Ventilátor

Moderátor: Moderátoři

lukas88
Příspěvky: 13
Registrován: 11 dub 2010, 19:28

Ventilátor

Příspěvek od lukas88 »

Zdravím,začal mě zlobit ventilátor,vlastním vectra c gts,2004,1.9.cdti 110kw,stavá se,že vůbec nejde kabinová ventilace,prostě sama zničeho nic uplně vypne a za nějaký čas se zase sama z ničeho nic spusí.Nemáte někdo nějaký tip,co by to mohlo být?Nedlouho před tím,než se mi to stalo jsem čistil klimatizaci pomocí spreje od valea,který se aplikuje za kabinový filtr,nevím,jestli by to mohlo mít spojitost.
díky za reakce
Reklama
 

Uživatelský avatar
VencaB
Příspěvky: 38
Registrován: 11 pro 2011, 12:59
Bydliště: Všeruby u Plzně

Re: Ventilátor

Příspěvek od VencaB »

Zdravím mám ten samej problem a taky nevím co stim, chci se zeptat jestli jste to nějak vyřešil
2,2 DTI
baum@atlas.cz
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Ventilátor

Příspěvek od megabeda »

Ahoj, nedávno jsem tento problém řešil. Ventilátor má kluzná ložiska a je nerozebiratelně uzavřen. Nejdříve se projeví pískáním, později se normálně kousne a už se neroztočí, pro vyzkoušení se lze k ventilátoru dostat jednoduše tak že se vyhodí kabinový filtr a otvorem za ním lze zkusit zatočit rotorem. U jednoho auta, kde byl zadřený jsem ho vyměnil komplet - nový stojí cca 3000,-. U svojí VC jsem při prvních příznacích pískání ventilátor vyndal - přes schránku spolujezdce, (jde to celkem rychle - 30 minut práce) a ložiska stříkačkou a jehlou promazal. Teď je klid. Pokud jsi čistil klimatizaci tak že jsi sprej nastříkal za kabinový filtr, tak je to dost nešťastné - nateče Ti to přímo do motoru ventilátoru.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Uživatelský avatar
VencaB
Příspěvky: 38
Registrován: 11 pro 2011, 12:59
Bydliště: Všeruby u Plzně

Re: Ventilátor

Příspěvek od VencaB »

díky za tip, tak to se nato budu muset podívat, ale je mi divný kdyš trochu praštím z boku od plinového pedálu tak většinou naskočí, ale kouknu na ten ventilador
2,2 DTI
baum@atlas.cz
Uživatelský avatar
ozziak
Příspěvky: 54
Registrován: 10 bře 2011, 18:37
Bydliště: Ostrava

Re: Ventilátor

Příspěvek od ozziak »

pánové jsem rád, že jsem tohle téma našel asi po hodině hledání.Mám úplně stejnej problém a jak říkáš-nejdřív začal pískat ventilátor,pak chvilku jel a chvilku ne a teď to vypadá že asi dojel!je fakt blbý,že se nedaj ty ložiska vyměnit!zkusím to ještě prostříknout ale myslím, že je po něm:(
Uživatelský avatar
megabeda
Příspěvky: 269
Registrován: 28 kvě 2009, 09:58

Re: Ventilátor

Příspěvek od megabeda »

Myslím že když ho promažeš, tak ho zachráníš.
Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTI, Elegance, AFL - Bi-xenon, RDKS, DVD 90 NAVI, CID, PDC, UHP, AHS - originální nezávislé topení EBERSPÄCHER, DWA - Alarm s Dead Lock, Power Tailgate - elektické zavírání 5 dveří, Sklopné tažné zařízení ORIS, MKJ
Uživatelský avatar
VencaB
Příspěvky: 38
Registrován: 11 pro 2011, 12:59
Bydliště: Všeruby u Plzně

Re: Ventilátor

Příspěvek od VencaB »

ono to promazání pomuže ale jen dočasně pak to stejně začne pískat a vypadávat. alespoň v mém případě to tak bylo a proto jsem koupil novej a mam klid (2600kč - orygo)
2,2 DTI
baum@atlas.cz
Uživatelský avatar
ozziak
Příspěvky: 54
Registrován: 10 bře 2011, 18:37
Bydliště: Ostrava

Re: Ventilátor

Příspěvek od ozziak »

přínáším nový info:)tak měnil jsem všechny filtry a při tom jak jsem vytáhl ten kabinovej jsem podle vašich rad zkusil potočit rotorem a ventilátor žije:)tak jsem se rozhodl, že ho vytáhnu přes šuplík u spolujezdce a promažu protože trošku píská,ale nemůžu za boha přijít na to jak ten šuplík sundat!!!!našel jsem tam 3 šroubky, který jsem oddělal,šuplík byl sice uvolněnej ale pořád nešel pryč!!!nenchci na to jít násilím, ale nevím jak na to!prosím poraďte někdo detailně jak ho sundat nebo ho urvu:)diky kluci zatím ahoj
Uživatelský avatar
Lazak
Příspěvky: 129
Registrován: 14 úno 2010, 17:34
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor

Příspěvek od Lazak »

Těch šroubku co drží šuplík je více, tři jsou nahoře pod těma krytkama a dva jsou dole v každém rohu pod krytkou, takže pokud si dobře pamatuji je jich 5 ;)


Lazak
Vectra C GTS 2.2DTI 10/2003
Grand Scénic fórum
Uživatelský avatar
ozziak
Příspěvky: 54
Registrován: 10 bře 2011, 18:37
Bydliště: Ostrava

Re: Ventilátor

Příspěvek od ozziak »

panove tak jsem sundal suplik a vykoukl na me nejaky sileny plastovy kryt do kruhu ktery nejde ani nahoru a ani dolu!nemam vubec paru jak se dostat na ten ventilator!!!!!poradte prosim jinak jsem namidlenej!!!!diky
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Autorádia + navigace + elektronika“