Svítící kontrolka motoru

1998-2004 Astra G klub - http://www.astra-g.cz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
honzavasatko
Příspěvky: 1
Registrován: 27 úno 2021, 12:20

Svítící kontrolka motoru

Příspěvek od honzavasatko »

Dobrý den, mám problém se svou Astrou G 1.8 85 kw benzín, rv. 1999 najeto 201 000km. Začala mi svítit kontrolka motoru, jel jsem s tím na diagnostiku do opelu s výsledkem že je chyba na lambda sondě ( název chyby: chyba v okruhu vyhřívání lambda sondy) a je jí třeba vyměnit. Nechal jsem ji tedy vyměnit ale to nepomohlo v servise se snažili i nějak očistit kabely a vyměnit nějaký konektor a snad jim to už nesvítilo byli s tím dokonce i na měření emisí a ty vyšly výborně, když jsem si auto přebíral tak kontrolka nesvítila, ale mechanik říkal že za tu opravu nedá ruku do ohně, a při jízdě ze servisu po u jetí cca 20km se znovu rozsvítila.

Auto jinak jede naprosto bez problému,

Proto se tedy obracím na toto fórum, nevěděl by někdo poradit, nebo nesetkal se s tím někdo? Děkuji
Reklama
 

alzafir
Příspěvky: 129
Registrován: 22 dub 2012, 20:50
Bydliště: Ostrava

Re: Svítící kontrolka motoru

Příspěvek od alzafir »

Diagnostika sice napoví, ale je třeba pak i ověřit, že to je pravda. Tzn měřit. Mít jistotu, že napájení pro ohřev lambdy funguje.
Nejsem až tak benzínař, ale u nafťáku pokud už jednotka nepotřebuje žhavit, nežhaví, pak neřeší ani nefunkční žhavič, proto kontrolka chyby zhasne. Tady bych to čekal stejně. Chce to teda jednak diagnostiku a ověřit, že lambda skutečně měří, pak ověřit, co se na lambdě děje, když svítí chyba, včetně toho napájení, když už to jakože diagnostika napsala, Pak může být problém i v jednotce motoru.
Zafira 2,2DTi Elegance 2005, Y22DTR, Diag. OP COM (EN v.1.39)
Uživatelský avatar
HeFab
Příspěvky: 265
Registrován: 29 črc 2014, 10:57

Re: Svítící kontrolka motoru

Příspěvek od HeFab »

S tým zhasínaním kontroliek je to rôzne, záleží od konkrétneho modelu auta a konkrétnej chyby.
Napríklad pokiaľ sa vyskytne chyba v okruhu airbagov, je potrebné chybu zmazať cez diagnostiku aj napriek tomu, že chyba už nie je aktuálna, ináč kontrolka nezhasne. Ale ani to neplatí vždy.
Mne kontrolka motora nezhasne, pokiaľ ju nezmažem diagnostikou, napriek tomu, že chyba sa vyskytne možno len raz za sto km.
Konkrétne sa jedná o chybu P0171-52 fuel trim system lean. Ináč to tiež súvisí s lambda sondou.
Doteraz som na to neprišiel, čo rozsvecovanie kontrolky spôsobuje.
Astra K 1.2 Turbo 81kW F12SHL MY2020
Astra H 1.6 Twinport 77kW Z16XEP r.v. 2005 - ex
Astra G 1.4 Twinport 66kW Z14XEP r.v. 2006 - ex
Omega 2.2DTI 88kW Y22DTH r.v. 2001 - ex
Odpovědět

Zpět na „Astra G“