Aké výbojky do bixenon svetiel, značka cena, odporúčanie.

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky.

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Astracius
Příspěvky: 6
Registrován: 13 kvě 2021, 23:43

Aké výbojky do bixenon svetiel, značka cena, odporúčanie.

Příspěvek od Astracius »

Zdravím. Chcem sa opýtať aké výbojky odporúčate do bixenon svetiel a ktorým sa radšej vyhnúť. Díkes!
Astra J ST 2.0 CDTi 121kw (chip 147 kw, 403 NM) 2014
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Aké výbojky do bixenon svetiel, značka cena, odporúčanie.

Příspěvek od Sunman »

ja by som sa vyhol všetkým no-name a tým ti zostanú prakticky dve značky a potom je už jedno ktorú z týchto dvoch.
No name som mal niekedy dávno H4 a svietili kam chceli, lúč dohora pred vodičom a pod.
Xenony som menil len raz v živote na Vectre keď mala asi 250t km. Pokiaľ nezmení farbu do fialova nemá význam meniť a u Opla žiarovky, halogeny, xenony a teraz LED mi od roku 2003 nezdochli nikdy.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Aké výbojky do bixenon svetiel, značka cena, odporúčanie.

Příspěvek od milosh »

Nemám sice bixenony, ale u své astry H už roky používám OSRAM Xenarc Original D2S a spokojenost. Měním každé 4 roky, možná je to zbytečně brzo, ale já tak měním vše podle servisního plánu.
Uživatelský avatar
Astracius
Příspěvky: 6
Registrován: 13 kvě 2021, 23:43

Re: Aké výbojky do bixenon svetiel, značka cena, odporúčanie.

Příspěvek od Astracius »

Díky! Aj ma napadlo, že pokiaľ to ešte svieti ako tak, že netreba do toho zbytočne investovať, aj keď moja Astra má už pekných 241 tis. km. Ja som to len preventívne chcel dať vymeniť a pozrieť projektory či sú ok.. :lol:
Astra J ST 2.0 CDTi 121kw (chip 147 kw, 403 NM) 2014
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Aké výbojky do bixenon svetiel, značka cena, odporúčanie.

Příspěvek od Sunman »

pokiaľ nie je farba svetla do fialova tak ti výmena xenonovej výbojky nič neprinesie.
Miresa
Příspěvky: 10
Registrován: 31 pro 2021, 15:55

Re: Aké výbojky do bixenon svetiel, značka cena, odporúčanie.

Příspěvek od Miresa »

Rozhodně se vyhnout všem no - name, jak už zmiňoval Sunman. Mám nedobrovolně vyzkoušené, díky jednomu "odborníkovi" a jeho doporučení, jaké skvělé výbojky mi namontoval. Špatně svítí, za deště a v mlze ůplná tragédie, a navíc podivně zkreslovaly barvy. A riskovat další problémy, které můžou takové výbojky zpusobit v budoucnu na elektronice, se fakt nevyplatí. Takže jsem je vyndal, a s prominutím mu je hodil na hlavu.
Takže za mně: OSRAM XENARC ORIGINAL D1S jsou to původní, nebo OSRAM XENARC COOL BLUE INTENSE D1S ty vozím teď, sice mají v názvu blue,ale světlo do modra opravdu nemají a svítí skvěle. Po výměně výbojek můžete mít pocit, že nesvítí tak jak ty staré, ale podle telefonickém info. přímo na zastoupení Osramu výbojce trvá prý až 100 hodin, než se nasvítí. Taky mně ten čas udivil, ale jak jsem nakoupil, tak prodávám.
OPEL Astra J ST OPC line 2,0 CDTI 121kW, automat, Webasto, Infinity - 2012
OPEL Corsa B 3.dv. 1,0 12V 40 kW - 1999

DUCATI Monster, Termignoni Race Kit, Rizoma- 2011,
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1777
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Aké výbojky do bixenon svetiel, značka cena, odporúčanie.

Příspěvek od Colommbo »

Až sto hodin...? :shock: To může být i pět tisíc kilometrů - to je pěkná blbost... :?
W124 E320 R6 Coupé 1994
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Aké výbojky do bixenon svetiel, značka cena, odporúčanie.

Příspěvek od Sunman »

Mal som 3 VeCe s xenonami - tie mali samozrejme len xenon stretávací + H7 diaěkové svetlo a 4 Insignie s bi-xenon AFL.
Nikdy som si nevšimol, že by sa zmenilo svetlo po odjazdení nejakej doby. Ono tým, že na Insigniách je LED denné svietenie tak samotné bi-xenony už moc nesvietia len u toho kto jazdí v noci.

MEnil som len raz a to ako som písal u poslednej VeCe a to už mala najazdené hromadu kilometrov navyše tá svietila stále, pretože tam nebolo denné svietenie.
Drhú sadu xenonov som menil synovi na BMW3 - to bol sekáč ale mám pocit že to malo ca 60 000 km a jeden svietil fialovo. Cestou domov z Nemecka zdochol úplne. Výmena v oboch prípadoch za xenarc ako píše kolega vyššie. Vzhěadom k tomu, že výmena xenonov u bežného majite2a ktorý nevyužíva auto na firemné účely bude max 1x za životnosť auta ušetriť 10EUR je nezmysel. Ušetriť sa dá cena niekoľkých xenoniek jazdou napríklad BA-Praha a späť 130kmh namiesto 160kmh.Nehovorím ani o prípadných českých bodoch. :lol:
mironto
Příspěvky: 40
Registrován: 03 dub 2020, 22:04

Re: Aké výbojky do bixenon svetiel, značka cena, odporúčanie.

Příspěvek od mironto »

Za mna taktiez Osram Xenarc. Mam D1S Classic uz 4 roky a svietia ako nove.
Zafira B (2013) A16XER
Uživatelský avatar
Astracius
Příspěvky: 6
Registrován: 13 kvě 2021, 23:43

Re: Aké výbojky do bixenon svetiel, značka cena, odporúčanie.

Příspěvek od Astracius »

Ok chlapi, dík moc za odpovede! ;)
Astra J ST 2.0 CDTi 121kw (chip 147 kw, 403 NM) 2014
Odpovědět

Zpět na „Astra J - Autorádia + navigace + elektronika“