Reálná spotřeba Opel Astra K Sport tourer 1.6 cdti 100kw AT

2015+

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Reálná spotřeba Opel Astra K Sport tourer 1.6 cdti 100kw AT

Příspěvek od mfilip »

Mne zveda zima spotrebu jen o par deci. Zima/leto je podle pneu, ne podle datumu/teploty.
Vsechny km na obou autech jsou z 90% na stejnych cestach do prace, rodinou, sportem, nejcastejsi trasa je cca 30km.
lehka noha, predvidava jizda.
Parkovani v garazi + v praci v podzemce (13-14st v zime), to je taky potreba rict. Od roku 2020 pokles kvuli covidu, pracuji casteji z domu

Obrázek
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 870
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Reálná spotřeba Opel Astra K Sport tourer 1.6 cdti 100kw AT

Příspěvek od milosh »

Nic ve zlym, ale je to slusna uchylka psat si spotrebu :lol:
Uživatelský avatar
HeFab
Příspěvky: 265
Registrován: 29 črc 2014, 10:57

Re: Reálná spotřeba Opel Astra K Sport tourer 1.6 cdti 100kw AT

Příspěvek od HeFab »

V nedávnom knižnom bestselleri Program Daniel je popísaný veľký experiment, kde tá skupina ľudí, ktorá si zapisovala svoju váhu na dennej báze, schudla/zhubla dvakrát viac, ako tá skupina, ktorá si nič nezapisovala ;)
Naozaj to funguje :)
Milióny ľudí si množstvo natankovaného paliva z rôznych príčin v rôznej forme zaznamenávajú, preto ja osobne to nepokladám za žiadnu úchylku ;) Napríklad už len z tohto pohľadu, že skoková zmena spotreby takmer vždy poukáže na nejaký technický problém.
Astra K 1.2 Turbo 81kW F12SHL MY2020
Astra H 1.6 Twinport 77kW Z16XEP r.v. 2005 - ex
Astra G 1.4 Twinport 66kW Z14XEP r.v. 2006 - ex
Omega 2.2DTI 88kW Y22DTH r.v. 2001 - ex
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1777
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Reálná spotřeba Opel Astra K Sport tourer 1.6 cdti 100kw AT

Příspěvek od Colommbo »

Přistupuju k tomu stejně jako kolega mfilip, HeFab či další. Předchozí dvě Omči měly palubní počítač, teď jej nemám, tož si jednotlivá tankování (dycky doplna a vychází mi to tak dvakrát do měsíce) píšu. Nejezdím vyloženě na spotřebu, to bych si pořídil nějaké hen to TéDéÍčko, spíš jen tak pro přehled a klid v motorové duši. :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
mfilip
Příspěvky: 282
Registrován: 06 kvě 2017, 10:21

Re: Reálná spotřeba Opel Astra K Sport tourer 1.6 cdti 100kw AT

Příspěvek od mfilip »

Mam rad proste prehled. Souhlasim s tim, ze to ve finale k nicemu neni, ale pro mne to smysl ma. Treba mi z nich vychazi, ze syper hyper mega aditivovane premiovych nafty a benziny nemaji u mne vliv na spotrebu. Nejsou to samozrejme laboratorni testy, neni to exaktni mereni, ale nikdy se mi proste nepotvrdilo, ze by mi treba Verva nebo V-Power snizil spotrebu a mysli, ze pokud by se jednalo o snizeni 5% tak jak to nekdy byva v reklamach, tak bych to poznal. Dokonce ani nemaji podle mne nijak zasadni vliv na cetnost vypalovani DPF. Ten se mi v zimnim obdobi vypaluje cca po 1100km premie/nepremie, zatimco v lete cca po 700-800km. Pricitam to tomu, ze v zime mivam o tech cca 0.3-0.4 vyssi spotrebu, ktere sama o sobe prisipva k prubeznemu vypalovani sazi a tim padem snizuje miru zaplneni DPF.

Podobne statistiky si vedu i u cyklistiky, takze uchyl klidne asi budu, nicmene z meho okoli vim, ze jsou jeste vetsi uchylove :D
Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex A20DTE MR2015
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 212
Registrován: 21 dub 2018, 06:36
Bydliště: Bratislava

Re: Reálná spotřeba Opel Astra K Sport tourer 1.6 cdti 100kw AT

Příspěvek od Sandal »

Tož ja som ešte väčší magor.
Okrem cyklistiky si vediem spotrebu na radiátoroch v byte. Kúrenie je v mojom každoročnom vyúčtovaní najväčšia položka, takže sa snažíme regulovať a každoročne si vyhodnocujem celoročný efekt.
Zrovna spotrebu benzínu si neevidujem, lebo veľmi málo jazdím, takže to je položka v rozpočte minimálna.
Opel Astra 1,4, ... 74kW, 2018
Odpovědět

Zpět na „Astra K“