Závada antiemisného systému na Crossland x 1.5 diesel 75kw

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Crossland x
Příspěvky: 3
Registrován: 26 črc 2023, 17:43

Závada antiemisného systému na Crossland x 1.5 diesel 75kw

Příspěvek od Crossland x »

Zdravím všetkých na Opel fóre
Riešim závadu antiemisného systému/vstrekovanie AdBlue/.Pri 60 000 km sa ozval prvý krát. V tedy sa to vyriešilo vraj za jazdy s pc, bez zásahu do
systému.Teraz pri 80 000 km , mám ten istý problém a bolo mi servise oznámené že môžu vyčistiť alebo hneď celý systém vymeniť aj s nádržou AdBlue.
Výmena celého systému podľa servisu začína na 900 E.
Má s týmto problémom niekto skúsenosti?Ako sa to riešilo?
Inak som s autom max. spokojný , spotreba akú som nemal ani na motoroch TDI /mal som ich tri/.
Ďakujem za odpovede
Reklama
 

Uživatelský avatar
Herr Blitz
Příspěvky: 51
Registrován: 24 črc 2023, 11:09
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Závada antiemisného systému na Crossland x 1.5 diesel 75kw

Příspěvek od Herr Blitz »

25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Crossland x
Příspěvky: 3
Registrován: 26 črc 2023, 17:43

Re: Závada antiemisného systému na Crossland x 1.5 diesel 75kw

Příspěvek od Crossland x »

Ďakujem, jedná sa o tento problém. Tu na Slovensku sa už rozbehlo tzv. počítačové odpojenie systému, veĺa majitelov si necháva odpojiť AdBlue systém ale ak sa to odhalí môže ísť o zásah do knštrukcie vozidla.Já to tak riešiť nechcem. Ak sa to v servise nepodarí vyriešiť inak ,budem musieť asi zaplatiť za nový diel ale plánujem napísať sťažnosť zastúpeniu Opel Slovensko, zároveň aj do hlavného stanu do Russelsheimu.Žil som dva roky v Nemecku, poznám ich mentalitu, za skúšku to stojí/myslím si/.
Napríklad na Passate B5 2,0 TDI keď sa mi vRakúsku rozsypalo vstrekovanie uznali výrobnú vadu napriek tomu že auto malo 11 rokov .VW sa k tomu postavil férovo.
Ďakujem
Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Závada antiemisného systému na Crossland x 1.5 diesel 75kw

Příspěvek od Sunman »

Russelsheim moc neodpovedá - skúšal som niekedy dávno. Ale so zastúpením Opel CS som mal veľmi dobré skúsenosti. Vždy volali späť do týždňa a snažili sa pomôcť - myslím, že aj tu v niektorom vlákne kolega s Insigniou po dvoch rokoch dostal nakoniec riešenie cez dovozcu keď to servis nevedel riešiť.
Odpovědět

Zpět na „Crossland X“