Meriva B spínání sahary

2003+

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Beaver
Příspěvky: 1
Registrován: 14 úno 2024, 22:17

Meriva B spínání sahary

Příspěvek od Beaver »

Zdravím. I v této zimní době mi po klidné městské jízdě a zastavení (třeba před garáží než otevřu vrata) sepne sahara. Teplota na ukazateli je na 90 a nekolísá. Loni mi vyměnili po prasknutí hadice a ztrátě fridexu termostat, ted jsem vyměnil i celé čerpadlo (z gufera teklo jak študákovi z ocasu) s novým těsněním takže chladící systém je opět pod tlakem. Nemám zapnutou klimu ani topení, je kolem 5 stupňů a sahara jede jako by bylo 30. Na ostravsku zbyl poslední autorizovaný servis a dávat tam auto s nejasnou závadou znamená vyhozené peníze a chůze pěšky. Mám podezření na problém s přehříváním chladícího systému od mezichladiče oleje převodovky, ale protože se nedá zkontrolovat jeho hladina jako kdysi, těžko říct, zda je to možné. Ani nevím, kde je čidlo spínající saharu nebo jestli to jde od termostatu ... Díky

Meriva B, 2015, 140 Hp, automat. Najeto 130k.
Reklama
 

payomag
Příspěvky: 8
Registrován: 25 led 2024, 20:47
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meriva B spínání sahary

Příspěvek od payomag »

Cau,

Muzeme na to zkusit mrknout u me v garazi. Mam i opcom a dalsi OBD2 diagnostiku - treba neco vycteme... Mne na Merive sahara spinala pri poruse CANbusu. P0200 tusim to bylo? Zaroven se mi roznuli kontrolky ABS a ESP. Nakonec pomohlo vymenit ventil odvetravani nadrze a vsechny tyhle vedlejsi projevy prestaly :D
Predesly vuz: Opel Agila A 2004
Soucasny vuz: Opel Meriva B 2012
vlastnim OP-COM , ale necte SW-CAN (IPC, SDM)... Shanim nekoho v Ostrave komu cte (napr. Astra J)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 873
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Meriva B spínání sahary

Příspěvek od milosh »

Když si ale členové nevyplní bydliště, pak se to těžko doporučuje, někdo z okolí...
payomag
Příspěvky: 8
Registrován: 25 led 2024, 20:47
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Meriva B spínání sahary

Příspěvek od payomag »

vsak Beaver pise Ostravsko. A tady pokud vim, tak tady moc lidi neni... Takze ja si vse co muzu resim sam.
Predesly vuz: Opel Agila A 2004
Soucasny vuz: Opel Meriva B 2012
vlastnim OP-COM , ale necte SW-CAN (IPC, SDM)... Shanim nekoho v Ostrave komu cte (napr. Astra J)
Odpovědět

Zpět na „Meriva“