Výměna automatické převodovky AF40 - jsou v nich rozdíly?

Moderátor: Moderátoři

Georgino
Příspěvky: 64
Registrován: 08 lis 2010, 15:29

Re: Výměna automatické převodovky AF40 - jsou v nich rozdíly

Příspěvek od Georgino »

Tak prevodovka privezena, udajne ma 90t. km najeto, z bouracky. Ted uz se jen modlim, aby fungovala, coz se bohuzel dovim az po montazi, naplneni olejem atd...
Reklama
 

Georgino
Příspěvky: 64
Registrován: 08 lis 2010, 15:29

Re: Výměna automatické převodovky AF40 - jsou v nich rozdíly

Příspěvek od Georgino »

Tak hlasim, ze prevodovka funguje paradne, lepe nez ta stara. Tak snad vydrzi...
Uživatelský avatar
pajinek50
Příspěvky: 11
Registrován: 15 zář 2014, 22:19
Bydliště: Plzeň

Re: Výměna automatické převodovky AF40 - jsou v nich rozdíly?

Příspěvek od pajinek50 »

Zdravím a oživuji toto téma. Aktuálně jsem na tom velmi podobně, převodovka TF80SC AF40 PS, 1-2-3 dobré, 4-5-6 klouže, volal jsem Romanovi do Brna, má tam jednu pěknou ale je to PD. Co jsem našel datasheet, tak by do mého motoru Z19DTH 110KW měli pasovat obě, ale hlavně mám otázku na Georgina, jak jste "tlakově" naplnili doma v domácích podmínkách olej do převodovky? Roman v Brně to nedělá, posílá to k nějakému známému takže mi neřekl úplně přesně jak na to, proto prosím aby se vyjádřili členové.

Můj odhadovaný postup, zdviž, kola, podběhy, matice poloos, poloosy, teoreticky rám a sundám převodovku, do této chvíle by to asi bylo OK. Nandáme novou převodovku, zapojíme, nandáme rám, polosy, zajistíme a jdeme plnit. A to je otázka jak, protože když jsem si měnil sám olej, tak pod převodovkou jsou 2 šrouby v sobě. Jeden s trubičkou který hlídá hladinu a jeden zavírací. Vypustil jsem vždy cca 3,2-3,4L, dolil jsem cca 2,7L než to začlo "přepadem" téct ven, tak jsem zavřel, a pak při puštěném motoru přeřadil 2. z P na D, zpět, a znovu z P na D a zpět, pak pořád při puštěném motoru dolil na 3.4-3.5L, zavřel a jel, vždy v pořádku.

Teď když přijde "vylitá" převodovka kterou musí vylít aby to mohli poslat z Brna ke mě do Plzně, tak jak to naplnit komplet? Poradí někdo? Děkuji
Opel Vectra C 2008 1,9 CDTi 110Kw Automat - MKJ, MVK, Rspb B, 2x CCD, GPS locator, Navi, Parkpilot, 3Mpix CCD reverse cam atd... OP Com fukční i REC :) Kdo by měl zájem tak SZ :)
Georgino
Příspěvky: 64
Registrován: 08 lis 2010, 15:29

Re: Výměna automatické převodovky AF40 - jsou v nich rozdíly?

Příspěvek od Georgino »

Už je to pár let, ale já to prostě odvezl k Nedvědovi do Opla, když byli ještě v Plzenci a tam to nějak udělali. Detaily fakt netuším...
Uživatelský avatar
pajinek50
Příspěvky: 11
Registrován: 15 zář 2014, 22:19
Bydliště: Plzeň

Re: Výměna automatické převodovky AF40 - jsou v nich rozdíly?

Příspěvek od pajinek50 »

Aha, no s Nedvědem z Plzence jsem měl také dobrou zkušenost, hydroštely v Algonu objednali asi na 4x, pokaždé jiný rozměr, u Nedvěda dle VIN napoprvé :) Nicméně ještě dotaz, tys měl SC a dávals tam SC nebo jsi měl SC a dávals tam SD? Já jen aby mi tam šla.
štítek
štítek
Opel Vectra C 2008 1,9 CDTi 110Kw Automat - MKJ, MVK, Rspb B, 2x CCD, GPS locator, Navi, Parkpilot, 3Mpix CCD reverse cam atd... OP Com fukční i REC :) Kdo by měl zájem tak SZ :)
Odpovědět

Zpět na „Vectra C + Signum“