Astra J sportstourer cosmo 1.4T 127kw

Založte si své téma a představte svůj Opel Astra J ostatním.

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1779
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Astra J sportstourer cosmo 1.4T 127kw

Příspěvek od Colommbo »

milosh píše: 17 dub 2024, 08:50...když věc slouží, proč ji vyhazovat, navíc moc nevěřím kvalitě novějších aut...
Mám stejný názor, však proto taky mám od roku 1978 teprve šestý vůz... A nikdy nový. :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Reklama
 

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 538
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra J sportstourer cosmo 1.4T 127kw

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Už jsem to psal, ale nevím zda zde, nebo na svých stránkách v deníku našich blesků. Poslední roky opravdu mám možnost vidět rozdíly mezi našimi Oply v rosině. Astra G 2003 najeto při koupi poctivých 130 000km a za 2 roky a kousek v naší rodině najela přes 50 000 km a určitě letoc překročí uvedených 200 000km s motorem 1.4 16v ECOTEC. Vůz má 21 let a je v perfektním technickém stavu a bez koroze. Naše 2 Astra G (Classic II) rok výroby 2006 s motorem 1.4 16v Teinport, vyrobeno v Gliwicích. Všichni strašili, že Polská výroba je hrozná a že budu litovat. Do dnešního dne nelituji a má na tachometru přes 170 000km. Spojka, rozvody (řetěz).zadni brzdy bubny, lanovody a mnoho dílů má jětě z výroby. Opět vůz bez koroze. Opel Corsa D s motorem 1.2 Twinport s roku 2012, tak ta má hlubší historii, 2x velká oprava komplet spolujezdcové strany a přední části vozu. Přesto jezdí, ale není v tak dokonalém stavu. No a nejmladší Astra J 1.4 Turbo 88kw/120k v plné výbavě Cosmo Premium, najeto cca 120 000km a zde v posledním roce jsme utopil skoro 30 000 korun v opravách. Komplet zadní brzdy + lanovody a 9 let, hledání příčiny proč je úbytek chladíci kapaliny. Vše mnohokrát překntrolováno a na nic se nepřišlo. Před pýr týfny výměna vodní pumpy, pak to vypadalo, že je vše OK a zhruba před 10 dny výměna komplet nádobky chladící kapaliny. Byla tam mikro prasklina a chladící kapalina unikala, až se chladící kapalina zahřála na provozní teplotu. Od výměny najeto skoro 1000km a vypadá, že konečně bude asi odstraněno. Sečteno a podtrženo za 9 let největší slabinou zadni brzdy komplet + únik chladící kapaliny od prvního dny, kdy jsem Astru J koupil jako zcela ový vůz.

Astra J, ale má mnoho kladných věcí, jako spotřeba paliva za 120 000 km je 6,5 lit. / 100 kombinovana a to zrovna nejezdím na spotřebu. Rekord jsme měl 4,2lit. / 100, ale to se člověk opravdu musí ploužit. Největší spotřebu jsem měl v Německu a to 12,9lit. na 100 pri rychlosti okolo 200km/hod. Perfektně nastaveny podvozek, samotné jízdní vlastnosti super. Ergonomické sedadla AGR luxus a jen mohu doporučit, sedí se v ních skvěle. BiXenony pecka a fungují a svítí neuvěřitelně. Nechal jsem si změřit výkon motoru a mam místo 88kW naměřeno 91,5KW, Astra jezdí pouze posledních 5 let na 100 oktanový benzín, motorový olej měním co 6000 - 7000km. Převodovka M32 slouží dobře a co 60 000km měním převodový olej (teď to budu dělat podruhé), opravdu se to vyplatí.

Taky pořád se rozhoduji zda udělat změnu a pořídit novější vůz, ale už zde je vidět, že to co na Astře G se mění po 16 - 20 letech provozu, tak u Astry J se mění cca v rozmězí 9 - 10 letech provozu. No a co u novějších aut to tak vidím po 5 - 6 letech. Je vidět, že nová auta stojí raketu financí a kvalita hodně špatná.

