Bezklíčové startování / odemykání - klíč nebyl nalezen

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
tommy082
Příspěvky: 12
Registrován: 15 bře 2017, 18:06

Bezklíčové startování / odemykání - klíč nebyl nalezen

Příspěvek od tommy082 »

Ahoj, v posledních několika dnech se mi stává, že auto zahlásí, že v autě nebyl nalezen klíč. Někdy i během čekání na semaforu, když motor pořád bží. Jakmile vypnu motor, tak že mám sešlápnout spojku pro opětovné nastartování. Přitom klíč mám u sebe. Stejný problém u obou dvou klíčů. Také odemikání auta tlačítkem na dveřích se někdy podaří až na druhý pokus. Baterie v obou klíčích byla vyměněna před 9 měsíci.

Nemá někdo podobnou zkušenost? Vím, že v případě potřeby je možné vůz odemknout klíčkem ale jak s nastartováním? Je možné auto nějak klíčkem nastartovat v případě že nefunguje bezklíčové startování?

Ještě bych dodal, že mám celkově problém s baterií v autě i když to s tím zřejmě nesouvisí. Po cca 4 dnech stání auta v garáži (nevyhřívané) je baterie vybitá a to i když byla pár dnů předtím nabitá přes nabíječku nebo je jisté, že se předchozí delší jízdou musela dobít.

Předem díky za reakce
Reklama
 

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1777
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Bezklíčové startování / odemykání - klíč nebyl nalezen

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj! Tyhle moderní vyfi*undační elektronické systémy jsou na 100% stav akumulátoru a dobíjecí soustavy obecně dost háklivé...
W124 E320 R6 Coupé 1994
Uživatelský avatar
HeFab
Příspěvky: 265
Registrován: 29 črc 2014, 10:57

Re: Bezklíčové startování / odemykání - klíč nebyl nalezen

Příspěvek od HeFab »

Máš v aute Stop/Štart systém?
Astra K 1.2 Turbo 81kW F12SHL MY2020
Astra H 1.6 Twinport 77kW Z16XEP r.v. 2005 - ex
Astra G 1.4 Twinport 66kW Z14XEP r.v. 2006 - ex
Omega 2.2DTI 88kW Y22DTH r.v. 2001 - ex
tommy082
Příspěvky: 12
Registrován: 15 bře 2017, 18:06

Re: Bezklíčové startování / odemykání - klíč nebyl nalezen

Příspěvek od tommy082 »

HeFab píše: 02 bře 2022, 08:39 Máš v aute Stop/Štart systém?
Ne, auto je bez Stop/Start. Dnes vlastně stejný problém. Odemknuto na cca 3ti pokus a během zastavení nebo při vystoupení spolujezdce hned informace nenalezen klíč. Stejně tak při vypnutí motoru. Také při startování nastartováno až při druhém zmáčknutí.
palopalo
Příspěvky: 6
Registrován: 13 srp 2017, 21:01

Re: Bezklíčové startování / odemykání - klíč nebyl nalezen

Příspěvek od palopalo »

Napriek tomu ze bola bateria v kluci vymenena skus ju v jednom vymenit.
Tie baterky starnu a meni sa ich vnutorny odpor takze pri komunikacii s autom ich napatie klesne
naprazdno mozu mat aj cez 3 V ale pri komunikacii klesne na 2-2.4 V
ak mas doma avomet mozes zmerat napatie na baterke napriklad starej ktoru vyberes z kluca a novej.
Potom na rozsahu 20 A zmeras skratovy prud, ale len na cca 1 s zistis rozdiel medzi novou a starov. Ked ten kluc nosis vo vrecku (rifle a pod...) tak sa mozu stlacit tlacidla odomknutie, alebo zamknutie a baterka
sa vybija. Bolo to tu riesene ze prisli k autu a bolo otvorene. Preto aj nedavno vymenena bateria moze byt vybita.
Momentalne som vymenil jednu baterku. Naprazno mala 3.35 V ale pri stlaceni tlacidla klesla na 2.4 V.
Na rozzsahu 20 A bol skratovy prud 10mA. Ina baterka napetie naprazno 3,05V a skratovy prud 200mA
ten pru je len orientacne podsatny je pomer tvoj pristroj ti moze ukazat ine hodnoty
Ked budes kupovat baterku pozri si datum najneskorsieho pouzitia cim vyssi tym lepsie menej stala na sklade
s pozdravom

Palo ;)
tommy082
Příspěvky: 12
Registrován: 15 bře 2017, 18:06

Re: Bezklíčové startování / odemykání - klíč nebyl nalezen

Příspěvek od tommy082 »

Díky za tip, zkusím a dám vědět.
tommy082
Příspěvky: 12
Registrován: 15 bře 2017, 18:06

