Cudny zvuk 15-20 sekund po nastartovani.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
frenkyto
Příspěvky: 63
Registrován: 28 dub 2019, 16:06

Cudny zvuk 15-20 sekund po nastartovani.

Příspěvek od frenkyto »

Zdravim.
Prosim o info pre znameho:
Po nastartovani studeneho motora,motor na volnobeh bezi vo vyzsich otackach ako ma.Asi po 15-20 sekundach ked sa otacky znizuju na normal nieco zasramoti,cudny zvuk.
Trva asi 1 sekundu,zda sa mi ze to je niekde na lavej strane motora,vypina sa sytic alebo co to moze byt?
Pri zohriatom motore sme to nepozorovali,ani pri nastartovani po hodine,ale este sa na to zameriame,skontrolujeme este raz.
Ci sa to deje aj na mojej astre neviem,nemam ju doma.Je dost mozne ze v aute to clovek nepostrehne,ale je to pomerne dost hlasny zvuk pri otvorenej kapote.Nestretol sa s tym niekto co to asi moze byt? Auto nema ziadny problem,funguje vsetko ako ma..
Astra 2019 1,4 92 kw 25.000 km.
Dakujem
Reklama
 

frenkyto
Příspěvky: 63
Registrován: 28 dub 2019, 16:06

Re: Cudny zvuk 15-20 sekund po nastartovani.

Příspěvek od frenkyto »

frenkyto píše: 01 úno 2022, 22:19 Zdravim.
Prosim o info pre znameho:
Po nastartovani studeneho motora,motor na volnobeh bezi vo vyzsich otackach ako ma.Asi po 15-20 sekundach ked sa otacky znizuju na normal nieco zasramoti,cudny zvuk.
Trva asi 1 sekundu,zda sa mi ze to je niekde na lavej strane motora,vypina sa sytic alebo co to moze byt?
Pri zohriatom motore sme to nepozorovali,ani pri nastartovani po hodine,ale este sa na to zameriame,skontrolujeme este raz.
Ci sa to deje aj na mojej astre neviem,nemam ju doma.Je dost mozne ze v aute to clovek nepostrehne,ale je to pomerne dost hlasny zvuk pri otvorenej kapote.Nestretol sa s tym niekto co to asi moze byt? Auto nema ziadny problem,funguje vsetko ako ma..
Astra 2019 1,4 92 kw 25.000 km.
Dakujem
Je to presne okolo 25s ,zvuk po ktorom tusim zarezonuje motor aj plast a zacnu sa znizovat otacky na normalnu hodnotu.Pozrite na to,ci to robi niekomu,je to iba pri sudenom starte ked auto dlho stoji,akokeby vyplo sytic,viem ze je to riadene elekotronicky.Ide o ten zvuk ci tam ma byt alebo nie..Nebyt otvorenej kapoty tak asi o nom nevieme...
https://www.youtube.com/shorts/ga0AP99f ... el=AstraKK
frenkyto
Příspěvky: 63
Registrován: 28 dub 2019, 16:06

Re: Cudny zvuk 15-20 sekund po nastartovani.

Příspěvek od frenkyto »

Rezonuje vrchný plastový kryt na motore,konkrétne časť kde sa leje olej..Ten kryt má na tej strane vôľu,čiže žiadny problém .
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Motory“