Filtr pevných částic

Brzdy, tlumiče, výfuk, prostě o všem co je pod autem :)

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Darkblind
Příspěvky: 2
Registrován: 28 bře 2023, 16:32

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od Darkblind »

Ahoj, mám insignií B 2018, 150 000km najeto a s tímhle problémem bojují už půl roku a stále nevyřešen. Dpf demontován vyčištěn, zkontrolován a prý plně funkční bez závad, dále bylo výměné čidlo diferenčního tlaku a teplotní čidlo, ale problém nevyřešen.
Reklama
 

vymak
Příspěvky: 2
Registrován: 30 lis 2023, 08:52

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od vymak »

Přidám ještě své nejnovější postřehy. Byl jsem na vyčištění filtru před Vánoci (sdělili mi, že filtr vypadá v pořádku, ale že je středně zanesen). Provedli tedy vyčištění a říkali mi, že by se už kontrolka zobrazit neměla :D Hned při cestě domů se mi na dálnici asi po 20 minutách zobrazila samozřejmě znovu :x. Provedl jsem tedy vyčištění chyby přes diagnostiku a následně byl asi 2000 km klid, pak se mi kontrolka rozsvítila znovu. Nyní se mi kontrolka zase rozsvěcuje v intervalu kolem 100 - 400 km.

V Opelu nevědí co s tím, nikde neví co s tím. V Opelu mi samozřejmě chtěli hned prodat DPF filtr, ale je nesmysl, že by byl po 67000 km kaput nebo ne?
KarelM
Příspěvky: 1
Registrován: 18 úno 2024, 11:41

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od KarelM »

Ahojte, mám ten samý problem,,, chyba p20002, v BS auto mi nízká účinnost DPF, ze hned vymena nutná za 80K. Filtr jsem nechal mechanicky vyčistit za 10K. Byl středně zamnešen, tlaky 30mbar před vycistenim. Auto tedka krasne jede, nižší spotřeba, ale kontrolka p20002 se rozsvecuje zas. Jezdil jste s ni trvale , nebo vzdy vypl přes diagnostiku ?
Sunman
Příspěvky: 1333
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od Sunman »

Viem že vaše autá už nie sú v záruke.
Ale skúste sa možno spoločne obrátiť na dovozcu opla do ČR/SR. Zdá sa, že v minimálne dvoch prípadoch to zafungovalo výborne - síce to nebol DPF ale mnoho iných problémov s ktorými si žiadny servis nevedel pomôcť a cez dovozcu problém vyriešili.
DPF nemá byť prečo po 60 000 alebo aj 150 000 km na výmenu. Môj Opel servis vždy tvrdil (mal som raz problém vo Francúzsku a raz na inom aute v servise v inom meste), že má životnosť auta.
Odpovědět

Zpět na „Astra K – Podvozek a řízení“