Re: Bezklíčové startování / odemykání - klíč nebyl nalezen

Příspěvek od tommy082 »

palopalo píše: 02 bře 2022, 16:29 Napriek tomu ze bola bateria v kluci vymenena skus ju v jednom vymenit.
Tie baterky starnu a meni sa ich vnutorny odpor takze pri komunikacii s autom ich napatie klesne
naprazdno mozu mat aj cez 3 V ale pri komunikacii klesne na 2-2.4 V
ak mas doma avomet mozes zmerat napatie na baterke napriklad starej ktoru vyberes z kluca a novej.
Potom na rozsahu 20 A zmeras skratovy prud, ale len na cca 1 s zistis rozdiel medzi novou a starov. Ked ten kluc nosis vo vrecku (rifle a pod...) tak sa mozu stlacit tlacidla odomknutie, alebo zamknutie a baterka
sa vybija. Bolo to tu riesene ze prisli k autu a bolo otvorene. Preto aj nedavno vymenena bateria moze byt vybita.
Momentalne som vymenil jednu baterku. Naprazno mala 3.35 V ale pri stlaceni tlacidla klesla na 2.4 V.
Na rozzsahu 20 A bol skratovy prud 10mA. Ina baterka napetie naprazno 3,05V a skratovy prud 200mA
ten pru je len orientacne podsatny je pomer tvoj pristroj ti moze ukazat ine hodnoty
Ked budes kupovat baterku pozri si datum najneskorsieho pouzitia cim vyssi tym lepsie menej stala na sklade
s pozdravom

Palo ;)
Ahoj, tak jsem vyzkoušel vyměnit baterku a bohužel beze změny. Navíc jsem zjístil, že mimo tento problém auto vlastne nereaguje na žádné tlačítko na ovladači (odemknutí, zamknutí, otevření kufru). Takže to asi vypadá na servis :/
tommy082
Příspěvky: 12
Registrován: 15 bře 2017, 18:06

Re: Bezklíčové startování / odemykání - klíč nebyl nalezen

Příspěvek od tommy082 »

Druhý ovladač, kde jsem baterii neměnil má ten stejný problém. Auto nereaguje po zmáčknutí na žádné tlačítko. Bezklíčové odemknutí a nastartování stále na několikátý pokus.
Uživatelský avatar
sova
Příspěvky: 172
Registrován: 10 črc 2017, 08:14
Bydliště: Praha

Re: Bezklíčové startování / odemykání - klíč nebyl nalezen

Příspěvek od sova »

V drzaku na piti je ten snimac klice, takze klicek polozit na dno drzaku. Je to tak psano v navodu.
palah
Příspěvky: 266
Registrován: 29 bře 2016, 12:13

Re: Bezklíčové startování / odemykání - klíč nebyl nalezen

Příspěvek od palah »

tommy082 píše: 01 bře 2022, 08:54 Ahoj, v posledních několika dnech se mi stává, že auto zahlásí, že v autě nebyl nalezen klíč. Někdy i během čekání na semaforu, když motor pořád bží. Jakmile vypnu motor, tak že mám sešlápnout spojku pro opětovné nastartování. Přitom klíč mám u sebe. Stejný problém u obou dvou klíčů. Také odemikání auta tlačítkem na dveřích se někdy podaří až na druhý pokus. Baterie v obou klíčích byla vyměněna před 9 měsíci.

Nemá někdo podobnou zkušenost? Vím, že v případě potřeby je možné vůz odemknout klíčkem ale jak s nastartováním? Je možné auto nějak klíčkem nastartovat v případě že nefunguje bezklíčové startování?

Ještě bych dodal, že mám celkově problém s baterií v autě i když to s tím zřejmě nesouvisí. Po cca 4 dnech stání auta v garáži (nevyhřívané) je baterie vybitá a to i když byla pár dnů předtím nabitá přes nabíječku nebo je jisté, že se předchozí delší jízdou musela dobít.

Předem díky za reakce
Podobný problém som mal aj ja, batérie v klúčoch vymenené a klúč v aute u ručnej brzdy (kde by mal byť najsilnejší signál pre klúč) a vypisovala chybu nenájdený klúč, samozrejme potom problém so štartovaním. Zamykanie a odomykanie mimo auta tiež nefungovalo. Problém bol v baterii auta, po výmene všetko fungovalo 100%. Len ma zmiatlo, ze ani odomykanie a zamykanie nefungovalo, ktoré má asi minimalny odber ale sami v servise povedali, že ak nie je dobrá bateria v aute, auto sa chová neštandartne.
Opel astra K ST inovation 1,4 150k, čierna metalíza, sada inovace(led matrix a navigácia…) , zimná sada 2, funkčná sada pre zadné sedadlá, fleetova zľava 16,38%(3909€)…
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“