Dotazy ohledně záměny světel

Moderátor: Moderátoři

plazivec
Příspěvky: 144
Registrován: 18 říj 2011, 21:43
Bydliště: Slavičín

Dotazy ohledně záměny světel

Příspěvek od plazivec »

Zdravím místní členy,

mám doma VC r.v.2007, 1.9 CDTi. Mám dotaz ohledně předních světel, zaujala mě přestavba megabedy na AFL. Na autě mám přední světla s xenony, ale dálkové jsou klasické halogenky. Ovladač na rozsvěcení světel mám s polohami 0,park.,potk. Senzor světla vozidlo má. Rád bych se zeptal na :

1) Co všechno je potřeba k záměně za AFL? (díly,světla,čidla,atd.)
2) Co všechno je potřeba udělat (zásahy do el.vozidla)?
3) Rád bych si naprogramoval nějak denní svícení, jak bylo popsáno v jiném tématu (přes den nesvítí palubovka atd.). Je to možné s touto variantou přepínače (vypínače) světel?
4) Je u VC možné naprogramovat denní svícení do dálk.světlometů pomocí snížení wattáže?

To by bylo asi tak na začátek vše :) Děkuji všem, co si najdou chuť a čas na moji zvědavost odpovědět :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Dotazy ohledně záměny světel

Příspěvek od megabeda »

Ahoj, já jsem tohle dělal u předfaceliftu (světla hella) u nových modelů kde jsou osazeny světla od valea jsou mírné odlišnosti, proto Ti nemůžu říci úplné detaily.

Pokud máš klasické xenony, je to k AFL ta nejjednodušší cesta. Nepotřebuješ dodělávat žádné čidla na nápravy, ostřikovače světlometů a tahat šílené svazky kabelů, nemusí se měnit ani spínač světel, vše podstatné máš, stačí Ti pouze nová světla s AFL a odpovídající ŘJ. Možná bude muset být i drobná úprava kabeláže mezi světly a jednotkou UEC, ale nevím.

Denní svícení jde naprogramovat bez problémů i s tímto přepínačem světel. Dělal jsem k tomu kdysi takovou tabulku: zde

Osobně bych ale u pofaceliftového modelu zrušil mlhovky a dal denní svícení na jejich místo, (vypadá to velmi hezky - vše je v uvedeném vlákně) hlavně z důvodů odpadnutí častého zapínání xenonů. Denní svícení dálkovými jak píšeš, není podporováno a odporuje vyhlášce.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
plazivec
Příspěvky: 144
Registrován: 18 říj 2011, 21:43
Bydliště: Slavičín

Re: Dotazy ohledně záměny světel

Příspěvek od plazivec »

Rušit mlhovky nechci, takže denní svícení asi oželím. To jsi mě potěšil s tím, že je to ta nejjednodušší cesta. Jen mám ještě jeden dotaz, co si mám představit pod pojdmem řj. světlometů? Kde se to zhruba nachází?

A je možné, že bych vyměnil můj přepínač světel za ten s polohou AUTO? Jaké výhody bych tím získal? Díky
Uživatelský avatar
peter.eu
Příspěvky: 270
Registrován: 12 kvě 2010, 15:59

Re: Dotazy ohledně záměny světel

Příspěvek od peter.eu »

ŘJ světel je z boku na levém(řidičově) světle.Když sem měl naposledy světlo venku tak sem na ni koukal,dokonce na ni bylo napsano AHL/AFL. Tak sem myslel ze by třeba nebyla potřeba zámněna za jinou,ale asi ne :(
ex Vectra GTS 2.0T Elegance 129kW
Tigra TwinTop Design Edition 1.8 16V 92kW
Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110kW Cosmo
plazivec
Příspěvky: 144
Registrován: 18 říj 2011, 21:43
Bydliště: Slavičín

Re: Dotazy ohledně záměny světel

Příspěvek od plazivec »

takže teoreticky, pokud koupím komplet světla, tak řj je "součástí" řidičového světla...to se mi začíná líbit :)
Uživatelský avatar
lubaan
Příspěvky: 254
Registrován: 10 črc 2009, 17:52
Bydliště: okres Klatovy

Re: Dotazy ohledně záměny světel

Příspěvek od lubaan »

Tak jednoduchý to neni.
Na každým světle je řídící jednotka výbojky(něco jako trafo) a řídící jednotka tzv.AFL power module-ty řídí natáčení světel do stran a vejškově.Navíc na levým světle je centrální AFL řídící jednotka,která řídí všechno dohromady.
Insignia B ST 2,0CDTI 125kW 2019
Zafira B 1,8i 103kW 2008
Peugeot 307 1,6HDI 80kW 2005
Vectra C Caravan Sport 1,9CDTI 110kW 2005
Bylo:
Astra F Caravan 1,7TD 50kW 1997
Omega A Limousine 2,0i 85kW 1986
Škoda 105M 1986
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Dotazy ohledně záměny světel

Příspěvek od megabeda »

Ještě k záměně tří-polohového spínače světel za čtyřpolohový s funkcí AUTO - vyměnit lze, pasovat bude, ovšem nebude fungovat - musel by jsi dodělat dešťový sensor, ten má v sobě světelné čidlo, celé to potom funguje tak, že podle okolních světelných podmínek se automaticky rozsvěcí a zhasínají světla. Což by taky šlo, ale teď přijde to "ALE"! Ale háček je v tom že pro dešťový sensor je jiné přední sklo. :-(
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Miro
Moderátor
Příspěvky: 1297
Registrován: 07 lis 2008, 23:55
Bydliště: Rumburk - LOC 50°57'5.428"N, 14°33'25.161"E
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy ohledně záměny světel

Příspěvek od Miro »

je tam jiné sklo ;) a navíc ten světelnej senzor je někdy docela hloupej :lol: na Fordu při větším přejezdu ze světla do stínu často vypíná a zapíná světla :lol:
Pohřební služba ANUBIS - Vaše smrt naše živobytí.
plazivec
Příspěvky: 144
Registrován: 18 říj 2011, 21:43
Bydliště: Slavičín

Re: Dotazy ohledně záměny světel

Příspěvek od plazivec »

toto sklo mám :) takže záměna je možná bez větších problémů :)
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Dotazy ohledně záměny světel

Příspěvek od megabeda »

No takže poshánět dešťový sensor, vedení k němu, (je to taková plochá páska) a 4 polohový přepínač se 3 knoflíky (pro xenony).
Jinak citlivost je dobrá - žádné rozsvěcení a zhasínání. Docela to používám - v kombinaci s denním svícením - mám na polohu AUTO a není nutno se o nic starat. Když by jsi to dělal tak asi rovnou i se zpětným fotochromatickým zrcátkem - většinou jsou tyto komfortní funkce spojené, auta co mají d. sensor mají i samozatmavovací zrcátko, mají tuším i společné vedení do zadního elektrocenta.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Interiér a exteriér“