Problikává kontrolka

1994-

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Lacco
Příspěvky: 1
Registrován: 14 dub 2011, 12:36

Problikává kontrolka

Příspěvek od Lacco »

Zdravím, potřebuji poradit u omegi 2,5TD 96KW 1998r.v., když sundám nohu z plynu tak mi problikne kontrolka motoru (elektriky), je ta ta co je v horní řadě druhá z prava nad kontrolkou opotřebení brzd. Nedělá to pokaždé, když problikne, tak jakoby motor chcipl,ale hned zase běží, při jízdě nebo na volnoběhu to nedělá, jen když sundám nohu z plynu-u řazení.
U benzínové vectry 2.0i mi to dělalo během jízdy, ale stačilo vyměnit uhlíky v altiku a vše bylo O.K.
Potřebuji poradit, než do toho začnu šahat.

Díky za rady...
Reklama
 

markuuusss
Příspěvky: 4
Registrován: 16 dub 2013, 09:54

Re: Problikává kontrolka

Příspěvek od markuuusss »

Zdravim, mám stejný problém. Vyřešil jsi to nějak?
Janek99
Příspěvky: 7
Registrován: 28 úno 2014, 14:31

Re: Problikává kontrolka

Příspěvek od Janek99 »

Zdravím. Mám podobný problém. Na MV6ce se mi občas na chvilku rozsvítí tahle kontrolka a motor začne sám přidávat.( Dost blbé v zatáčce.) Je to jen 3 - 4 vteřiny, ale dost nepříjemné a nepředvídatelné. Dík za radu.
plazivec
Příspěvky: 144
Registrován: 18 říj 2011, 21:43
Bydliště: Slavičín

Re: Problikává kontrolka

Příspěvek od plazivec »

Pokud problikává MIL "kontrolka motoru" tak to může mít strašně moc příčin. Jako první věc ti radím zajeď k někomu, kdo má diagnostický software. Bez toho se nepohneš. Můžeš jen věštit z koule....
Jenda21
Příspěvky: 22
Registrován: 24 črc 2013, 15:25

Re: Problikává kontrolka

Příspěvek od Jenda21 »

Zdravím, pravděpodobně to bude nějaká závad elektroniky motoru, v mém případě to byla vadná váha vzduchu. Docela dobré informace jsem našel také zde: http://www.tipcars.com/magazin-opel-ome ... -6666.html, třeba to někomu pomůže.
Odpovědět

Zpět na „Omega“