Problém blinkru

1998-2004 Astra G klub - http://www.astra-g.cz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Karel Hyka
Příspěvky: 6
Registrován: 12 úno 2023, 11:08

Problém blinkru

Příspěvek od Karel Hyka »

Dobrý den,
nedávno se mi stala taková sice banální, ale za to matoucí věc. Vše fungovalo jak má, poté jsem měnil přední světlo denního svícení, blinkry stále funkční. Poté jsem jednoho večera (následující den) chtěl vyrazit na cestu a všiml jsem si, že mi pravá směrovka bliká rychleji a také pravé blinkry svítí rychleji a méně. Zjistil jsem, že mi praskla žárovka na zadním pravém světle, vyměnil jsem si, ale bohužel problém setrvává.
Nevěděl by někdo, čím to může být? Napadl mě ještě přerušovač, ale to by přeci byl problém i s ostatními, pokud se nemýlím? Jsem už z toho zoufalý a prosím o rady a pomoc.

Jedná se o model Opel Astra G combi 1.7 DTI Ysuzu ročník 2004
Reklama
 

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 186
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Problém blinkru

Příspěvek od vasekpetr1 »

A funguje ti i malý blinkr na boku v pravém předním blatníku u kola? ;) Zde bývá často ten zakopaný pes. Nemyslím hlavní blinkr v světlometu, ale v blatníku. On celkem dost trpí na vlhkost od podběhu a je tam klasická bezpaticová 5W žárovečka. Pokud je v pořádku, tak zkontroluj i kostru na zadní skupinové lampě.
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
Karel Hyka
Příspěvky: 6
Registrován: 12 úno 2023, 11:08

Re: Problém blinkru

Příspěvek od Karel Hyka »

vasekpetr1 píše: 12 úno 2023, 22:31 A funguje ti i malý blinkr na boku v pravém předním blatníku u kola? ;) Zde bývá často ten zakopaný pes. Nemyslím hlavní blinkr v světlometu, ale v blatníku. On celkem dost trpí na vlhkost od podběhu a je tam klasická bezpaticová 5W žárovečka. Pokud je v pořádku, tak zkontroluj i kostru na zadní skupinové lampě.
Jak přední tak i ten malý v blatníku u kola funguje. Oba svítí slabě a rychle. Zadní stále kaput :cry: Mrknu na to a uvidím, co naměřím (až bude trochu sucho, jelikož bohužel nemám garáž). Každopádně, mohlo by to být i třeba něčím jiným? Jen ať zatím vím, jaké jsou možné příčiny :) Každopádně díky za odpověď!
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 186
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Problém blinkru

Příspěvek od vasekpetr1 »

No počkej, to jsi nepsal, že i po výměně žárovky zadní stále nefunguje. Zkontroluj pořádně kontakty v blinkru pravé zadní lampy, případně dej jinou žárovku - nebudeš první, co osadil špatnou žárovku a pak se divil, že nefunguje, tam bude problém.
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
Karel Hyka
Příspěvky: 6
Registrován: 12 úno 2023, 11:08

Re: Problém blinkru

Příspěvek od Karel Hyka »

vasekpetr1 píše: 13 úno 2023, 20:02 No počkej, to jsi nepsal, že i po výměně žárovky zadní stále nefunguje. Zkontroluj pořádně kontakty v blinkru pravé zadní lampy, případně dej jinou žárovku - nebudeš první, co osadil špatnou žárovku a pak se divil, že nefunguje, tam bude problém.
Ou dobře, má chyba, zkusím koupit novou, je pravda že náhradní jsem dával ještě z originální sady a tak může být už taky kapu i když vlákna jsou v pohodě. Noc nic, zkusím a pak hned ohlásím. Děkuji!
Karel Hyka
Příspěvky: 6
Registrován: 12 úno 2023, 11:08

Re: Problém blinkru

Příspěvek od Karel Hyka »

vasekpetr1 píše: 13 úno 2023, 20:02 No počkej, to jsi nepsal, že i po výměně žárovky zadní stále nefunguje. Zkontroluj pořádně kontakty v blinkru pravé zadní lampy, případně dej jinou žárovku - nebudeš první, co osadil špatnou žárovku a pak se divil, že nefunguje, tam bude problém.
Tak menší změna.. Zkusil jsem tam dát žárovku z levého zadního blinkru, který funguje a bohužel ani tak na té pravé straně nefunguje ač je žárovka funkční. Dráty jsou nepoškozené a kontakty jsou také v pořádku.. Asi to tedy může být někde hlouběji v elektronice. Zkusím ještě proměřit a uvidím..
Karel Hyka
Příspěvky: 6
Registrován: 12 úno 2023, 11:08

Re: Problém blinkru

Příspěvek od Karel Hyka »

Tak problém vyřešen! Nakonec se skutečně jednalo o špatný kostřící kabel, ale bohužel byl navedený tak blbě, že to byla vícedenní operace. Zřejmě, když se mi dělala elektrika v palubové desce, tak došlo k vyššímu napětí a kabel se lehce sežehnul. Divil jsem se, že s pojistkou to ani nehnulo, tak jsem ji také vyměnil. Lepší pamatovat si pro příště :D
Každopádně moc děkuji za rady a ochotu! Přeji hezké dny a bezpečnost na silnicích!
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 186
Registrován: 21 čer 2019, 17:51
Bydliště: Hospoda u Třebíče

Re: Problém blinkru

Příspěvek od vasekpetr1 »

"...Zřejmě, když se mi dělala elektrika v palubové desce, tak došlo k vyššímu napětí a kabel se lehce sežehnul..."
Toto se mi nějak nezdá, spíš bych to viděl na nějaký částečný zkrat, kdy to ještě není na zapůsobení pojistky nebo kostřící kabel zoxiduje díky horšímu přechodu na šroubu s plechem auta. To se lehce pozná podle toho, že ti na zadní lampě svítí těch žárovek víc, jak ta jedna, co má. Třeba s blinkrem poblikává i brzdové světlo, i když by vůbec nemělo svítit.
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 210 tkm
...a bydlím v Hospodě - Červené....
Karel Hyka
Příspěvky: 6
Registrován: 12 úno 2023, 11:08

Re: Problém blinkru

Příspěvek od Karel Hyka »

vasekpetr1 píše: 19 úno 2023, 18:36 "...Zřejmě, když se mi dělala elektrika v palubové desce, tak došlo k vyššímu napětí a kabel se lehce sežehnul..."
Toto se mi nějak nezdá, spíš bych to viděl na nějaký částečný zkrat, kdy to ještě není na zapůsobení pojistky nebo kostřící kabel zoxiduje díky horšímu přechodu na šroubu s plechem auta. To se lehce pozná podle toho, že ti na zadní lampě svítí těch žárovek víc, jak ta jedna, co má. Třeba s blinkrem poblikává i brzdové světlo, i když by vůbec nemělo svítit.
Rozumím a přiznávám tuto možnost, ale pečlivě jsem vše zkontroloval a jen jsem vyvodil jednu z možností ač třeba méně pravděpodobnou. Ale zbytek kabelu včetně zapojení a ukostření byl v pořádku. Každopádně mi ostatní světla nijak nezlobily. Ale pokud by třeba časem, tak to bude zřejmě něco horšího a proto budu doufat, ať vše zatím funguje jak má :D
Odpovědět

Zpět na „Astra G“