Brzdový pedál

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krtas87
Příspěvky: 20
Registrován: 22 dub 2010, 18:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Brzdový pedál

Příspěvek od Krtas87 »

Omlouvám se jestli se to tu už řešilo, ale nikde jsem nic nenašel. Po výměně kotoučů a destiček na předku jsem začal pozorovat propadání brzdového pedálu. Před výměnou všechno šlapalo, ale teď při vypnutém motoru našlapu a pedál je tvrdý a jakmile nastartuju tak povolí a postupně ho dostanu téměř až na zem. Za jízdy auto brzdí, ale bojím se toho, že míň než by mělo. Brzdy jsou odvzdušněné. Po prohledání jiných poraden jsem zjistil, že tuto závadu mělo hodně lidí, ale každý ji vyřešil jinak. Někdo hlavním brzdovým válcem(to sem vyloučil kvůli tvrdosti pedálu když není nastartováno), někdo posilovačem nebo odvzdušněním ABS(přes diagnostiku) a tak podobně. Nesetkal jste se s tím někdo u VeCe?
PMC!!!!
Reklama
 

P.S.
Příspěvky: 468
Registrován: 28 říj 2009, 20:33
Bydliště: Karlovarsko

Re: Brzdový pedál

Příspěvek od P.S. »

já stim léta válčil u svý VB skoušel sem odvzdušnovat novej válec a i tkzv dosti lidmi doporučovaný 20km brutální nářez -rozjet a brzdy do ABS nic nepomohlo až sem dal jinej posilovač a je to v pohodě.
ale skusil bych to odvzdušnit přes ten diag :?:
VB 1.6 16V 74 KW 1996 -ex
škoda octávie combi 1.9 TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74 KW
Uživatelský avatar
Krtas87
Příspěvky: 20
Registrován: 22 dub 2010, 18:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdový pedál

Příspěvek od Krtas87 »

Jo no. Tvoje příspěvky sem dneska taky četl. Někde jinde sem myslim četl, že při brždění kde fachá ABS by se prej mělo taky samo odvzdušňovat automaticky, takže ten 20km brutal nářez by v tom případě možná fungoval.
PMC!!!!
luka55
Příspěvky: 1
Registrován: 12 dub 2012, 12:22

Re: Brzdový pedál

Příspěvek od luka55 »

zdravim
chtěl jsem se zeptat jak to dopadlo s tim pedálem....včera jsem vyměnil kotouče a destičky na VECE 1.8 16V model 2003
a projevila se mi stejná "závada" jak uvedeno v prvním příspěvku.Pedál se mi po nastartování propadá(mám odvzdušněno)....proto se ptám jak jste to vyřešil ,nebo se to opravilo po 20 km...dík
Uživatelský avatar
pajinek50
Příspěvky: 11
Registrován: 15 zář 2014, 22:19
Bydliště: Plzeň

Re: Brzdový pedál

Příspěvek od pajinek50 »

Oživuji :)

Dnes po výměně zadních destiček a zatočení pístků do 0pozice (nutné kvůli umístění nových desek) se mi stalo to samé. Při vypnutém motoru pedál tvrdý jako skála. Po nastartování motoru se pedál vcelku rychle začal propadat až na zem. Takže znovu na zdviž a odvzdušňovali jsme asi 6x každou stranu.

Pak jsem to jel project, a zdá se že je to OK ale nemám k tomu moc důvěru. Pedál se už asi nepropadává, zkoušel jsem i krizové brždění, ale pořád mám pocit že se to může stát znovu. Dále mi šla ruční brzda až úplně nahoru, kola jsou do smyku, ale jen když je ručka úplně snad možná i nad horní úvratí ...

Co s tím dál? Zkusit odvzdušnit přes OPT-Com?
Opel Vectra C 2008 1,9 CDTi 110Kw Automat - MKJ, MVK, Rspb B, 2x CCD, GPS locator, Navi, Parkpilot, 3Mpix CCD reverse cam atd... OP Com fukční i REC :) Kdo by měl zájem tak SZ :)
Uživatelský avatar
ernst
Příspěvky: 634
Registrován: 23 črc 2011, 16:18
Bydliště: Mikulov -Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdový pedál

Příspěvek od ernst »

brzdit natvrdo nemusíš, stačí zajet na nějaký kluzký povrch (stěrk, písek) a párkrát zabrzdit tak, aby se zablokovala některá kola, ABS začne regulovat a tím brzdová kapalina proteče i ABS modulem a poté je dobré zkusit systém odvzdušnit znova... nebo ještě lépe, pokud se brzdová kapalina 2 roky neměnila, tak ji rovnou vyměnit
(je hydroskopická - váže na sebe vodu - snižuje se její bod varu -> při prohřátí vzniká pára = zavzdušnení)

s to ručkou... chce to zkontrolovat jestli je funkční mechanismus v pístku, jestli není zarezlý , v pístku je dutina která má dírku zboku v drážce pro prachovku - to dost často způsobuje problém s ručkou a taky propadání pedálu. ta dírka musí být volně průchozí.

možná je to blbě pochopitelný už usínám, ale snad to pomuže.
Astra F 1,6 8v původně 52kW (X16SZ) r.v.1995
Uživatelský avatar
pajinek50
Příspěvky: 11
Registrován: 15 zář 2014, 22:19
Bydliště: Plzeň

Re: Brzdový pedál

Příspěvek od pajinek50 »

No tak jsem dostal školení v servisu Opel z TIS-u s tím že se pedál pomalu propadá je prý normální. Dřív když si zabrzdil tak si zabrzdil a na pedál většinou už člověk větší silou nešlape, nemá proč. Po výměně čehokoliv na brzdách na to člověk dupe jak prase a pak to jede dolů :)

Pokud je pedál tvrdý s vypnutým motorem je prý všechno OK :)
Opel Vectra C 2008 1,9 CDTi 110Kw Automat - MKJ, MVK, Rspb B, 2x CCD, GPS locator, Navi, Parkpilot, 3Mpix CCD reverse cam atd... OP Com fukční i REC :) Kdo by měl zájem tak SZ :)
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Podvozek a řízení“