Únik chladiva klimatizace

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Lazak
Příspěvky: 129
Registrován: 14 úno 2010, 17:34
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Únik chladiva klimatizace

Příspěvek od Lazak »

Zdravím,
nechal jsem si po zimně doplnit chladivo, včetně barviva. Po týdnu ježdění jsem vzal digifoták a koukal a fotil zda nenajdu kde to uniká. Povedlo se. Je to dole na klima chladiči. Mám dotaz, je to na tom jak je napojená trubka. Myslíte, že by to stačilo jen dotáhnout, nebo je tam nějaké těsnění, které je potřeba vyměnit? Přidávám několik fotografii co se mi povedlo jakž takž vyfotit.
vectra_0050.jpg
(68.95 KiB) Zatím ještě nestaženo
vectra_0040.jpg
(60.18 KiB) Zatím ještě nestaženo
vectra_0020.jpg
(82.09 KiB) Zatím ještě nestaženo
Vectra C GTS 2.2DTI 10/2003
Grand Scénic fórum
Reklama
 

Uživatelský avatar
godz
Příspěvky: 58
Registrován: 25 dub 2010, 20:52
Bydliště: Praha

Re: Únik chladiva klimatizace

Příspěvek od godz »

Bývají tam těsnící kroužky. V autě jsou spoje na klimatizaci "volné" kvůli otřesům. Würth nabízí pod číslem A0892 764 013 aditivum, který se dofoukne k chladivu a pokud po promíchání s chladivem zareaguje se vzduchem, změní konzistenci a tím utěsní nětěsnosti.. - princip funkce ve zkratce. Používáme to v práci a docela se to osvědčilo.

Mám na tebe ale dotaz. Nedávno sem se pustil do čištění klimatizace a za boha jsem nemohl najít výparník.. Je to ostuda, ale pylovej filtr jsem našel, ventilátor je hned za ním, ale někde bych tam čekal i výparník.. Ale nic. Kde ho tedy najdu?
Dík za odpověď.
Vectra C, 1.8 16V (Z18XE), 2003
Uživatelský avatar
Lazak
Příspěvky: 129
Registrován: 14 úno 2010, 17:34
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik chladiva klimatizace

Příspěvek od Lazak »

No výparník bude asi dle mně za tím filtrem někde. Desinfekci jsem nedělal. Ale teď se mi objevil další problém co se klimy týče. V autě jsem začal pozorovat takové divné syčení, dneska jsem to přirovnal ke zvuku jako když hoří plynový hořák na sporáku. Jak jsem manuálně odpojil z kabiny klima-kompresor tak zvuk zmizel. Po opětovném zapnutí se zase zvuk objevil. Mám dvouzónovou automatickou klimu. Netuším co to je a zatím se mi nechce sundávat palubovka. Nemáte někdo s tím zkušenost?

Lazak
Vectra C GTS 2.2DTI 10/2003
Grand Scénic fórum
zazík
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2010, 17:58

Re: Únik chladiva klimatizace

Příspěvek od zazík »

U mě to syčení zpusobovalo málo chladiva v klimě,já jsem ho slyšel jakoby ze středních výdechu u displeje,ale myslím,že bylo slyšet jenom po vypnutí klimatizace,po doplnění už OK,taky mě něco ujde přes zimu,klimu použivám jenom v létě a ještě docela málo,podle servisu by se měla používat celoročně,v zimě párkrát do měsíce,jinak spoje vyschnou a chladivo utíká,takže každý rok doplnuji i když klima funguje
VeCe Z18XE,2003
Uživatelský avatar
Lazak
Příspěvky: 129
Registrován: 14 úno 2010, 17:34
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik chladiva klimatizace

Příspěvek od Lazak »

To by mohlo být ono, protože dementi v oplu v polsku mi vyměnili to těsnění nějakým neoriginálním a vydrželo to asi měsíc. Teď už jsem zase bez chladiva, nebo potřebného tlaku. Seženu to u nás a vyměním si to sám a nechám doplnit. Snad to bude tím a nebude KO nějaká klapa nebo motorek v palubovce. Slyším to taky od těch středových výdechu. Díky za tip.

Lazak
Vectra C GTS 2.2DTI 10/2003
Grand Scénic fórum
Uživatelský avatar
godz
Příspěvky: 58
Registrován: 25 dub 2010, 20:52
Bydliště: Praha

Re: Únik chladiva klimatizace

Příspěvek od godz »

sry, jestli jsem se špatně vyjádřil, ale myslel jsem to, přes co se nasává vzduch a při zapnutý klimě, když je to ochlazený. podle těch žeber, co jsou vidět na fotce, jsem myslel, že je to ono. kde přesně jsi to fotil? tam právě by se měla ta desfinfecke nastříkat taky.. mám sice benzín 1,8, ale taky dvouzónovou autoklimu, takže to bude nejspíš na stejným místě.
ohledně syčení bych se taky přikláněl k žádnému chladivu v soustavě.. nebo spíš hodně málo chladiva. když nemáš žádné, nepustí se ani kompresor.
Vectra C, 1.8 16V (Z18XE), 2003
Uživatelský avatar
Lazak
Příspěvky: 129
Registrován: 14 úno 2010, 17:34
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik chladiva klimatizace

Příspěvek od Lazak »

Ty fotky jsou z klima chladiče v předu za nárazníkem, to z desinfekcí nemá nic společného...

Lazak
Vectra C GTS 2.2DTI 10/2003
Grand Scénic fórum
Uživatelský avatar
godz
Příspěvky: 58
Registrován: 25 dub 2010, 20:52
Bydliště: Praha

Re: Únik chladiva klimatizace

Příspěvek od godz »

no to jsem teď o víkendu zjistil, ale já potřebuju najít radiátor nebo něco přes co se dovnitř vhání vzduch a ochlazuje se. sprejem na desifekci jsem již vyčistil vnitřek a další krok je místo, kde se vháněný vzduch ochlazuje.. pořád jde z ventilace zápach po vypnutí klimy..
Vectra C, 1.8 16V (Z18XE), 2003
Uživatelský avatar
novotnypepa
Příspěvky: 84
Registrován: 31 led 2010, 10:55
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik chladiva klimatizace

Příspěvek od novotnypepa »

Já vždy nastříkám pěnu pod pylový filtr, zapnu klimu a nechám ji tak 10 min naplno. Jinak to asi na výparník nedostaneš.
VECTRA C CARAVAN r.v. 2005, Z19DTH 110kw, CD70navi
Uživatelský avatar
godz
Příspěvky: 58
Registrován: 25 dub 2010, 20:52
Bydliště: Praha

Re: Únik chladiva klimatizace

Příspěvek od godz »

dík.. ;) zkusim to teď o víkendu.. myslel jsem si to, ale potřeboval jsem si to potvrdit. :roll:
Vectra C, 1.8 16V (Z18XE), 2003
Odpovědět

Zpět na „VECTRA C – Motory“