Z19DT 1,9 diesel s DPF - chyba P2279 - 5B za studena

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1777
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Z19DT 1,9 diesel s DPF - chyba P2279 - 5B za studena

Příspěvek od Colommbo »

vasekpetr1 píše: 18 dub 2023, 20:31 Tak po dvou letech vyvrcholení případu ..... Nejdříve trochu obava, zda to pomůže a světe, div se - pomohlo! Auto zase jezdí jako zpraku...
Ten pocit znám, něčím podobným jsem si kdysi prošel s Omčou... Od jejího pořízení mi po studeném startu při rozjezdu cukala, musel jsem ji po nastartování na místě nechat tak dvě minutky "probudit", pak už byl rozjezdy i jízda v pořádku. A zahřáté houpal volnoběh. Vpodstatě jsem si na to zvykl, bo jinak motor šlapal jako víno, a jezdil tak asi rok. Kamoš (vesnický mekánik) mě přesvědčoval, že je to váha vzduchu, já mu oponoval, že ta by se určitě projevovala jinak a měl podezření na škrtící klapku (elektronická za 16tis.Kč), furt jsem ji čistil, pomohlo to dycky na pár desítek kilometrů. Pak jsem na jiném oplím fóru zrazu natrefil na stejné příznaky a ecce - fakt váha vzduchu! :idea: Tož jsem si řekl hop! anebo trop!, plácl se přes kapsu, koupil novou váhu (Bosch) a vyměnil. Při startování a před kontrolní jízdou jsem měl velký bobky, ale vrátil jsem se s pusou od ucha k uchu - úplně jiné auto...! :D
W124 E320 R6 Coupé 1994
Reklama
 

milans
Příspěvky: 39
Registrován: 29 říj 2008, 17:45

Re: Z19DT 1,9 diesel s DPF - chyba P2279 - 5B za studena

Příspěvek od milans »

To EGR inak stačilo len vyčistiť. Nie je treba kupovať nový kus. A máš na min. 100 t km pokoj.
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 186
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Z19DT 1,9 diesel s DPF - chyba P2279 - 5B za studena

Příspěvek od vasekpetr1 »

U mne prostě nestačilo, už bylo dvakrát venku na vyčištění a po nějaké době se problém vrátil zpět. Ale každý ať dělá dle svého uvážení, já raději dal nový kus a problém je vyřešen doufám napořád.
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
Odpovědět

Zpět na „Zafira B“