koupě Vectra GTS 3.2

Moderátor: Moderátoři

mark1u
Příspěvky: 95
Registrován: 02 srp 2011, 14:30

koupě Vectra GTS 3.2

Příspěvek od mark1u »

Ahoj,začínám pomalu hledat nějakou zachovalou 3.2 v manuálu,mohly byste mi trošku pomoct a poradit,odkdy dokdy se dělaly,jestli jsou nějaký inovace v nějakým roce a jestli nějakej rok netrpěl nějakýma přehnanýma nemocema? Něco sem dohledal,ale chybí nějaké konkrétní informace od někoho,kdo v Opelu jezdí,díky moc za typy,Marek..
Reklama
 

mark1u
Příspěvky: 95
Registrován: 02 srp 2011, 14:30

Re: koupě Vectra GTS 3.2

Příspěvek od mark1u »

Tak jsem trošku pohledal a zrovna tenhle motor nějak moc nechválí,že je náchylnej na kde co,vzhledem k obsahu nízkej výkon a vysoká spotřeba..nemáte někdo konkrétní info jak se s tímto motorem jezdí a tak nějak spotřeba při normální jízdě,dík..
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: koupě Vectra GTS 3.2

Příspěvek od Colommbo »

Tyhle motory se montovaly jen do předface VeCe http://www.opel-infos.de/modelle/vectra_cgts.html, ve faceliftu je nahradil už jiný výrobce motorů. Vpodstatě tytéž motory se montovaly i do Omegy B facelift, ale, bohužel, jen v kombinaci s AT. Přímo o 3.2 konkrétně referovat nemohu, ale víc jak pět let ve své Omče jezdím jeho menší dvojče Y26SE (protože ta jediná se kombinovala i s manuálem) a nemůžu si v žádném případě stěžovat - motor je spolehlivý, kultivovaný, tichý, tahá velmi slušně odspodu až k omezovači a s ohledem na výkon a objem jezdí vpodstatě za hubičku. Obecným problémem jsou netěsnící plastová víka ventilů a někdy vyšší spotřeba oleje (může být jen ten můj kus - gufera ventilů, dolévám necelý půllitr na tisíc km, ale stále ještě v normě výrobce, na tacho nyní 200tis.km.) VeCe s 3.2 véšestkou a manuálem je velmi dobrá volba! ;)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 785
Registrován: 09 úno 2009, 21:08
Bydliště: Brozany u Pardubic

Re: koupě Vectra GTS 3.2

Příspěvek od denny »

Já musím colombovi trochu oponovat.
Sám ještě vlastním MV6 Omega X30XE s dlouhým sáním.to je super auto.
Ale VeCe a Signum s Z32SE je docela náchylný na kde co.
Zapalovací rampy je asi největší problém.Výfuk-drahý a hnije.CIM taky modul často odejde.
Zlatá MV6.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: koupě Vectra GTS 3.2

Příspěvek od Colommbo »

Možná to bude tím, že VeCe se svým klonem Signum jsou už "chytrá" auta (CIM, CAN apod.), zatímco Omega B (dokonce i ve FL) je ještě jen blbá hmota (a tedy opravdu zlatá MV6)... :) Osobně si opravdu nemám nač stěžovat, zatím, klepu to, ať to nezakřiknu a pár let ještě vydrží... :oops:
W124 E320 R6 Coupé 1994
mark1u
Příspěvky: 95
Registrován: 02 srp 2011, 14:30

Re: koupě Vectra GTS 3.2

Příspěvek od mark1u »

Kluci dík za reakci..já právě hledal omegu s 3.2,ale není manuál a automat mi nesedí,tak proto Vectra..co jsem četl,tak právě 3.2 nahradil ten v MV6 kvůli emisím,ale moc se prý nepovedl,na obsah malý výkon a celkem vysoká spotřeba, 12 litrů kombinovaná?..jinak výkonově jsou na tom stejně,tak by mě zajímal i jestli je v tom pocitově nějaký rozdíl..Omegy jsem měl už 3 a veliká spokojenost,možná to tak i skončí,že bude další Oma,páč abych řešil každou chvilku nějaký problém to se mi nechce..
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: koupě Vectra GTS 3.2

Příspěvek od Colommbo »

Ano, kvůli emisním normám byly v Omegách V6 motory 2.5 a 3.0 nahrazeny novějšími 2.6 a 3.2 (v Omegách značené jako Y26SE a Y32SE, oba už Euro 3 bez poplatku), ve VeCe má motor 3.2 označení Z32SE a tedy bude splňovat dokonce Euro 4. Co se spotřeby paliva týče, určitě se dá jezdit i za dvanáct na sto, ale při normálním ježdění v běžných podmínkách s manuálem dle mého musíš i s tou 3.2 jezdit do deseti litrů s prstem v nose... :) Bude-li nějaký pocitový rozdíl mezi 3.2 a MV6, tož spíš asi dokonce ve prospěch staršího třílitru... ;) Jestli zvažuješ jako variantu i Omegu, tož dle mého to bude lepší volba, ale musel by ses (v případě manuálu) spokojit "jen" s dva-šestkou. A hlavně na mě moc nedej, já jsem trošku ujetej... :D
W124 E320 R6 Coupé 1994
mark1u
Příspěvky: 95
Registrován: 02 srp 2011, 14:30

Re: koupě Vectra GTS 3.2

Příspěvek od mark1u »

to ani Omega není MV6 v manuálu?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: koupě Vectra GTS 3.2

Příspěvek od Colommbo »

MV6 je v manuálu, neboj, ale původně jsi psal o tři-dvojce, která je v Omče, narozdíl kupř. od VeCe nebo Signa právě jen s automatem.
Tu je zrovna jedna pěkná, ale hříšně drahá - za ty prachy by ji koupil asi jedině takový blázen jako já, ale už jednu V6 mám... :D
http://www.sbazar.cz/jandamila/detail/7 ... nual-155kw
P.S. I když vršek motoru (sání) mi přijde jako 2.5 V6... :?
W124 E320 R6 Coupé 1994
mark1u
Příspěvky: 95
Registrován: 02 srp 2011, 14:30

Re: koupě Vectra GTS 3.2

Příspěvek od mark1u »

Jo celkem ranec,za ty prachy už je myslim pěkná Céčková..měl jsem B i C a přišla mi ta starší taková útulnější,kdyby mi tenkrát nevjela do cesty jedna slečna,tak jí mám do teď..ale bojim se dieselů,tak právě hledám něco v benzínu,ale 4 válec se mi zdá prostě málo,ale hlavně mě auto musí bavit,jinak z toho nemam radost..v MV6 jsem jedný jel,ale byla nejaká přidušená,vůbec to nejelo..vypadá to asi tak,že bude co se vyskytne dřív,buď jestli pěkná Oma,nebo ta Vectra...bo mě taky napadla Alfa 166 3.0 :twisted:
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme VECTRU C + SIGNUM“