kupa signuma... potrebujem info

Moderátor: Moderátoři

jimmy1212
Příspěvky: 2
Registrován: 17 zář 2010, 19:14

kupa signuma... potrebujem info

Příspěvek od jimmy1212 »

nazdar chalani som tu novy a rad by som kupil opel signum... strasne sa mi pasi a vykonovo su oplecelkom slusne ... jedine co som na pochybach je podvozok a motor... podvozok som cital ze je strasne makky a ze vraj sa auto dost naklana v zakrutach ... a motor ze cerpadla strasne odchadzaju a nedaju sa opravit... xcel by som kupi 3,0 cdti, ale som cital ze sa motory prehrievaju a ze celkovo su to nevydarene motory...


PROSIM VAS O POMOC... UZ NEVIEM KDE MAM HLADAT a niektore recenzie maju dost minusov... nerad by som kupil dalsiu blbost do ktorej budem musiet tlacit prachy!!!!!


DAKUJEM
Reklama
 

adam09
Příspěvky: 374
Registrován: 01 led 2009, 23:50
Kontaktovat uživatele:

Re: kupa signuma... potrebujem info

Příspěvek od adam09 »

o tomto motoru sem moc dobrého neslyšel

motor používají ještě saaby renaulty

já osobně bych šel do benzínu
Opel Astra coupe bertone 2,2 16V
DIAGNOSTIKA OPEL Kladno,PRAHA kdyby tak SZ
Náhradní díly nové i starší na OPEL
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: kupa signuma... potrebujem info

Příspěvek od milosh »

Nojo ale benzin a tak velke auto to pod 10 nepude
Marky
Příspěvky: 160
Registrován: 08 říj 2009, 18:16

Re: kupa signuma... potrebujem info

Příspěvek od Marky »

Na ten 3litr zapomen to je jeden velky prusvih.
Jinak co se tyce podvozku je naladen na komfort coz je velmi prijemne a urcite neni duvod se bat zatacek a naklaneni. Jel jsem s autem v tahu 1400 kilaku a naprosto skvela jizda, zadny trakac jako vetsina dnesnich aut, kde citis kazdy kaminek a vymol.
U toho signumu bacha to pate sedadlo je opravdu nouzovka na par kilometru, je to vlastne 4mistne auto, ale zase ti dva vzadu nemaji lavici, ale normalni polohovaci sedacky jak vepredu.

Velmi pekna recenze byla v nedavnem casopisu Svet motoru c.26 (mozna se da jeste nekde koupit), ktery pro ne delal Martin Vaculik, ten takto doporucoval motrizac:
Obrázek

zaverecn hodnoceni:
+vynikajici komfort a odpruzeni (sedan)
+ticho uvnitr
+sportovni jizda i styl (5D liftback GTS)
+pruzne a spolehlive diesly Fiat
+pruzne zazehove motory vcetně turbiny od Saabu
+prostornost
+pohodlne sedacky
+elektronicky stavitelne tlumice IDS Plus (priplatkek)
+sire variant a motorizaci
+nebyve predmetem podvodu a moc se nekrade
+priznive ceny ojetin

-straslivy prusvih s trílitrem Isuzu
-choulostivejsi podvozek
-kratky intervaly vymeny rozvodu (1.6 a 1.8 do r.2003)
-zradne vlastni ctyrvalce opel DTI (do roku 2004)
-sede plastove interiery
-nevyrazny design (zejmena sedan)
-impulzni ovladani bezpolohovych pacek pod volantem vyzaduje zvyk
-zmatene ovladani autoradii, navigaci i automaticke klimatizace
-rezervy v dilenském zpracovani

PS: osobne ty bezpolohove packy potom co jsem si zvykl jsou pro me tim nej co bych chtel do kazdeho dalsiho auta, jo a jako minus bych jeste dal male schranky ve dverich je to tak na mapu nebo reflexni vestu..
Toyota Prius 1.8
Ex Vectra Caravan 1.9 CDTI (mazel)
Ex Astra G Caravan 2.0 DTI
Ex Astra F Caravan 1.7 TDS
Uživatelský avatar
cejkin
Příspěvky: 50
Registrován: 19 lis 2009, 07:27
Bydliště: Praha

Re: kupa signuma... potrebujem info

Příspěvek od cejkin »

ahoj, jak vidíš dole, mám Signum 2.2 Direct - benzín, 155k ... najel jsem cca 50.000 km, jsem z Prahy a spotřebu mám mezi 7.9 - 8.3 - strašně jsem si zvykl používat tempomat kde to jen trochu jde, nohu tak lehkou nemám.
Jak psali kluci ... 3.0 diesel od Isuzu je na prd, je těžkej a nejede ... doporučuju 1.9 od Fiatu (z recenzí), z benzínu 2.2 Direct (ze skušenosti), prý je OK i 2.0T
2.2 benzín má rozvod řetězem, ALE BACHA !! JE TAM DO ROKU 2006 KONSTRUKČNÍ CHYBA HYDR. NAPÍNÁKU ŘETĚZU!! Takže buď hned vyměnit - sada 11.000 - nebo koupit r.2006 -> - stalo se mi, že řetěz přeskočil, naštěstí jen o zub a všechno přežilo. Kdyby se něco potkalo, můžeš rovnou koukat po novém motoru, dá se sehnat i za 25.000, ale ..