Před pár dny jsme si udělal soupis věcí co do 2 let musím na Astře J výměnit a dostal jsme se na investici 70 000Kč., není to málo, ale uvidím.
- Rozbody (řetěz komplet i s ozubenými koly) + práce 25 000Kč.
- Přední tlumiče + pružiny + vrchní uložení + práce 10 000Kč
- Výměna oleje v převodovce M32 po 60 000Km + práce 2000Kč
- Nový koncový výfuk + práce 5000Kč
- Koupě nových letních gum 12000Kč
- Výměna výbojek v BiXenonech po 10 letech (140 000km) 3000Kč
- Koupě nových zimních gum 12000Kč
- nové přední brzdy kotouče + desky + práce 6000Kč

To bude v kosce asi vše, ale myslím si, že Astra J vydrží bez komplikací dalších 150 000km, to u nových aut s motory o 3 válcích dost pochybuji.

Tak se potom člověk nesmí divit, že pořád přemýšlí zda koupit novou Astru L za cca 850 000 - 900 000Kč s nižší kvalitou a s motorem o 3 válcích 1.2 Turbo 136k a poháněný konečně také řetězem (který má interval výměny 150 000km). Nebo jít např. do Mazdy kde ne pořád 2.0 benzín, ale kvalita zpracování a plechu atd. je také ne zrovna OK.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 873
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Astra J sportstourer cosmo 1.4T 127kw

Příspěvek od milosh »

Tak vlastnictvi auta bude brzy luxus a ne pro kazdeho 8-)
Me by se libilo neco ve stylu Tesly, ted mam taky dojezd 500km, takze by mi to nijak neomezovalo, navic servis 0 v podstate, jen "tankujes" elektriku, teda pocatecni naklady hodne vysoky, ale nez novou astru za 800, beru jetou Teslu za stejnou cenu :lol:
Silver
Příspěvky: 22
Registrován: 20 črc 2023, 20:16

Re: Astra J sportstourer cosmo 1.4T 127kw

Příspěvek od Silver »

Ja som chcel podstate tiez nieco novsie ale za 20tis + euro..nejaku octu 3,4 ..alebo leon st...,ale zase kopa penazi to je ..bohvi co clovek kupi a potom dotoho prislo toto jecko..a dal som zan vtom stave co ho mal..cize zatial top stav 8tis euro..niekomu sa to zdalo vela nato ze ma 10r..ale ja som vedel hlavne co kupujem..a u tychto aut sa korozia len velmi tazko hlada zatial..ja beham cca 80km dokopy do prace tam aj spet a napriek tomu som siel z nafty do benzinu..neviem kedy v zivote budem mat dalsie auto(Zatial je jecko 4) tak snad bude sluzit..ja verim ze ano

@miloš ..som si minule kukal stare astra h forum a prispevky..to boli casy...to moje vlakno :lol: a henrieta a zanetka a karbon projekt a chlopotiny a tie vase komentare tam.bolo to zaujimave citanie :D ...s kolegom som volal co kupil sedomodru astru moju a ten vysmiaty sa vozi..prezul to ..a za 1100e ma vyservisovane auto 2 sady gum,a kvazi zachovale auto na 17r co ma
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 873
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Astra J sportstourer cosmo 1.4T 127kw

Příspěvek od milosh »

Jojo ty stary komenty to je sranda :) proto jse mto forum nechal aspon na prohlizeni, je to takova wiki astra h zafira b :)

Ad 8000 euro, za stejnou ja kupoval v roce 2009 moje hacko 4 roky stare s 81t najeto :mrgreen:

Resp RomanK to ukecal na 7750€ 8-)
Silver
Příspěvky: 22
Registrován: 20 črc 2023, 20:16

Re: Astra J sportstourer cosmo 1.4T 127kw

Příspěvek od Silver »

@ ra@sag
Soms a docital v tvojim vlakne (mimochodom zaujimave citanie :mrgreen: ) ze sa da opcomom odomknut nejake funkcie na strednom displeji v budikoch..no tom som zvedavy..lebo volal som s chlapciskom co sa mi staral techom2 o hačka a vravel mi ze tech uz nema podporu na jecko ..potom este volal niekomu ..ze ano da sa..ale ze by som platil..a cez opel a online a blabla..opcom nespominal,som ustal kukat jak puk ked som to u teba na blogu cital ze dalosa to opcomom .
Myslis ze by to teda mohlo ist aj mne ? Rovnaky motor akurat 1004kw a 2013rv..ci to asi tazko povedat..kazde auto moze byt ine
Silver
Příspěvky: 22
Registrován: 20 črc 2023, 20:16

