Odstranění zaschlého trusu z karoserie

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
bluenite
Příspěvky: 9
Registrován: 23 dub 2020, 19:19

Odstranění zaschlého trusu z karoserie

Příspěvek od bluenite »

Mimo škrábanců na kole štve i tato věc:
Jak na zaschlý holubí trus? Myčka to nezvládne, je to již suchá, šedá a tenká vrstva. Vím, že se to má dělat, když to ještě je tekuté, ale někdy to prostě nejde. Tím spíš, když nemáte garáž a stojíte pod stromy, za půl dne to tam je zas. U starého auta to tak nevadí, ale lesklého černobílého Crosslandíka je mi líto. Je na to nějaký šetrný postup? Na internetu je poměrně hodně návodů, mě zajímají osobní zkušenosti.
Díky za každou radu.
Petr
Reklama
 

Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 290
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Odstranění zaschlého trusu z karoserie

Příspěvek od westler »

Pokud je trus již zaschlý, tak namočím papírovou utěrku a přiložím ji na místo, nechám trus rozmočit a pak čistím dle možností, typicky wapkou. Při silnější vrstvě rozmočení opakuju.
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: Odstranění zaschlého trusu z karoserie

Příspěvek od Majo »

bluenite píše: 18 srp 2022, 12:09 Mimo škrábanců na kole štve i tato věc:
Jak na zaschlý holubí trus? Myčka to nezvládne, je to již suchá, šedá a tenká vrstva. Vím, že se to má dělat, když to ještě je tekuté, ale někdy to prostě nejde. Tím spíš, když nemáte garáž a stojíte pod stromy, za půl dne to tam je zas. U starého auta to tak nevadí, ale lesklého černobílého Crosslandíka je mi líto. Je na to nějaký šetrný postup? Na internetu je poměrně hodně návodů, mě zajímají osobní zkušenosti.
Díky za každou radu.
Petr
Ahoj, ja som sa po dovolenke boril so zaschnutou zivicou, toto vyborne pomohlo:

https://m.alza.sk/auto/sonax-dstranovac ... 411496.htm
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Odstranění zaschlého trusu z karoserie

Příspěvek od Colommbo »

westler píše: 18 srp 2022, 12:42 Pokud je trus již zaschlý, tak namočím papírovou utěrku a přiložím ji na místo, nechám trus rozmočit a pak čistím dle možností, typicky wapkou. Při silnější vrstvě rozmočení opakuju.
Přeeesně! Dělám to úplně stejně, ani wapky netřeba, výjimečně jen nakonec trochu leštěnky. :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
bluenite
Příspěvky: 9
Registrován: 23 dub 2020, 19:19

Re: Odstranění zaschlého trusu z karoserie

Příspěvek od bluenite »

westler píše: 18 srp 2022, 12:42 Pokud je trus již zaschlý, tak namočím papírovou utěrku a přiložím ji na místo, nechám trus rozmočit a pak čistím dle možností, typicky wapkou. Při silnější vrstvě rozmočení opakuju.
aha, vypadá to poměrně jednoduše, mě ty fleky na střeše (hlavně tam) přijdou jako zažrané do laku totálně.
A taky, je to úplně tenká vrstva, která téměř nemá žádnou tloušťku. Ale je tam. Zkusím to.
Do čeho se namočí ta utěrka? Nějaká chemie, kterou všude propagují jako zázrak? Anebo pouze saponát?
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 290
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Odstranění zaschlého trusu z karoserie

Příspěvek od westler »

Pouze voda, na lak bych nedával nic co tam vyloženě nepatří (pokud je fakt nouze, tak použiju interiérový čistič/sprej)
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 873
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Odstranění zaschlého trusu z karoserie

Příspěvek od milosh »

Dík za rady, v létě má hovno na autě snad každý :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Pokec“