Stropní světlo.

Opel Astra J 2010+

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Odpovědět
vlastanemecek
Příspěvky: 14
Registrován: 19 črc 2020, 18:52

Stropní světlo.

Příspěvek od vlastanemecek »

Ahoj kolegové,
už mockrát jste mi pomohli tak to zkusím znovu.
Mám problém se stropním osvětlením. Přijel jsem domů a manželka vystoupila z auta. Stropní světlo při otevření dveří se rozsvítilo, což je v pořádku. Ale po zavření dveří mělo zhasnout a to se neděje, stále svítí i když vypnu motor a vyndám klíč ze spínačky. Vystoupil jsem a vozidlo zamknul a stále svítí. Musel jsem vlézt do vozu a světlo manuálně vypnout na stropním panelu. Hledal jsem na dveřích jestli tam není nějaký spínač který hlídá zavření dveří, ale nic jsem nenašel.
Nemá někdo zkušenost s tímto problémem? :o
Reklama
 

xzar
Příspěvky: 59
Registrován: 01 dub 2020, 00:40

Re: Stropní světlo.

Příspěvek od xzar »

Ahoj,
pokud je světlo ručně zapnuté, tak bude svítit i po zamknutí auta. Ale nemusíte mít strach, že bude svítit pořád, taky se vypne.
Jen ta prodleva je delší. Děti si tak hrají se stropními světly vzadu a stává se to často. Trvá to pár minut, ale taky se vypnout.
Pokud jsou světla na "automat" vypnou se ihned po zamknutí.
Astra ST 2015 100kW DTH Cosmo
Uživatelský avatar
J@ck
Příspěvky: 166
Registrován: 04 dub 2020, 12:54

Re: Stropní světlo.

Příspěvek od J@ck »

Vlasto - spínač je v zámku dverí (vo vnútri dverí) https://astra-faq.ru/remont/remont-konc ... zamok.html
Obrázek
a osvetlenie interiéru zhasína po zavretí dverí so spozdením - spozdenie sa nastavuje v PC v Personalizácii (ja mám nastavené spozdenie 30 sekúnd).
Správa sa to tak isto, aj keď vytiahneš kľúčik zo zapaľovania a uzamkneš auto - nikdy to nezhasne okamžite po zatvorení dverí.
Opel Astra J 1.6 Cosmo - Notchback
vlastanemecek
Příspěvky: 14
Registrován: 19 črc 2020, 18:52

Re: Stropní světlo.

Příspěvek od vlastanemecek »

Ahoj,
tomu rozumím ale já mám světlo zapnuté na automat. Tak že pokut zavřeš dveře tak by mělo zhasnout téměř ihned a nebo když se rozjedeš tak také by mělo zhasnout.
Takto mám stropní světlo nastaveno pořád a vždy po zavření dveří zhaslo. Až do včerejška, od té doby mám světlo vypnuté. Já si myslím jestli není vadný nějaký ten spínač v zámku dveří že nepozná kdy jsou zavřené dveře. Při tom mi na palubní kapličce nesvítí zobrazení otevřených dveří.
Možná až trochu poleví ty mrazy tak to zase začne normálně fungovat.
Ale jinak vám moc děkuji za radu. :D
Uživatelský avatar
J@ck
Příspěvky: 166
Registrován: 04 dub 2020, 12:54

Re: Stropní světlo.

Příspěvek od J@ck »

Keď ti nefunguje (nesvieti) ani emotikon signalizácie otvorenia dverí na displeji medzi budíkmi, tak pravdepodobne môže byť problém v dvernom spínači - možno že sa do neho dostala vlhkosť a je "iba" primrznutý.
Môže byť problém pre vlhkosť (zvykne do neho zatekať) aj s BCM modulom, ale to by blblo možno aj niečo iné - preto tam problém nepredpokladám.
Opel Astra J 1.6 Cosmo - Notchback
Uživatelský avatar
J@ck
Příspěvky: 166
Registrován: 04 dub 2020, 12:54

Re: Stropní světlo.

Příspěvek od J@ck »

Vlasto - pozeral som dnes na moje nastavenia a v mojej Astre (výbava cosmo /autorádio CD400) možnosť AUTO nie je - AUTO je len na prepínači pri svetle. Možno myslíš nejaké iné nastavenie osvetlenia.
Popíšem ako sa to nastavuje u mňa v aute:
- zapnúť kľúčik do polohy II (alebo naštartovať)
- stlačiť CONFIG - zvoliť NASTAVENIE VOZIDLA - prejsť na OSVETLENIE - potom na OSVETLENIE PRI OPUSTENÍ VOZIDLA - ponúkne mi možnosti:
VYP / 30 sek. / 1min. / 2min - mám nastavené na 30 sekúnd.
V CONFIG môžeš mať trochu iné popisy možností - ja mám v aute "len" rádio CD400.
Alebo ešte najjednoduchšie je zvoliť v NASTAVENIACH - "Obnoviť továrenské nastavenia".
Opel Astra J 1.6 Cosmo - Notchback
Odpovědět

Zpět na „Astra J“