Nefunkční asistenti v Insignia B

Návody, opravy, rady, tipy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
josefp
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2023, 11:46

Nefunkční asistenti v Insignia B

Příspěvek od josefp »

Dobrý den, měl bych dotaz na majitele Insignie B, kteří mají asistenty jako aktivní tempomat, hlídání jízdních pruhů, upozornění na chodce apod.
Po nastartování vše normálně funguje, upozorňuje na auta přede mnou, tempomat také funguje, zkrátka žádný problém. Ale po pár kilometrech přestane vše fungovat. Po zhasnutí motoru a opětovném nastartování vše znovu funguje a po pár ujetých kilometrech se to opět vše vypne a je nefunkční. Neměl jste někdo podobný problém? Nebo nevíte čím by to mohlo být? Auto mám krátce, a když jsem si ho kupoval, tak to vše fungovalo (během testovací jízdy). Jedná se o verzi 2.0 Bi-Turbo 154KW 4x4, rv. 2019.
Všem moc děkuji za případné rady.
Reklama
 

Sunman
Příspěvky: 1329
Registrován: 22 čer 2011, 23:06

Re: Nefunkční asistenti v Insignia B

Příspěvek od Sunman »

toto krásne auto už síce nemám ale nikdy som nemal problém so žiadnym asistentom - okrem štandardu čo je tempomat, držanie v pruhoch, front assist, chodci som mal ako opciu kameru 360°, asistent vycúvania a zmeny jazdného pruhu.

Ako sa prejavuje výpadok? nejaká kontrolka svieti alebo svieti stále signál zmeny jazdného pruhu, alebo niečo iné?
s adaptívnym tempomatom je problém pri snežení a mrznúcom alebo silnom daždi - neustále vypisovanie alarmu, takže človek vlastne nič iné na palubke ani nemá. To je na porážku, preto by som ho už v živote v Insignii nechcel.
josefp
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2023, 11:46

Re: Nefunkční asistenti v Insignia B

Příspěvek od josefp »

Projeví se to tak, že se přestane na head up displayi zobrazovat upozornění na jízdní pruhy, přestane upozorňovat na auto přede mnou, nefunguje tlačítko na vyp/zap hlídání jízdních pruhů a na budících se jen objeví hláška, při pokusu o zapnutí, že daná funkce není momentálně k dispozici. Funguje to vždy po nastartování cca 10min/5km.
Laky7777
Příspěvky: 74
Registrován: 13 bře 2017, 19:49

Re: Nefunkční asistenti v Insignia B

Příspěvek od Laky7777 »

Mne nefunguje adaptivny tempomat, ked je ohadzany snehom alebo husto prsi.
Este sa stalo, ze nefungovali automaticke prepinanie svetiel (tempomat som vtedy neskusal), ked bolo v auta velmi vlhko a zarosilo sa mi okienko pre kameru.

Takze by som isiel v tomto poradi - skontrolovat cistotu celneho skla, osobitne kamery a snimace za spatnym zrkadlom. Ak nepomoze tak len diagnostika.... Robilo to hned od zaciatku po kupe?
Insignia B CounryTourer 2019 1,6 147kW AT6
josefp
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2023, 11:46

Re: Nefunkční asistenti v Insignia B

Příspěvek od josefp »

Auto mám pár dní, při testovací jízdě to fungovalo, ale nezkoušel jsem to po celou dobu. Vyzkoušel jsem to na začátku. Fungovalo to, bylo to zřejmě těch prvních pět minut, pak se všechny asistenti vypnou a fungují zase až po nastartování. Jinak všechny čidla jsou čisté, čelní okno, kamery atd. Zkusím se objednat na diagnostiku, jestli tam něco zjistí.
josefp
Příspěvky: 4
Registrován: 23 úno 2023, 11:46

Re: Nefunkční asistenti v Insignia B

Příspěvek od josefp »

Ahoj, na diagnostice mi řekli, že je tam pokles napětí, ať dám novou baterii, koupil jsem novou baterii a stejně se to vypíná. Tak jsem jel opět do originálního servisu Opel a neví si tam rady. Stáhli si data a prý se mi ozvou.
Odpovědět

Zpět na „INSIGNIA – Jak na to“