Nefunkční panel topení Zafira C

Opel Zafira Tourer, někdy označována jako Zafira C.

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Odpovědět
Roman.S
Příspěvky: 3
Registrován: 26 črc 2023, 15:46

Nefunkční panel topení Zafira C

Příspěvek od Roman.S »

Dobrý den, Zafira Tourer 2013 2,0 TD. Nechal jsem si zkontrolovat baterii před dlouhou cestou k moři. Technik odpojil mínusový pól, změřil a vše vrátil zpět. Následně jsem další den zjistil nefunkční celý ovládací panel topení (zapnutí větráku, odmlžení, vyhřívaní oken, vyhřívaní sedaček, klimatizace). Není ani podsvícen.

Navštívil jsem servis. Kontrola všech pojistek a údajná závada U0164 v diagnostice. Nekomunikuje vozidlo s řídící jednotkou klimatizace. Nevyřešeno. V pondělí další servis. Tento servis nemá údajně licenci na Opel, tak jsem navštívil autorizovaný servis Opel.

Dva dny tam auto stálo a dnes jsem odebral s nevyřešenou závadou. bylo mi řečeno, že vozidlo ani " neví" o klimatizaci - řídící jednotka. Zítra v noci odjíždím k moři. Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Vystřídal jsem už tři servisy a bez úspěchu. Uvítám jakoukoliv radu.

Zároveň nevím, jestli závada vznikla po odpojení, ale před tím, vše normálně fungovalo. Lokalita Čáslav. Děkuji
Reklama
 

StanC
Příspěvky: 244
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: Nefunkční panel topení Zafira C

Příspěvek od StanC »

Bohužel před dovolenou nepotěším. Chybový kód U značí závadu ve sběrnici CAN (Controller Area Network), je sběrnice využívaná nejčastěji pro vnitřní komunikační síť senzorů a funkčních jednotek v automobilu. Chybový kód U0164 - ztráta komunikace s řídícím modulem HVAC (HVAC - systém vytápění a klimatizace). Nevím jak je to s odpojením baterie u Zafiry C, u inteligentního nabíjení by nebyl reset odpojením baterie asi vhodný. Jinak u Zafiry B nebo Astra H se dost elektrických závad vyřešilo právě resetem, odpojením baterie asi na 10 minut.
Roman.S
Příspěvky: 3
Registrován: 26 črc 2023, 15:46

Re: Nefunkční panel topení Zafira C

Příspěvek od Roman.S »

Díky za radu. Takže mám zkusit odpojit baterii na delší dobu? Problém je v tom, že si servis neví rady. Nevím, jak bych sám vyřešil.

Nebude tato závada mít nějaký vliv na cestu, kromě toho, že nepůjde cirkulace vzduchu?
StanC
Příspěvky: 244
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: Nefunkční panel topení Zafira C

Příspěvek od StanC »

Pokud je v autě inteligentní nabíjení a baterie pro stop/start tak není reset odpojením vhodný. Řídící jednotka by v případě výměny (odpojením) baterie tradičním postupem mohla být trochu zmatená a některé systémy by pak nemusely fungovat správně. Zdali to nebude podle popisu zrovna Tvůj případ.
Zkontroluj zda je o nabíjení a výměně baterie také něco napsáno v manuálu. Pokud je v autě normální nabíjení a běžná baterie, tak by se reset odpojením baterie mohl zkusit.
Roman.S
Příspěvky: 3
Registrován: 26 črc 2023, 15:46

Re: Nefunkční panel topení Zafira C

Příspěvek od Roman.S »

Stop/start auto nemá. Nechal jsem odpojenou baterií přes noc a dnes pořád to stejné.

Dopoledne jsem navštívil jiného autoelektrikare a to samé bez výsledku. Prý v diagnostice modul není vidět - nelze načíst.
StanC
Příspěvky: 244
Registrován: 31 bře 2020, 17:00

Re: Nefunkční panel topení Zafira C

Příspěvek od StanC »

Podle manuálu má Zafira C tři pojistkové skříňky https://www.opel.cz/content/dam/opel/cz ... 160908.pdf , tak zkontrolovat také pojistky ve skříňce za odkládací zásuvkou, zda se na ně při kontrole nezapomělo str. 240/241 . Jelikož již nemáš před dovolenou čas, tak se po dovolené zkus domluvit http://www.ase-dedic.com/ Brozany u Pardubic nebo http://www.carteam.cz/ Brno
Odpovědět

Zpět na „Zafira Tourer“