Po starte nejde plyn

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
vivarovan
Příspěvky: 2
Registrován: 17 čer 2012, 18:05

Po starte nejde plyn

Příspěvek od vivarovan »

Zdravim ,

Vivaro 1,9 CDTI , fajn auticko ,vsetko utiahne vsade sa vystvera . Len v lete rado protestuje. Po zahriatí na prevádzkovu teplotu a jazdení po meste , teda štart stop štart stop ... , plynovy pedal nereaguje(auto si drzi volnobeh) .Niekedy ,ked je fakt letny spek zacne reagovat az na 10 krat. Plynovy pedal je novy - 300Euro vyhodených :o . Aka je dalsia moznost? a este podotazka - na co by som mal davat pozor?teda tymi nasobnymi startami sa co moze pokazit? DAKUJEM ,uz ma to trapi 3 roky a nikto nevie poradit :cry:
Reklama
 

majlo69
Příspěvky: 2
Registrován: 27 srp 2012, 20:31

Re: Po starte nejde plyn

Příspěvek od majlo69 »

No zistil si dovod preco to nejde ja mam tiez tem isty problem.
kodajz
Příspěvky: 23
Registrován: 20 čer 2012, 11:58

Re: Po starte nejde plyn

Příspěvek od kodajz »

já teda zatím nemám problém, ale osobně bych zašel na diagnostiku. Možná tam bude ta závada uložená. Teoreticky by to taky mohlo být nějaké ukostření. Po zahřátí se totiž zvýší odpor.
majlo69
Příspěvky: 2
Registrován: 27 srp 2012, 20:31

Re: Po starte nejde plyn

Příspěvek od majlo69 »

No na diagnostike som ja bol a tam bola zavada len EGR ventil a zhavice ten ventil sa precistil ale aj tak to robi zhavice menim pred zimou.
kodajz
Příspěvky: 23
Registrován: 20 čer 2012, 11:58

Re: Po starte nejde plyn

Příspěvek od kodajz »

pedal plynu je lektronický, že? Máš ho nový, takže signál z potenciometru plynu musí jít po kablech do řj. Takže jeden kabel je určitě kostra, překontroloval bych ji. Měl jsem problém s potenciometrem plynu u Partnera HDi. Stačilo kostru co šla do řj přepojit na karoserii a byl klid. Poradili mi to borci na německém foru. Tady si s tím nevěděli rady ani v servise. Taky jsem měnil potenciometr plynu a různé čidla a nic. An nikdo na Peugeot nebo Citroen foru neporadil co stím. Tak jsem stejně ukostřil i vahu vzduchu a auto jezdí do dnes jak štřela.
vivarovan
Příspěvky: 2
Registrován: 17 čer 2012, 18:05

Re: Po starte nejde plyn

Příspěvek od vivarovan »

Noo ,auto je doma mesiac.A uz to nerobi :D . Bol som s tym v Opli v trnave , v nitre ,... aj u neautorizovanych . ale diagnostikou sa nezistilo nic. Az v uz spomenutom Opli v nitre mi dali kontakt na firmu, ktoru odporúčajú ked už oni nevedia. :)
(neviem ci sa tu moze davat reklama alebo nie tak keby niekto chcel kontakt tak HD Electronics pri pieštanoch) No tak tam preskusali riadiacu jednotku a vsetko v poriadku. Dalšim variantom boli trisky . Tie však vôbec nechceli ist von ,tak len ich vymontovanie trvalo 2 tyzdne po použití roznych prípravkov. Ked sa podarilo vybrat poslednu ,prisielo na rad testovanie, v ktorom neobstala ani jedna z nich. Tak 3 sa zrepasovali a 1 je uplne nova. Trisky vraj nevedeli vyvinut dostatocny tlak,preto motor nereagoval. Auto to nespravilo od vtedy ani raz. :D niekolko ročny problem vyriešeny, sice to cele s behaním asi po 12 servisoch trvalo hrozne dlho ,ale uz je vivaro OK .
kodajz
Příspěvky: 23
Registrován: 20 čer 2012, 11:58

Re: Po starte nejde plyn

Příspěvek od kodajz »

a špatné trysky se na diagnostice neukážou? Já jsem byl se svým Vivaro na diagnostice a tam mi to ukázalo tlak na tryskách, korekce, tlak na čerpadle, kontrola tlakových senzorů, prostě vše tam bylo během jízdy.
Důležité, že jezdíš. Držím palce ať najezdíš mnoho 100 tkm. Super auto.
Odpovědět

Zpět na „Vivaro“