Zaroseny (zamlzeny) svetlomet - Matrix

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Zaroseny (zamlzeny) svetlomet - Matrix

Příspěvek od Majo »

Ahojte,
viem ze niektori ste riesili kvoli zahmlievaniu vymenu svetla v ramci zaruky (ak existuje sry, priamo tuto temu som nenasiel) ... otazka podarilo sa niekomu problem so zahmlievanim vyriesit nejak "svojpomocne" po zaruke?

Zahmlil sa mi lavy predny matrix, na otazku v servise, ci s tym vedia nieco spravit prisla klasicka odpoved - vymenit cele svetlo za "pouhych" 1400Eur s tym, ze vedia dat 20% zlavu .. do coho samozrejme kym nebudem okolnostami dotlaceny nepojdem, je to sialena suma za jedno svetlo. (ano, ratal som s tymto rizikom pri kupe auta, ale matrixy boli jedno z hlavnych plusov a jazdievam vela v noci)

Chcel by som sa spytat zrucnejsich, neskusali ste to niekto nejak riesit? Napr. ci by podla vas mohlo pomoct nejake navrtanie maleho otvoru zospodku svetla a skusit to nejak vysat alebo iny napad?

Teraz ako su horucavy sa mi to zaspravalo zvlastne ... pred jazdou bol uz svetlomet odroseny ... vonku takmer 40 stupnov, isiel som syna odviezt na trening a po jazde svetlo opat zahlmene .. vobec neprsalo, nechapem ako sa ta vlhkost opat objavila ... mal som pustenu klimu, ale tak to by hadam nemalo mat suvis. (Mozno bola vlhkost len padnuta dole v svetle a jazdou sa zacala odparovat?)

Davam obrazok ako to vyzeralo vcera pred a po jazde, za kazdy napad co s tym budem vdacny.

Vdaka
Přílohy
2.jpg
1.jpg
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
Reklama
 

sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: Zaroseny (zamlzeny) svetlomet - Matrix

Příspěvek od sladas opc »

Ja kdysi reklamoval 3xkrat v zaruce, vzdy vymenili a to se mi rosilo jen dole, to co mas ty uz je extrem, to snad ani nemuze svitit pres to zamlzeni.. Cena za novy svetlo je raketa, souhlasim.. Zkusil bych bud z polska koupit, ci treba na nejakym bazaru mirne jety za normalni penize..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: Zaroseny (zamlzeny) svetlomet - Matrix

Příspěvek od Majo »

No zahmlene je to mega, aletak vidno je relativne ok.
Skor som uvazoval to nejak navrtat a vysusit, ci niekto nema skusenost.
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
Volfik
Příspěvky: 160
Registrován: 31 říj 2018, 21:19

Re: Zaroseny (zamlzeny) svetlomet - Matrix

Příspěvek od Volfik »

Tak můžeš zkusit v létě, když bude vedro a sucho, to pořádně vysušit, ať tam není zbytková voda, a pak vzít třeba bezbarvý silikon a všude kde to je relevantní to jím utěsnit.
Insignia GSi (2.0T benzín, 260hp, 4x4, 8AT)
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: Zaroseny (zamlzeny) svetlomet - Matrix

Příspěvek od Majo »

Volfik píše: 30 čer 2022, 10:02 Tak můžeš zkusit v létě, když bude vedro a sucho, to pořádně vysušit, ať tam není zbytková voda, a pak vzít třeba bezbarvý silikon a všude kde to je relevantní to jím utěsnit.
Tak obavam sa, ze ked uz to pri tychto 40kach nezmizne uplne, tak uz to nevysusim :-) ... ale jj, nad nejakym priehladnym silikonom som potom uvazoval, vdaka
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
OnMi
Příspěvky: 463
Registrován: 11 úno 2013, 20:54
Bydliště: JM kraj

Re: Zaroseny (zamlzeny) svetlomet - Matrix

Příspěvek od OnMi »

To jak je to zarosene je fakt extrem. Podle toho jak to vypada, to to svetlo musi byt nekde praskle nebo je spatne prilepeny celni polykarbonat.

Hlavne bych mel ale strach o elektroniku ridici jednotky, ktera je prisroubovana na spodni strane svetla. Takze pokud tam toho kondenzatu vznikne fakt hodne a natece to do elektroniky, tak to bude balik nejen za svetlo ale jeste i za ridici jednotku.

Pokud vse jeste funguje, tak bych v tomto stavu zvazil demontaz, odmontovat ridici jednotku a power modul potkavacek/blinku a tou montazni dirou to nechat poradne vyschnout. Zkontrolovat, zda neni svetlo nekde praskle, pripadne zalepit, vratit zpet a pozorovat co to bude delat.

Pokud se to vrati, tak asi pak na allegru koupit jine svetlo.

OnMi
Škoda Superb III Combi 2.0TDI MY2017
Astra K Innovation 1.4T MY2016.5
ex Vectra C Caravan COSMO Z19DTH MY2008
ex Astra G 1.6 16V MY2000
ex Vectra A 1.7TD MY1994
Uživatelský avatar
Cinda
Příspěvky: 689
Registrován: 01 srp 2015, 10:09

Re: Zaroseny (zamlzeny) svetlomet - Matrix

Příspěvek od Cinda »

Nějaké těsnění silikonem asi nemá cenu. Všechny otvory nevychytáš a při změně tlaku vzduchu ti tam vždy nějaká vzdušná vlhkost pronikne. O to hůř se bude dostávat zase ven.
Já jsem vždy propagoval teorii, že nejlepší těsnění je díra! Takže bych tam vhodně?? vyvrtal díry ať může proudit vzduch. Otázka je, co tomu bude říkat pronikání prachu. Napadá mě, přes díry nalepit manželčiny punčocháče...
Astra K 1.4T 92kW innovation v plné palbě, NAVI900, bez AGR...
Antara 2.2
Omega 2.0
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: Zaroseny (zamlzeny) svetlomet - Matrix

Příspěvek od Majo »

Cinda píše: 01 črc 2022, 14:53 Nějaké těsnění silikonem asi nemá cenu. Všechny otvory nevychytáš a při změně tlaku vzduchu ti tam vždy nějaká vzdušná vlhkost pronikne. O to hůř se bude dostávat zase ven.
Já jsem vždy propagoval teorii, že nejlepší těsnění je díra! Takže bych tam vhodně?? vyvrtal díry ať může proudit vzduch. Otázka je, co tomu bude říkat pronikání prachu. Napadá mě, přes díry nalepit manželčiny punčocháče...
:D puncochace pobavili

Nj, skusim tu alternativu s rozobratim v neautorizovanom servise, ja moc zrucny na tieto veci nie som
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Interiér a exteriér“