že vzdialenosť "v rybom oku" ktoré tvoria kvapky na kamere sa ani nedá odhadnúť. Tiež funkčnosť vodiacich čiar je len na hrubú orientáciu - cúvať podľa nich by mohlo znamenať pomerne veľké náklady na servis.
Bohužiaľ musím uznať, že "vysúvačka" u passatu je v tomto o niekoľko levelov inde...
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Příspěvek od Cinda »

Jezdím i za deště. Nezaznamenal jsem žádný problém. Podle vodících čar klidně spolehlivě couvam. Pokud máš nějaký problém se spolehlivosti údajů na displeji, tak musíš na překalibraci zadní kamery. Osobně jsem to měřil. Co jedna červená linka to 1m.

Odesláno z mého K013 pomocí Tapatalk
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Sunman »

celkom by ma zaujimalo kdeze to ma ta astra schovane. zadok zaflakany ako kazdy kombik a kamera cista.
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Cinda »

Motto: O problémech by měli diskutovat lidi, kteří se s problémem seznámili na vlastní kůži. Ne lidi, kteří si teoreticky něco přečetli od dalších teoretiků...

Ono se to má tak: Když občas nevyčistíš čelní nebo zadní okno, uvidíš z auta velké houby. Stejně se to má i s kamerou. I když, musím říci, že jsem čočku kamery ještě nečistil. Je v jakémsi vzduchovém pytli a tak se z tohoto důvodu pravděpodobně nešpiní.
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Sunman »

cinda, máš hezké motto, ještě napiš kde je strčená tá kamera na Astre a bude to fajn.
Bohužiaľ u môjho predajcu Astra s cúvacou kamerou vo výklade nie je, takže umiestnenie kamery na tomto aute nepoznám.
Neviem koľko si po daždi najazdil, ja ju mám na Insignii nad prelisom pre ECV a najazdené 170000km. Stačí jazda v daždi 20÷30km mimo mesto a pri cúvaní nevidíš nič. Pokiaľ ju chceš využiť, treba vystúpiť a utrieť prstom.
Takže tvoje skúsenosti ma celkom zaujímajú.
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Cinda »

Kamera je umístěná těsně nad SPZ. Snad se mi fotky povedly. ;)
Přílohy
IMG_1779.JPG
IMG_1776.JPG
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: cuvacia kamera

Příspěvek od Sunman »

díky za info.
Zaujímavé je ak je obraz na displeji OK aj po jazde v daždi. Na Insignii ST je kamera nad značkou rovnako ako na tvojej fotke z Astry, len umiestnená mimo stred kde je tlačítko na otvorenie 5-tych dverí.
Tu je fotka ako vyzerá pohľad kamerou po 30km jazde v daždi dnes ráno.
Kto uhádne čo tam je má moje uznanie. vyfotený je systém i700
kamera.jpg
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“