Poměrně velká spotřeba

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
LuZkash
Příspěvky: 5
Registrován: 15 lis 2011, 20:10

Poměrně velká spotřeba

Příspěvek od LuZkash »

Zdravím.
Nedávno jsem si koupil Opel Vectru C 1.9 CDTI 110 kw 2004 rv 144 000 km
Jezdím každý den cca 15 km do práce a je to mimo město.Průměrná spotřeba mi ukazuje pořád kolem 8 litů.
Myslím že je to celkem dost.Poradíte někdo jestli je to normální a pokud ne tak co s tím dělat?.Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 249
Registrován: 01 lis 2008, 22:47
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Poměrně velká spotřeba

Příspěvek od Mike.S »

já bych řekl, že je to v normě, se studeným motorem nemůžeš čekat, že na 15km tam a 15km zpátky budeš jezdit za 4l
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
Obrázek
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........
LuZkash
Příspěvky: 5
Registrován: 15 lis 2011, 20:10

Re: Poměrně velká spotřeba

Příspěvek od LuZkash »

No říkal sem si jestli to není tou teplotou.Tak aspoň mam jasno :) ono než se to ohřeje tak to chvilku tvá to už jsem zjistil
Uživatelský avatar
Mike.S
Příspěvky: 249
Registrován: 01 lis 2008, 22:47
Bydliště: Slovácko - Podluží
Kontaktovat uživatele:

Re: Poměrně velká spotřeba

Příspěvek od Mike.S »

noo, asi 30 km ;) a dávej pozor na DPF, na takových popojížďkách se Ti bude asi víc zanášet, divím se, že jsi šel do nafty ...
Old cars:
Škoda 120L
Škoda Felicia Combi LXi

Actual car:
Obrázek
..........Holden Zafira|1.8 16V|Z18XE|by Mike.S.........
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Poměrně velká spotřeba

Příspěvek od megabeda »

Ta spotřeba je velká i přes to že je motor studený. Já mám dlouhodobě okolo 6 l, když je vypnutá klima i méně. Je docela víc než pravděpodobné že máš nějaký problém a spotřeba je důsledkem. Může toho být víc - nedostatečný tlak turba, prasklý chladič stačeného vzduchu, .......... - problémy jenž řídící jednotka kompenzuje zvýšeným dávkováním paliva. Auto pak víc kouří a dochází k většímu zatížení filtru DPF.
Pokud jezdíš do práce 15 km - tak tohle auto je na to naprosto nevhodné - neohřeješ to, diesel díky vyšší účinosti má méně odpadního tepla, tudíž ho zvláště v zimě budeš provozovat neustále podchlazený. Další problém který vyvstane díky tomu, že se plně neohřeje, je nesplnění podmínek pro řádnou regeneraci filtru DPF.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
LuZkash
Příspěvky: 5
Registrován: 15 lis 2011, 20:10

Re: Poměrně velká spotřeba

Příspěvek od LuZkash »

No v týdnu je to většinou jen popojíždění ale o víkendu jezdíme často na výlety atd tak tam by se snad měl ten filtr pročistit.
LuZkash
Příspěvky: 5
Registrován: 15 lis 2011, 20:10

Re: Poměrně velká spotřeba

Příspěvek od LuZkash »

Tak co jsem tady tak četl ty články týkající se filtru pevných částic tak jsem se rozhodl,že ho nechám demontovat...
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C - Pokec“