koupe Vectry C ... nebo FoFo II?

Moderátor: Moderátoři

jelito
Příspěvky: 3
Registrován: 31 říj 2011, 08:41

koupe Vectry C ... nebo FoFo II?

Příspěvek od jelito »

resim dilema, kterou ojetinu koupit (oboji od soukromych prodejcu v CR):

- sedan Vectra C (1.8i Z18XE) r.v. 2005, koupeno v CR (Staiger), najeto 135000Km, cena 115.000Kc

- kombi Ford Focus II (1.6i) r.v. 2005, koupeno v CR, najeto 170.000Km, cena 129.000Km

Obe auta maji hodne podobnou vybavu, obema chybi ESP, Vectra ma navic el. zrcatka.

Podotykam, ze auto aktivne shanim uz ctvrt roku, videl jsem za tu dobu leccos. V teto chvili jsem majitelem rozpadajici se VeBe, puvodmne jsem chtel jit opet do velkeho sedanu, preferoval jsem prave VeCe, nebo Mondeo. Pak jsem obejvil FoFo II a docela jsem si ho zamiloval. Oproti VeCe nudny design, ale udajne lepsi jizdni vlastnosti.

Ctvrt roku jsem tedy shanel kombi nizsi stredni tridy a jak jsem zminil, preferoval jsem FoFo II, prip. jeste Astru H.

Vcera jsem vsak ciste nahodou zjistil, ze borec z vedlejsi vesnice prodava onu VeCe. Auto je na prvni pohled krasne, opecovavane, interier i exterier ok, a to je tak vse co umi posoudit . Dnes proto beru ke svemu technikovi na pruklep. A hned zitra tam pojedem s onim FoFo II.

O co mi vlastne jde - totalne me uhranula VeCe, vcera to byla laska na prvni pohled, ale pak prislo vystrizliveni kdyz jsem si vecer procital fora a zjistoval potencialni problemy, ktere me cekaji. Ne ze by se o FoFo nespalo nic negativniho, ale precijen k k VeCe je toho tak nejak vice ... cetl jsem o problemech s rozvody (hydraulicky napinak), o katalyzatorech, o ruznych neidentifikovatelnych problemech s elektronikou. A udajne prave koelm tech 130kkm se to vse zacina sr*t.

Co myslite, je VeCe opravdu tak velky risk oproti FoFo II?

Jeste dodam ze muj technik se servisem VeCe moc zkusenosti nema.

Diky moc
Reklama
 

Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: koupe Vectry C ... nebo FoFo II?

Příspěvek od megabeda »

Ahoj, Vectry bych se nebál, je to oproti Fordu o třídu vejš. Každý auto má mouchy. Nevím jak tenhle motor - osobně mám 1.9 diesel, ale benzíny Opel umí.

Pokud tvůj servisák nemá moc zkušenosti je možné že tě bude zrazovat.

Co se týká ESP tak ho na 99% Vecta má. Dávalo se to jako standartní výbava.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
jelito
Příspěvky: 3
Registrován: 31 říj 2011, 08:41

Re: koupe Vectry C ... nebo FoFo II?

Příspěvek od jelito »

Díky za info,

k tomu ESP - montovalo se sériově, ale ne pro CZ trh. V letech 05-06 prý bylo za příplatek. Nechal jsem si vyjet výbavu podle VINu, není tam.

Hledal jsem na netu nějaký zaručený návod, jak fyzicky ověřit jestli má VeCe ESP (bez toho abych zkoušel sebevražedné manévry v zatáčkách) a údajně se mám podívat po příslušné pojistce v pojistkové skříni. Tak uvidíme.
Uživatelský avatar
lubaan
Příspěvky: 254
Registrován: 10 črc 2009, 17:52
Bydliště: okres Klatovy

Re: koupe Vectry C ... nebo FoFo II?

Příspěvek od lubaan »

Jen pro upřesnění-problémy s hydraulickým napínákem rozvodovýho řetězu se týkají jen benzínovýho motoru 2,2l,u 1,8l tenhle problém neni.
Insignia B ST 2,0CDTI 125kW 2019
Zafira B 1,8i 103kW 2008
Peugeot 307 1,6HDI 80kW 2005
Vectra C Caravan Sport 1,9CDTI 110kW 2005
Bylo:
Astra F Caravan 1,7TD 50kW 1997
Omega A Limousine 2,0i 85kW 1986
Škoda 105M 1986
Uživatelský avatar
jus
Příspěvky: 74
Registrován: 24 bře 2010, 10:03
Kontaktovat uživatele:

Re: koupe Vectry C ... nebo FoFo II?

Příspěvek od jus »

ESP nemusi mat,ale urcite bude ma aspon TC .
podla mna Z18XE je jeden z lepsich opel motorov,tak isto spotreba velmi prijemna. pri tychto kilometroch by som sa zameral na hydrostely, ...zapocuvaj sa tesne po nastartovani studeneho motora, ci si nevyklepkava viac ako je "zdrave"...ako uz bolo spomenute s rozvodmi tento motor nema problemy.
z vlastnej skusenosti.... ak uz nebolo menene ,tak urcite ta bude cakat vymena tyciek stabilizatora,a celkovo capov ako na prednej tak na zadnej naprave ,a pozri koncovy tlmic vyfuku..... s elektrikou som ja za 7 rokov co som mal toto auto nemal najmesi problem.
CORSA B 1,0 12VCity 1999
MERIVA B , A14NEL turbo 120k COSMO r.v.2010
VECTRA C 1,8 16V rv.2003 (EX)
jelito
Příspěvky: 3
Registrován: 31 říj 2011, 08:41

Re: koupe Vectry C ... nebo FoFo II?

