Couvání kamera

Opel Zafira Tourer, někdy označována jako Zafira C.

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

htpt
Příspěvky: 4
Registrován: 12 čer 2021, 20:50

Couvání kamera

Příspěvek od htpt »

Zdravím. Mám zafiru tourer 2012. Chci se zeptat nemá někdo schéma zapojení originální couvací kamery ? Předělávat si rádio cd400 za navi 600 plus sem sehnal software na předělání z 600 na 900. Koupil jsem starší kameru i s kabeláží ale ona končí svorkovnicí v zadním sloupku. Tak jsem to chtěl udělat bezdrátově ale právě na to bych potřeboval zapojení. Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 535
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Couvání kamera

Příspěvek od Astra - R@SAG »

No pokud vím, tak i když to celé provedeš, tak bude potřeba to povolit v jedné dané řídící jednotce. Tento stejný nápad jsem měl i já u své Astry J. Mám NAVI 950, jabeláž od výroby mám nataženou, chtěl jsem koupit originál kameru na ebay za 1500kč, ale narazil jsme na to, že pak odkodování sichnálu, aby to fungovalo chtěl OPEL cca 3000kč. Tak jsem to zavrhl.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
htpt
Příspěvky: 4
Registrován: 12 čer 2021, 20:50

Re: Couvání kamera

Příspěvek od htpt »

Odblokování není problém. Udělá mi to Polák v czenstochowe za 300 zlotych.
standa.
Příspěvky: 38
Registrován: 26 kvě 2020, 08:33

Re: Couvání kamera

Příspěvek od standa. »

To je skoro 1800 Kč + 500 Kč projedeš a bezdrátově to asi nepůjde, když se musí kabeláž natáhnout až do rádia.
htpt
Příspěvky: 4
Registrován: 12 čer 2021, 20:50

Re: Couvání kamera

Příspěvek od htpt »

V rádiu jsou dva piny na které se připojí cinc koncovka to je vstup videosignálu pro couvací kameru. Tam dám příjmač. A ke kameře vysílač. Ale nemám zapojení origo kamery takže nevím jak to zapojit .
standa.
Příspěvky: 38
Registrován: 26 kvě 2020, 08:33

Re: Couvání kamera

Příspěvek od standa. »

Nevěřím, že to bude klasický CVBS signál. Kvůli rušení a délce kabelu se používá kroucená dvojlinka s tzv. Pseudo differential CVBS (k tomu musí být extra šváb) nebo to budou datové vodiče D- a D+ jako např. u USB kamery.

Podívej se na tohle PDFko:
https://www.ifz-berlin.de/ins_pdf/13391275.pdf
htpt
Příspěvky: 4
Registrován: 12 čer 2021, 20:50

Re: Couvání kamera

Příspěvek od htpt »

standa. píše: 12 črc 2021, 19:20 Nevěřím, že to bude klasický CVBS signál. Kvůli rušení a délce kabelu se používá kroucená dvojlinka s tzv. Pseudo differential CVBS (k tomu musí být extra šváb) nebo to budou datové vodiče D- a D+ jako např. u USB kamery.

Podívej se na tohle PDFko:
https://www.ifz-berlin.de/ins_pdf/13391275.pdf
Super děkuji. Tenhle návod je dostačující. Ten Polák co mi to bude programovat mi říkal že na těch dvou pinech se může zapojit jakákoliv kamera. Že on jenom naprogramuje jednotky aby přijímaly video signál a funguje to potom se všemi obyčejnými univerzálním kamerama. Ale já tam chci originál protože to vypadá líp.
standa.
Příspěvky: 38
Registrován: 26 kvě 2020, 08:33

Re: Couvání kamera

Příspěvek od standa. »

Zatím jsi jen opustil bezdrátové zapojení, ale opět nevěřím, že jakákoliv kamera. Všimni si zapojení, z pojistek bereš napájení a vzadu ze světla zpátečky přepínací signál (navíc to vzadu i zemníš), jenže dopředu jdou jen dva dráty. Podle čeho pozná rádio, že se má přepnout na parkovací kameru? Standardní analogový signál (CVBS=zem+kompozitní signál) dopředu nepůjde, ten je za těchto podmínek neskutečně náchylný na rušení v obraze a to tam není.
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Couvání kamera

Příspěvek od Joska »

jo chlapci, když to nejde tak to nejde,

Mě to funguje jako fík,
kamera z alíku 1500 a nakodování od "holanďana" 30Euro - po internetu - asi 30 minut.. :lol:
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
standa.
Příspěvky: 38
Registrován: 26 kvě 2020, 08:33

Re: Couvání kamera

Příspěvek od standa. »

Tak aspoň napiš v jakém autě, do jakého rádia, jakou kameru, to je odpověď jak ..... Jaké údaje si mu dal, aby to z dálky udělal? To ti vypne i motor na dálku?

Tohle video je zajímavé
https://www.youtube.com/watch?v=fVhnzX3S8Lc
ale všichni v tom konektoru vzadu nemají ty piny osazené a co to jsou za signály.
Odpovědět

Zpět na „Zafira Tourer“