Motor A16LET (1.6 Turbo) špatné starty a kouř

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Prokop Tunel
Příspěvky: 4
Registrován: 22 úno 2018, 12:11

Motor A16LET (1.6 Turbo) špatné starty a kouř

Příspěvek od Prokop Tunel »

Ahoj, Po dlouhém pátrání po příčině problémů se starty už jsem docela zoufalý, tak bych chtěl požádat o radu, třeba už někdo podobný problém řešil. Insignie 1.6 Turbo při studeném startu cuká, kolísají otáčky.
Děje se to často (ale ne vždy, tak 7-8x z 10 nastartování).
Většinou jde o první studený start, pokud je motor zahřátý tak chytne úplně normálně.
Otáčky kolísají a je slyšet roztočení nějakého větráku (turba) a pak odfuk, jakoby přidával vzduch do motoru. Během cca 5-10 s se chod ustálí a auto jede normálně.

Před cca 3 roky, jsem vyměnil baterku a problém na chvíli ustal, ale po několik měsících se opět začal projevovat.
Udělal jsem výměnu svíček - nepomohlo Při poslední diagnostice ukazovalo čidlo váhy vzduchu vysokou teplotu cca 66° - čidlo vyměněno (i filtr), jízdní projev se lehce zlepšil, ale starty pořád špatné.
Zdá se, že na to má nějaký vliv palivo - pokud tankuju konkrétně na OMV jsou starty výrazně lepší, pokud kdekoliv jinde (i Verva, VPower), tak se objevuje častěji.
Posledním indikátorem se objevilo kouření z výfuku při startu. Opět ne vždy, ale z výfuku jde bílý kouř. Je to při studeném startu nebo když auto chvíli po dojezdu stojí zchladne a pak se startuje (většinou necuká, jen zakouří).

Chladící kapalina se neztrácí, olej taky vypadá čistý. Teď výměna oleje - po cca 10 - 15 tis (jak si auto zahlásilo), ubylo cca 1 litr Diagnostika sama žádné chyby neukazuje. Chci auto připravit na prodej, ale už nevím kam sáhnout. Tuší někdo? Nebo kam s tím třeba v Brně zajet? Předem díky

Našel jsem, že něco podobného se řešilo tady https://www.opel-forum.cz/viewtopic.php?f=70&t=6865
Je na 1.6 Turbo (A16LET) taky takový snímač?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 535
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor A16LET (1.6 Turbo) špatné starty a kouř

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Roman K Brno - zde je sídlo firmy - https://goo.gl/maps/jd3sfhf2gdGPggTE8

Volat cca mezi 8 - 9hod rano. Nikdo lepší v Brně na Oply nené. Pokud potřebuji řešit něco takového vždy tam jedu a vždy vyřešeno. Jezdím tam s Astrou G a i Astrou J.
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Václav
Příspěvky: 3
Registrován: 03 kvě 2013, 22:31

Re: Motor A16LET (1.6 Turbo) špatné starty a kouř

Příspěvek od Václav »

Dobrý den, jak Vám to prosím dopadlo? Pokud to máte vyřešené? Děkuji za odpověď ;)
Václav
Příspěvky: 3
Registrován: 03 kvě 2013, 22:31

Re: Motor A16LET (1.6 Turbo) špatné starty a kouř

Příspěvek od Václav »

Dobrý den, jak Vám to prosím dopadlo? Pokud to máte vyřešené? Děkuji za odpověď ;)
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“