opel astra h 1.4 z14xep

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Trocky_
Příspěvky: 2
Registrován: 30 dub 2021, 21:47

opel astra h 1.4 z14xep

Příspěvek od Trocky_ »

Zdravím , mám opel astra H 1.4 66kw Z14XEP a pri pridaní alebo ubraní plynu mi auto trhne. Taktiež to robí aj pri preraďovaní hlavne pri nižších stupňoch. Auto má najazdené 160 000km a nedávno boli menené rozvody, sviečky, olej a este zopár vecí , ale trhanie už bolo aj pred tým. Tankujem iba prémiové palivá na slovnafte a Benzine. Spotreba na volnobehu je 0.7 - 0.8L a priemerná je 7.2L. Vedeli by ste mi poradiť čím to môže byť ? Ďakujem za rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
J@ck
Příspěvky: 166
Registrován: 04 dub 2020, 12:54

Re: opel astra h 1.4 z14xep

Příspěvek od J@ck »

Neviem či to bude aj v tvojom prípade, ale u mojej motorizácie - Astra J s motorom A16XER - sa takýmto spôsobom chovania prejavoval poškodený modul zapaľovania - zapaľovacia lišta, prasklina na "fajke" (či ako to nazvať) druhého valca. Na diagnostike to chybu nehlásilo a ani nebola nikde zapísana v pamäti.
Video https://www.youtube.com/watch?v=dmzBaiQIj6I
Opel Astra J 1.6 Cosmo - Notchback
Trocky_
Příspěvky: 2
Registrován: 30 dub 2021, 21:47

Re: opel astra h 1.4 z14xep

Příspěvek od Trocky_ »

Práveže mne žiadna kontrolka nesvieti a pri ustálenej rýchlosti auto netrhá, iba pri preraďovaní a pridaní/ubraní plynu. A ešte otázka, aká má byť spotreba na volnobehu ?
Uživatelský avatar
J@ck
Příspěvky: 166
Registrován: 04 dub 2020, 12:54

Re: opel astra h 1.4 z14xep

Příspěvek od J@ck »

Ani mne žiadna kontrolka nesvietila, ani žiadna chyba nebola zapísaná v pamäti závad. Závada sa prejavila tesne po výmene sviečok, trhanie na začiatku akcelerácie a na začiatku decelerácie - domnievam sa, že pri vyberaní zapaľovacieho modulu (pred výmenou sviečok) sa uvoľnila ta pružina vo "fajke", nedoliehala dobre na sviečku a preto došlo k prasknutiu a prerazeniu izolátoru, čo sa prejavovalo sporadickým prebíjaním iskry na kostru - po výmene zapaľovacieho modulu závada-trhanie zmizlo - všetko fachčí doteraz ako má.
Dokonca som podľa videa opravil pôvodný poškodený modul (zalepil som poškodenie dvojzložkovým epoxidom a zazmrštil zmršťovačkou), vyskúšal som ho a mám ho ako náhradný.
Spotrebu na voľnobeh mám 0,7l, ale s 1,6 motorom, priemernú ročnú spotrebu 7,2L/100km.
Opel Astra J 1.6 Cosmo - Notchback
Odpovědět

Zpět na „Astra H - Motory“