Kupa Astra k ST 1.6turbo

Pokud kupujete nebo už jste koupili Opel Astra K, podělte se o zkušenosti.

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
jakub99
Příspěvky: 1
Registrován: 26 pro 2023, 23:09

Kupa Astra k ST 1.6turbo

Příspěvek od jakub99 »

Ahojte.Zavažujem kupu jazdenej Astry K ST 1.6turbo MT6.ake mate skusenosti z vydrzou motora .Pripadne problemy ktore ste ,mali...Viem ze na Astra J A16XHT bol problem s praskanim piestov (prve SIDI).Dakujem za kazde info .Kludne piste aj kolko mate nabehane ...
ďakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Kupa Astra k ST 1.6turbo

Příspěvek od Mike »

Já mám od novoty 1.4 92kW. Tankuji jen 100 octan. Jezdím dálky. Pravidelný servis. Auto nemělo ani jednu závadu. Nic na elektronice. Mám najeto 115 000 km. Asi záleží jak se o to kdo stará, ale jinak se jedná o spolehlivostí nadprůměrný vůz. 1.6 by měla být odolnější. To LPSI na které trpěla 1.4 bylo zejména u podtacenych motoru se zakarbonovamym motorem a degradovanym olejem z krátkých tras. V reálu tu je tu o tom dlouhé vlákno, ale že by to u někoho znamenalo zničeny motor a výměna, to si myslím, že snad neměl nikdo. Spíš se zde řešilo jak to vyřešit a vyřešila to nová verze oleje a upravený sw a lepší péče že strany majitele.

Já bych 1.6 bral s automatem. Když bych to chtěl jako ojetinu, tak bych si našel něco pěkného. Ta 1.6 nebude z fleetu, spíš od majitele. Takže za sebe si myslím že astrak je pořád i jako ojetina skvělá volba.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: Kupa Astra k ST 1.6turbo

Příspěvek od Majo »

jakub99 píše: 10 bře 2024, 15:40 Ahojte.Zavažujem kupu jazdenej Astry K ST 1.6turbo MT6.ake mate skusenosti z vydrzou motora .Pripadne problemy ktore ste ,mali...Viem ze na Astra J A16XHT bol problem s praskanim piestov (prve SIDI).Dakujem za kazde info .Kludne piste aj kolko mate nabehane ...
ďakujem
Ahoj, ja mam auto s tymto motorom, kupene ako nove, 6r, najzadenych 170tis km

Zavady co som riesil:

- V ramci zaruky cidlo v palivovej nadrzi
- v ramci zaruky problem s led matrix - porucha nastavenia svetlometov - neslo zapnut automatiku na dialkove ...najdes tu na fore, najskor mi menili riadiacu jednotku svetla, potom cele svetlo,(ani jedno nepomohlo, mimo zaruku by to bola palka) u mna vyriesil upgrade sw svetiel

- zahmlenie svetlometu - najdes na fore - nechal som to tak a vyriesilo samo vysusenie : o) ... obcas sa ale zahmlenie objavi - zatial neriesim, menit cele svetlo nechcem

- teraz v 6tom roku a cca 160tis mi odisiel display Navi 900 .. najdes tu na fore, Opel chcel 2tis .. kupene z Chiny za 100Eur, samooprava

- 6. rok, 162tis - odisla mi spojka - prepadnuty spojkovy pedal, auto nepojazdne - servis, vymena vedlajsieho spojkoveho valca, rieseny unik brzdnej kvapaliny

- 170tis (cerstva skusenost :o) ) - opat porucha spojky - prepadnuty pedal, nepojazdne auto, riesene servisom - meneny hlavny spojkovy valec
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 288
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Kupa Astra k ST 1.6turbo

Příspěvek od westler »

Majo: koukám že ten problém se spojkou (u manuálu) se nakonec zřejmě netýkal jen dieslu, na který byla obří svolávačka, ale zřejmě kompletně všech motorizací (?). Nedávno jsem tu četl o podobných problémech u 1.4T...

Jinak zkušenosti s mojí 1.6T AT po 6 letech a necelých 100tis.km:
• po 3tis km porucha automatu - opraveno v záruce
• v 1 roce - levý LED světlomet - nefungovala fce vystínování provozu, výměna na záruku
• v 1 roce - vyměněna vodní pumpa na záruku (slabé pískání)
• v 6 roce - chyba naklápění LED světlometů, vyřešeno přehráním SW

Nějaké další drobnosti by se našly, jako chybně fungující větrání/topení, občas cvakne poloosa při změně směru jízdy, prasklé chrániče na obou př.tlumičích, ale celkově je to po vychytání vad v 1.roce v pohodě.

Co se týká 1.6T, tak se připravuju na toto - https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2020/ ... 9-9999.pdf (výměna prasklé membrány ventilu odvětrání klikovky, je to součástí celého víka a to stojí majland)
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Majo
Příspěvky: 73
Registrován: 21 říj 2017, 13:50

Re: Kupa Astra k ST 1.6turbo

Příspěvek od Majo »

westler píše: 05 dub 2024, 14:11 Majo: koukám že ten problém se spojkou (u manuálu) se nakonec zřejmě netýkal jen dieslu, na který byla obří svolávačka, ale zřejmě kompletně všech motorizací (?). Nedávno jsem tu četl o podobných problémech u 1.4T...

Jinak zkušenosti s mojí 1.6T AT po 6 letech a necelých 100tis.km:
• po 3tis km porucha automatu - opraveno v záruce
• v 1 roce - levý LED světlomet - nefungovala fce vystínování provozu, výměna na záruku
• v 1 roce - vyměněna vodní pumpa na záruku (slabé pískání)
• v 6 roce - chyba naklápění LED světlometů, vyřešeno přehráním SW

Nějaké další drobnosti by se našly, jako chybně fungující větrání/topení, občas cvakne poloosa při změně směru jízdy, prasklé chrániče na obou př.tlumičích, ale celkově je to po vychytání vad v 1.roce v pohodě.

Co se týká 1.6T, tak se připravuju na toto - https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2020/ ... 9-9999.pdf (výměna prasklé membrány ventilu odvětrání klikovky, je to součástí celého víka a to stojí majland)
Fuha pekne ... ale trochu sa ukludnujem tym, ze mam MY18 :-), dikes za info kazdopadne!
Astra K ST 1.6T benzin, Dynamic
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Astru K“