Re: Astra J sportstourer cosmo 1.4T 127kw

Příspěvek od Silver »

@milosh ..ste ma tam dobre lincovali :mrgreen: :mrgreen: :lol: :D
Co sa tyka ceny tak tiez ok v tej dobe

Ja strebornu rv2008 kupena 2010 za 7700 a sedomodra rv 2007 kupena v 2017 za 4800 :mrgreen: ..strieborna predana za 2500 a sivomodra za 1100 ...ale tak co uz 8-) 7 rokov som mal 1 a 7r druhu..ani sa mi verit tomu nechce..kolko rokov preslo a relativne ty si furt tu ..a aj ja..a mozno par dalsich :lol:
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 538
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra J sportstourer cosmo 1.4T 127kw

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Silver píše: 17 dub 2024, 15:35 @ ra@sag
Soms a docital v tvojim vlakne (mimochodom zaujimave citanie :mrgreen: ) ze sa da opcomom odomknut nejake funkcie na strednom displeji v budikoch..no tom som zvedavy..lebo volal som s chlapciskom co sa mi staral techom2 o hačka a vravel mi ze tech uz nema podporu na jecko ..potom este volal niekomu ..ze ano da sa..ale ze by som platil..a cez opel a online a blabla..opcom nespominal,som ustal kukat jak puk ked som to u teba na blogu cital ze dalosa to opcomom .
Myslis ze by to teda mohlo ist aj mne ? Rovnaky motor akurat 1004kw a 2013rv..ci to asi tazko povedat..kazde auto moze byt ine
Ahoj, díky že sleduješ můj web. Tuto úpravu mi dělal jeden kolega v Brně co měl OP-COM a verzi pro starší modely Astra J do roku 2014, od roku 2015
nystala nová grafická úprava SW. Byl to risk, ale povedlo se to vše odblokovat a stálo mě to 200Kč. V autorizovaném service tvrdili, že to nelze, pouze OPC to má od výroby.

Samotná odblokace trvala cca 15min. Jsem moc rád, že se to povedlo a hlavně mám k dispozici údaje o teplotě chlatící kapaliny (přesnější info, neý ukazatel), nadále dobijení autobaterie apod.

Dokonce i v autorizovaném servise Opel, jak jsme byl na garančních prohlídchách, tak se mě ptali, jak jsem to dokázal, Prý to nejde byla jeji odpověď :D :D :D :D .

Tak, že tato úprava půjde i pro tvůj motor bez komplikací, jen je potřeba najít někho kdo to má a zvládne to. Kolega v Brně, už Opel nemá a ani uvedenou diagnostiku.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Silver
Příspěvky: 22
Registrován: 20 črc 2023, 20:16

Re: Astra J sportstourer cosmo 1.4T 127kw

Příspěvek od Silver »

Dakujem za idpoved kamo,vcera som volal s kamom..co ma laptop a opcom..vravel ze skusime to kuknut..uz sa knemu len dopravit..tiez by sa mi oacilo dobijanie,chladiaca a somariny...tak uvidime ,diky za cennu info.ozaj. Tie chromove ramceky na listy jak su vystrazne smwrovky a dalej ovladanie okien..to bolo z ebay?..lebo ti linky co si uvadzal uz neexistuju..vies mi poradit presny anglicky nazov ako to vyguglit a najst..ak to este niekto ponuka..ale sa mi mari ze nieco si objednaval aj od poliakov ,dakujem za info
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 538
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra J sportstourer cosmo 1.4T 127kw

Příspěvek od Astra - R@SAG »

To je vyrobwno v Polsku laserovou metodou u Polského moře, stalo to dist cinancí, ale změnilo to neuvěřitelně vzhled interiéru. Pokusim se podívat po netu. Jinak objednáno na ebay stránkách - zákazková výroba :D :D :D .

Pokud budeš vyhledávát na ebay, tak je třeba zadat do vyhledávání - PLACCA OPEL ASTRA J IV COSMO

Zde máš aktuální odkazy

https://www.ebay.com/itm/314946277666?i ... BMwp7rl95j

https://www.ebay.com/itm/254249550335?i ... R8ie65feYw
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Odpovědět

Zpět na „Astra J - Auta členů a recenze“