Svolávací akce 22-C-013

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Odpovědět
kotek
Příspěvky: 8
Registrován: 03 dub 2020, 08:50

Svolávací akce 22-C-013

Příspěvek od kotek »

Jsem majitelem Astry J Sports Tourer, 1,6 CDTi, 100kW a přišla mi výzva na výše uvedenou svolávačku (ze zákona) - úprava emisí v reálných podmínkách jízdy.
Po první svolávačce - cca 2 měsíce po koupi vozidla jsem se přímo v Oplu na přímý dotaz proč a co se upravuje odpověď nedozvěděl. Ve skutečnosti se upravovat výkon (tedy snižoval), protože se zjistilo, že je blbě vyřešeno chlazení turba které se přehřívalo. Tak že to vyřešili nejjednodušeji jak to šlo.
Na STK mám téměř neměřitelné emise a tak na nějakou další "aktualizaci" určitě nedorazím. Podruhé se již oblbnout nedám.
Použiji Opel slogan - Wir leben Autos
Reklama
 

xzar
Příspěvky: 59
Registrován: 01 dub 2020, 00:40

Re: Svolávací akce 22-C-013

Příspěvek od xzar »

Souhlasím, já mám stejné auto a na svolávačku jsem šel, protože mám problém s spouštěním regenerace při studeném motoru. Dělá to občas a servis mi řekl, že sice neví co ten "update" upravuje, ale mohlo by to pomoct. No taky jsem byl pekně blbý. Samozřejmě to nepomohlo a auta má úplně jiné charakteristiky jízdy, obzvláště připojení turba je úplně jiné mnohem pozvolnější.
Před updatem díky akceleraci byl člověk "vtažen" do sedadla, teď to téměř nejde poznat, že se připojí turbo a celková akcelerace je horší. A ani na spotřebu to vliv nemá :(
Astra ST 2015 100kW DTH Cosmo
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1781
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Svolávací akce 22-C-013

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj! Spíš bych byl překvapen (a téměř to považoval za vadu), kdyby k regeneraci DPF při studeném/nezahřátém motoru docházelo... :?
W124 E320 R6 Coupé 1994
xzar
Příspěvky: 59
Registrován: 01 dub 2020, 00:40

Re: Svolávací akce 22-C-013

Příspěvek od xzar »

Colommbo píše: 11 bře 2022, 09:10 Ahoj! Spíš bych byl překvapen (a téměř to považoval za vadu), kdyby k regeneraci DPF při studeném/nezahřátém motoru docházelo... :?
No ale děje se. Ráno přijdu k autu, venku je kolem nuly. Nastartuji a na prvních semaforech(cca za 3minuty od vyjetí) si všimnu, že mám spotřebu 1,8l na volnoběhu a zapnuté vyhřívání zadního okna. A to nemám nastavené auto odmražování.
Měnil jsem EGR, protože hlásilo na diagnostice chybu. Ale nic jiného teď na diagnostice není. Technik z OPELu říkal, že by mohly dělat čidla teploty výfukových plynů, ale to je jen cca 9000 za nové s tím, že to tím být nemusí.
Jinak auto jede v pohodě, necuká, nepadá do nouzáku, je bez chyb, jen prostě jednou za čas zapne "regeneraci" za studena.
Astra ST 2015 100kW DTH Cosmo
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1781
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Svolávací akce 22-C-013

Příspěvek od Colommbo »

Jak už jsem zmínil, považuju to chybu. Systém se z nějakého důvodu o regeneraci pouze pokouší, aniž by byla šanci proběhnout, dokončit se...
W124 E320 R6 Coupé 1994
xzar
Příspěvky: 59
Registrován: 01 dub 2020, 00:40

Re: Svolávací akce 22-C-013

Příspěvek od xzar »

Chyba to určitě je, ale co s tím, měnit postupně všechna čidla, to abych vyhrál v sazce.
Nějaký tip?
Astra ST 2015 100kW DTH Cosmo
Odpovědět

Zpět na „Astra J - Garanční prohlídky, servis“