Astra J 103kW chladící kapalina- dotaz kryt termostatu

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Odpovědět
mkolar
Příspěvky: 5
Registrován: 18 kvě 2023, 17:30

Astra J 103kW chladící kapalina- dotaz kryt termostatu

Příspěvek od mkolar »

Ahoj lidi, tady netechnik. Snažím se vyřešit únik chladicí kapaliny na mé Astře J 103kW 2014 facelift, byl jsem s tím už 2x v servisu (autorizovaný) kvůli tomuto problému a snažím se zkontrolovat, co vyměnili. Protože se to opakuje a stojí to víc a víc peněz a bez záruky, že to bude opraveno. Dnes sem teda po X letech začal zkoumat schéma chladícího systému a jako naprostej lajk se snažil dohledat, co je teda vyměněné, protože sem našel články v čem bývá problém a že je to běžný problém.. Zdá se mi, že nevyměnili to, co uvedli na mou fakturu. Je tu někdo, kdo může potvrdit, že tento starý díl GM 55579010 na mé fotografii je kryt termostatu chladicí kapaliny? Tuto výměnu toho dílu mám na faktuře, bez fakturace samotného dílu (za prvé divná věc a za druhé tyto díly nejsou určitě nové viz foto). Vyměnili také výstup chladicí kapaliny (GM 25193922) za hadici k nádobě chladicí kapaliny, která se zdá být zcela nová a na faktuře vidím práci a díl správně. Chcete se poradit s někým, kdo zná auta, než s tím půjdu za nima. A tohle je teda jen ta druhá část.. za první část opravy sem dal dalších 10k a po měsíci mi to zase teklo, tyto díly sem ještě neověřoval, ale sou to samé hadičky atd, ovšem v motoru to rozhodně nevypadá "nově"... Díky!


Obrázek

Obrázek

a tady rozpis prací a dílů

Obrázek
Reklama
 

milans
Příspěvky: 39
Registrován: 29 říj 2008, 17:45

Re: Astra J 103kW chladící kapalina- dotaz kryt termostatu

Příspěvek od milans »

Problém by mal byť v plastovom kolienku. Podrobnosti už neviem, najnovšie však by.malo byť nahradené kovovým a s tým vraj nie sú problémy.
mkolar
Příspěvky: 5
Registrován: 18 kvě 2023, 17:30

Re: Astra J 103kW chladící kapalina- dotaz kryt termostatu

Příspěvek od mkolar »

Myslíte GM 25193922? https://www.gmpartsstore.com/oem-parts/ ... t-25193922
pokud ano to mám vyměněné, tedy taky plastové.

Když se podíváte na soupis prací a dílů.. sedí to? přijde mi že ne.. platím práci na výměnu krytu termostatu.. ale poukud sem to tedy našel, tak ten mi přijde že na nej ani nesahli.. a v dílech taky není, tak k cemu mi tam na to uctuji praci?
mkolar
Příspěvky: 5
Registrován: 18 kvě 2023, 17:30

Re: Astra J 103kW chladící kapalina- dotaz kryt termostatu

Příspěvek od mkolar »

už sem to pochopil a je to správně :) tak se omlouvám, nyní už tomu rozumím :)
jen teda nechápu proč mi to kolínko (GM 25193922) nevymenili uz pri prvnim reseni kdy se menilo X jinych veci ale ne tato, pritom je toho plny internet :(
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 535
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra J 103kW chladící kapalina- dotaz kryt termostatu

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Upřímně ja to poslední dobou taky řešil na své Astře J a dal jsem i vše dohromaty a popsal zde

Nejčastěji to je plastová příruba na bloku motoru, pak vodní pumpa.

Já měnil přepadovou hadici s nádobky právě do plastové příruby a pak celou tu přírubu a mám od tohoto okamžiku pokoj.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 535
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra J 103kW chladící kapalina- dotaz kryt termostatu

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Jinak podle dokumentace a i to co jsme získal ze zahraničí, je situace taková, pokud únik chladící kapaliny je 0,5lit. na 10 000km, tak je to normální. Jak mi netěsnila příruba na tom bloku motoru, tak jsem měl únik 0,2 lit na 1000km. To už bylo moc a tak došlo k výměně a je klid.

Přepadovou hadici jsem koupil GATES cca 190kč a plastovou přírubu FEBI cca za 700Kč, pak novou chladící kapalinu a výměna cca 2 hod. práce.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
mkolar
Příspěvky: 5
Registrován: 18 kvě 2023, 17:30

Re: Astra J 103kW chladící kapalina- dotaz kryt termostatu

Příspěvek od mkolar »

Díky, ten článek sem právě včera studoval, ale přišlo mi, že mi účtovali něco, co nevyměnili, cože teda není pravda. Ovšem než mi vyměnili tenhle problemovy dil na boku motoru, vymenili mi asi 10 ruznych dalsich dilu chlazeni turba atd.. nam to teklo opravdu hodne, pri brzdeni dokonce vzdy kapalina natekla na neco horkeho a masky vysel maly bily kour a smrad :) tak snad uz to mame taky vyresene a pumpa nebude treba vymenit. Hadici z nadobky do teto priruby mam take novou.. Fascinuje me ze autorizak, ktery o problemu vi, mi nejdriv meni kraviny okolo a nezameri se na tenhle dil, tim padem platim 2x ty veci okolo typu pristaveni vozidla, kontrola, doplneni kapaliny atd..

tohle je ted po vymene te priruby/kolinka.. neco tam je zase bileho, ale to asi neni kapalina.
(moje původní podezreni bylo, ze polozka "Vymêna skříně termostatu chladici kapaliny motoru" se netyka tohodle dilu, ale dilu na druhe strane motoru viz moje prvni foto a tim padem ze mi to uctuji navic, ale tohle je teda taky skrin s termostatem jestli to dobre chapu, je to tak?)

Obrázek
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 535
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Astra J 103kW chladící kapalina- dotaz kryt termostatu

Příspěvek od Astra - R@SAG »

No já bždy, když se něco dozvím a nebo narazím na netu kdekoliv, tak pak to se snažím napsat na svůj web, aby bylo vše pohromadě. Jinak hodl autorizovany servis to je peklo, mě ta vyměna stala 1200kč komplet a mám klid. Za 10 000 km mi schází cca 0,2 lit v nádobce a tak neřeším :D :D :D :D
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
mkolar
Příspěvky: 5
Registrován: 18 kvě 2023, 17:30

Re: Astra J 103kW chladící kapalina- dotaz kryt termostatu

Příspěvek od mkolar »

Já tam za tu unikajici kapalinu prave nechal uz pres 10k.. a to mam slevy 20% a 25% na praci a dily.. takze sileny, problem je ze mi rekli ze to 100% vyresi a nevyresili, kdybych to vedetl jaky je to problem tak s timhle uz nejedu do autorizaku. Byl sem tam asi naposledy (auto tam jezdilo 9 let jen tam)..
Odpovědět

Zpět na „Astra J - Motory“