F na displeji + nepravidelný chod

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
michalpt
Příspěvky: 1
Registrován: 17 pro 2021, 19:28

F na displeji + nepravidelný chod

Příspěvek od michalpt »

Ahoj všem. Mám problém s moji Zafirou A, rok 2004. 2.2dti 92KW Měl jsem problém s padáním nafty a občasným nepravidelným chodem motoru. Řešilo se repasý vstřiků. Prvních 100km bez problému. Nyní se na displeji ukáže místo průměrné spotřeby, dojezdu apod. písmeno F a motor padne do nepravidelného chodu (jako by šel na 3 válce)..po chvíli písmeno F zmizí, otáčky se srovnají a displej opět ukazuje hodnoty, které má. Děje se to občas. Při sešlápnutí plynu jde motor bez problému do otáček a chová se běžně, při jízdě také žádný problém, krásně táhne. Na autě mám horší baterii. Také se mi zdá jako by mi za jízdy ve tmě kolísal jas světel.. Neví někdo co by to mohlo být? Předem jsem vděčný za jakýkoli názor.
Reklama
 

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 187
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: F na displeji + nepravidelný chod

Příspěvek od vasekpetr1 »

Tou baterkou bych asi začal, stejně se tomu nevyhneš, zvláště teď v zimě. A jestli nechceš jít hned do výměny, tak aspoň měřit napětí na baterce (třeba v konektoru zapalovače), jestli to chování motoru nemá s poklesem napětí souvislost. Samozřejmě kontrola silových svorek baterky, starteru, alternátoru, ukostření motoru. Může to být i vlhkost v některém z konektorů v motoru nebo v podběhu. Odcházející dioda v alternátoru umí také pěkně potrápit. To "eFko" bych přisuzoval nějaké chybějící hodnotě palubního počítače při výpočtu spotřeby (výpočet spotřeby nafty z dat ŘJ apod.). Palubák si hodnoty bral z ŘJ motoru a z tuším z ŘJ ABS (rychlost vozu).
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
Odpovědět

Zpět na „Zafira A“