Zkušenosti s opravou laku svépomocí

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

hejda.nikola
Příspěvky: 7
Registrován: 21 led 2023, 20:42

Zkušenosti s opravou laku svépomocí

Příspěvek od hejda.nikola »

Ahoj, uvítám vaše zkušenosti s opravou laku svépomocí. Za celý život jsem neodřel auto a teď co mám Astru cca 4 měsíce se mi stala tahle blbost. Nemám žádné zkušenosti s opravami laku. Je lepší to jen zamalovat nějakou korekční tužkou nebo ten škrábanec i nějak vyplnit? Kontaktoval jsem detailingové studio, kde mi nabídli retuš. Je to docela malé misto (cca 2cm) a jde mi hlavně o to, aby to nerezlo. díky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 873
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Zkušenosti s opravou laku svépomocí

Příspěvek od milosh »

Foto sem muzes vlozit taky, nemusis davat odkaz na pochybny web, diky.
hejda.nikola
Příspěvky: 7
Registrován: 21 led 2023, 20:42

Re: Zkušenosti s opravou laku svépomocí

Příspěvek od hejda.nikola »

Obrázek
Přílohy
IMG_20230202_203304.jpg
hejda.nikola
Příspěvky: 7
Registrován: 21 led 2023, 20:42

Re: Zkušenosti s opravou laku svépomocí

Příspěvek od hejda.nikola »

milosh píše: 03 úno 2023, 08:31 Foto sem muzes vlozit taky, nemusis davat odkaz na pochybny web, diky.
ok díky, už jsem našel jak se foto vkládá, napoprvé jsem to neviděl
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 290
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Zkušenosti s opravou laku svépomocí

Příspěvek od westler »

Nejsem odborník, ale ty menší "ťupky" (podobné jako na foto vpravo) zatírám korekční tužkou už několik let na různých autech a nerezne zatím nic. To spíš začne reznout něco jiného - na Astře H např. kapota z vnitřní strany ve spoji, po 6 letech, původní origo díl z fabriky, auto jsem kupoval nové. Vždy se snažím místo co nejlépe vyčistit, odmastit, provést opravu brzy po tom co se lak poškodil. Ten škrábanec vlevo je trochu větší, ale zřejmě bych postupoval stejně...
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 212
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Zkušenosti s opravou laku svépomocí

Příspěvek od Sandal »

Súhlasím s westlerom, tiež nie som odborník, ale hodne som sa naučil na Felde, lebo tá nemala pritikoróznu ochranu - pozink.
Na Felícii, pokiaľ došlo k odhaleniu kovu, bolo treba vybrúsiť na kov a potom - odhrdzovač, základovka, lak na exteriér (Alkyton napr.) a krycí sprej.
V súčasnosti to už neplatí, pokiaľ pri odierke ostáva pozink neporušený - má taký šedý odtieň, ako v tomto prípade na foto.
Ak by som si to robil svojpomocne, priehlbeň by som vytmelil jemným tmelom, nechal týždeň dozrieť a prestrekol sprejom s origo odtieňom. Korózia nehrozí.
V prípade, že bol porušený aj pozink, tak bych to riešil ako pri Felde ... jój Felda to bola vysoká škola boja s hrdzou a s koróziou to taky (por.Troník) ;) .
Bol to boj s malými víťazstvami ale vopred prehratou vojnou
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
standa.
Příspěvky: 39
Registrován: 26 kvě 2020, 08:33

Re: Zkušenosti s opravou laku svépomocí

Příspěvek od standa. »

Mám zkušenost, že barva v lahvičce se štětečkem je většinou moc řídká a při odprýsknutém laku více jak 3mm, vzlíná barva přes okraje a vznikne akorát větší kráter. Už jsem zkoušel opravit pár ťukanců na kapotě od kamínků a řeším to dvousložkovým polyesterovým tmelem, plničem, brusným papírem, sprejem a leštidlem. Je to větší piplačka a i když jsou ťukance jen na základovku, tak je výsledný efekt dobrý.
milans
Příspěvky: 41
Registrován: 29 říj 2008, 17:45

Re: Zkušenosti s opravou laku svépomocí

Příspěvek od milans »

westler píše: 03 úno 2023, 11:57 Nejsem odborník, ale ty menší "ťupky" (podobné jako na foto vpravo) zatírám korekční tužkou už několik let na různých autech a nerezne zatím nic. To spíš začne reznout něco jiného - na Astře H např. kapota z vnitřní strany ve spoji, po 6 letech, původní origo díl z fabriky, auto jsem kupoval nové. Vždy se snažím místo co nejlépe vyčistit, odmastit, provést opravu brzy po tom co se lak poškodil. Ten škrábanec vlevo je trochu větší, ale zřejmě bych postupoval stejně...

Ahoj, môžeš priložiť odkaz na korekcnu tuzku ? Na Astre J je lak biedny a miestami už potrebuje opraviť. Dik
Uživatelský avatar
westler
Příspěvky: 290
Registrován: 08 dub 2018, 10:46

Re: Zkušenosti s opravou laku svépomocí

Příspěvek od westler »

milans: např. zde - https://www.doopla.cz/vyhledavani.html? ... ravn%C3%A1 (případně dle "čísla dílu"/kódu barvy samozřejmě v Oplu)
Astra K ST, 2018, 1.6T AT
EX Astra H, 2009, 1.6 Easytronic
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zkušenosti s opravou laku svépomocí

Příspěvek od Joska »

ale tady to jde do kovu...hele asi bych zajel někam do lakovny ty 2000 -4000 za to stojí, tohle bude do roka reznout.:-(
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Interiér a exteriér“