jízda - kdo tvrdí, že je podvozek měkký ?? - je to naprostá bomba, sedí jak přibitý, mám 16" kola (měl jsem i 17" - v zatáčkách neznatelný rozdíl)
motor - diesel znám z jiných aut a je super, 2.2 benzín bezva, akorát mu chybí turbo :O) ... auto má svou váhu, takže se mu moc nechce, ale od cca 4.000ot/min je to raketa - žíznivá :O)
dílenské zpracování - nevidím problém, spíš v použitých materiálech na některých místech, jako např. madla dveří, volant, ručka - trošku se to loupe
trvanlivost - auto má najeto poctivých cca 90.000 km - výfuk KO, zrezlý jak prase, upadnul díl s vlnovcem, zadní díl se loupe jak banán, přední náprava je KO (něco už je opraveno), zadní náprava taky bouchá, takže taky budu měnit, spojka je už načatá (to asi ta Praha), uložení motoru začíná bouchat - jinak standard
výbava - je to jen o penězích, už v základu je super, určitě hledej model s AFL světly (kdo nezažil, neuvěří), doporučuju model r.2005 -> mají lepší základ výbavy, 6 rychlostí a BC již v autorádiu, ano, páté sedadlo je nouzové (max 170 cm a 70 kg), kufr maličko mělký

díly - ceny origo jsou na mašli, hodně dílů není v druhovýrobě, např. zadní díl výfuku s dvojitou koncovkou (cca 12.000 !) - díly od předu po zadní dveře seženeš snadno, od zadních dveří je to exot :O)

Závěr: JDI DO NĚJ ! :O)
Opel Signum 2.2 Direct , 114 kW , r.v. 2004 - prodáno
czbird
Příspěvky: 4
Registrován: 29 zář 2010, 17:30

Re: kupa signuma... potrebujem info

Příspěvek od czbird »

cejkin píše:2.2 benzín má rozvod řetězem, ALE BACHA !! JE TAM DO ROKU 2006 KONSTRUKČNÍ CHYBA HYDR. NAPÍNÁKU ŘETĚZU!! Takže buď hned vyměnit - sada 11.000 - nebo koupit r.2006
Ahoj, muzu vedet, z jakeho zdroje jsi cerpal vyse uvedeny poznatek?
Mas nejake podrobnosti? Diky.
Uživatelský avatar
peter.eu
Příspěvky: 270
Registrován: 12 kvě 2010, 15:59

Re: kupa signuma... potrebujem info

Příspěvek od peter.eu »

je to známá věc,dávali je i do aster a je o tom napsáno hodně
ex Vectra GTS 2.0T Elegance 129kW
Tigra TwinTop Design Edition 1.8 16V 92kW
Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110kW Cosmo
adam09
Příspěvky: 374
Registrován: 01 led 2009, 23:50
Kontaktovat uživatele:

Re: kupa signuma... potrebujem info

Příspěvek od adam09 »

v astrách G je jinej, je to jiný typ motoru
Opel Astra coupe bertone 2,2 16V
DIAGNOSTIKA OPEL Kladno,PRAHA kdyby tak SZ
Náhradní díly nové i starší na OPEL
czbird
Příspěvky: 4
Registrován: 29 zář 2010, 17:30

Re: kupa signuma... potrebujem info

Příspěvek od czbird »

Radeji se jeste zeptam - bavime se o stare 2.2 nebo 2.2 Directu?
Protoze o Directu jsem zadne takove info nezaznamenal (motor Z22YH)...

Jinak na rozvody pujdu tenhle tyden s Directem taky, zacaly uz dost chrastit (nalitano 151k) ... :(
Uživatelský avatar
cejkin
Příspěvky: 50
Registrován: 19 lis 2009, 07:27
Bydliště: Praha

Re: kupa signuma... potrebujem info

Příspěvek od cejkin »

Ahoj,
ANO, motor je 2.2 Direct 114kW , Z22YH .
To s těmi rozvody, konkrétně s napínákem, mám z vlastní zkušenosti a tu informaci přímo od Oplistů od Staigera, Srby ... dělám pro společnost, která dělá operativní leasing, takže kontakty na mechaniky ze značkovek jsou zaručený a ověřený, nemám důvod jim nevěřit. A jak bylo zmíněno, ta informace není nová, četl jsem to i na zahraničních fórech.
Opel Signum 2.2 Direct , 114 kW , r.v. 2004 - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme VECTRU C + SIGNUM“