Příspěvek od jelito »

Studeny motor: tak presne to me vcera krapet zarazilo, kdyz borec pri otevrene kapote pustil motor na volnobeh. Pri studenem motoru to zpocatku par sekund jakoby preskakovalo a divne lomozilo, pak se hned ustalilo a volnobeh dal klidny, bez kolisani. Otazka je jestli ten pocatecni lomoz nebyl bezny projev, moc zkusenosti s tim nemam, v me obstarozni VeBe to po startu klepe jako v lisovne plechovek.

Jak velkou investici by znamenaly ty hydrostely?
Uživatelský avatar
jus
Příspěvky: 74
Registrován: 24 bře 2010, 10:03
Kontaktovat uživatele:

Re: koupe Vectry C ... nebo FoFo II?

Příspěvek od jus »

....hydrostely klepu,doslova. po starte par sekund az niekolko minut ,neviem ako sa teraz hybu ceny ale cca pred rokom to vychadzalo cca tisicovku za kus a mas ich tam 16ks tak si zrataj ;) no osobne poznam ludi co "s tym" jazdia uz 5 a viac rokov a motor slape(akurat klepe)
CORSA B 1,0 12VCity 1999
MERIVA B , A14NEL turbo 120k COSMO r.v.2010
VECTRA C 1,8 16V rv.2003 (EX)
Uživatelský avatar
Zeppelin
Příspěvky: 83
Registrován: 09 led 2010, 10:38
Bydliště: Plzeň

Re: koupe Vectry C ... nebo FoFo II?

Příspěvek od Zeppelin »

Vectru C s tímto motorem mám, má nalítáno už skoro 180 tis. a motor je zdá se být v pohodě, tahne si myslim normálně na 122 koní. Hydroštely obvykle klepou, a to několik sekund po nastartování, než se naplní olejem. Někdy i to klepání řeší hustší olej. Céčko má spoustu much, který by mohly být s faceliftem aspoň z nějaké části vychytaný, takže za sebe bych ti poradil, když VC, tak po faceliftu. Toho fíkuse určitě v 1.8, jinak to nemá smysl. Hlavně by mi zajímalo, kdo vymyslel rovnici malý objem = malá spotřeba. A když jsme u spotřeby, s mojí VC 1.8 mimo město po okreskách při jízdě na spotřebu za 6,3l/100km dle palubáku (jízda podle předpisů, občas i mimo :D ).
Vectra C, 1.8 16V (Z18XE), 2002
Uživatelský avatar
Dapos
Příspěvky: 197
Registrován: 15 dub 2011, 15:06
Kontaktovat uživatele:

Re: koupe Vectry C ... nebo FoFo II?

Příspěvek od Dapos »

Pokud mas rad velka prostorna a bezpecna auta , urcite si kup vectru , je to papalasky auto kdyz se uvnitr vezes, poprvy kdyz jsme se v ni vezl po koupi tak jsem to hodne dlouho obdivoval jaky je to korab a dodnes se vtom citim bezpecne.. ale zalezi na tvym stylu, me se dodneska nelibej uvnitr fordy stim jejich kulatym designem. :?
Radši čerpadlo u opela za 30 tis. než ukradené auto od koncernu VW.
miki11
Příspěvky: 174
Registrován: 28 úno 2009, 16:43

Re: koupe Vectry C ... nebo FoFo II?

Příspěvek od miki11 »

Ahoj kluci,

tak trošku přidám do mlejna, protože jsem vlastnil Mondeo II a něco jsem najezdil i Focusem II.

1. Mondeo i Fokus mají nejlepší podvozky a je radost je fakt řidít, kdo nejezdil fordem neví o čem píšu.
2. VeCe, jsem nikdy nevlastnil ale měl jsem možnost s tím jezdit.... a na fordy opravdu nemá.
3. Na Tvojem místě bych šel radši do Mondea, je větší a pokud máš radši větší a bezpečnější auta, dobrá volba.
4. VeCe už při výrobě byla za konkurenci zastaralá, není to můj výmysl ale bohužel je to pravda. I když mě se sice líbi i dnes akorát interiér je katastrofa, můj názor.
5. Fordy už mají motory opravdu vychytané, ale jako u každé značky se něco muže posrat, nebál bych se toho.
6. Servis je taky levnější než u Opla.
7. Snažím se psát pravdu a hlavně s vlastních zkůšeností.

Pokud ti nevadí menší auto, tím myslím Fokus, než VeCe, tak jdi do toho, protože opravdu to je radost řídit. Vím, že není
vhodné tady psát na Opel forum, že opel je špatný.... to netvrdím ale na Ford opravdu nemá...

Vlastní skoro dva roky Insignijí a díky podvozku flex ride, je to lepší zážitek z jízdy. Ale na Modeo pořád vzpomínam v dobrém
a podvozek předčil i slavné passaty..... :lol:
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme VECTRU C + SIGNUM“