H4nz3k ST 2.0CDTi Cosmo 2015

Založte si své téma a představte svůj Opel Astra J ostatním.

Moderátoři: Astra - R@SAG, Moderátoři

Odpovědět
h4nz3k
Příspěvky: 82
Registrován: 28 srp 2013, 13:32
Bydliště: 59401

H4nz3k ST 2.0CDTi Cosmo 2015

Příspěvek od h4nz3k »

Ahoj chtel bych se pochlubit svou Astrou.
Rok výroby 2015, koupeno po ukončeném leasingu, najeto necelých 44 tisic km. V současné době v servisu, trefil jsem srnku. :(

Obrázek

Výbava:
- Adaptivní bixenony
- Parkovací senzory vpředu vzadu + couvací kamera
- 4 okna v elektrice
- Adaptivní tempomat
- Duální klima
- Výhřev sedaček a volantu
- Sedačky kombinace kůže látka, bohužel ne AGR
- Elektrická ručka s asistentem rozjezdu
- Navi 950 + Infinity
- Manuální převodovka
- Dešťový senzor
- Samostmívací zpětné zrcátko

Co nevidět to bude rok, co auto mám, najeto 25 tisíc od té doby.

1x sražená srna, 2x odřené dveře u garáže (to auto je prostě do všech směrů větší), jeden škrábanec od nějakého lulina přes celý pravý bok, který zrovna byl opravovaný po mých parkováních do garáže, už jsem to jen opravil tužkou, pojišťovna by mě asi už sežrala.

1x výměna čidla teploty, 2x výměna oleje + filtru.

V posledních 2 týdnech vyměněny destičky na všech kolech a žhavicí svíčka na 2.válci.
Mám štěstí, všechny jsou s měřením tlaku, takže výměna bude drahá.
Zajímavé, že se pokazila zrovna ve chvíli, kdy jsem začal dávat VIF. :roll:
Při napojení na diagnostiku se auto v kopci samo odbrzdilo, docela sranda ho chytat. :?

Dlouhodobá spotřeba od koupě 6,1 dle palubního počítače, mohla by být nižší, super by bylo 5,5-5,7, ale co už. :cry:

Vypalování DPF při jízdách po dálnicí jednou za nádrž, tedy za cca 850km, při jízdách po městě každých 350km.

Jednu chvíli zlobil zámek u spolujezdce, ale po chvíli se opravil sám, tak asi ok.

Na adaptivní tempomat jsem si za celou dobu nezvykl. :lol:

Auto je denně v provozu, sedadla jsou pohodlná, záda mě z nich nebolí jako z předchozí béčkové vectry.

Na to, že jsem si kupoval téměř nové auto s málo najeto se toho rozbilo víc než jsem čekal, no ale jako vždy, když je to opravené, doufám, že teď je na dlouho klid. (nebude.. :P)

Za chvíli mě čeká přezutí na letní gumy, musím dokoupit TPMS ventilky, druhou sadu kol mám.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 535
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: H4nz3k ST 2.0CDTi Cosmo 2015

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Tak vítej zde na fóru, snad nas zde bude brzy zase více :D :D :D
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
h4nz3k
Příspěvky: 82
Registrován: 28 srp 2013, 13:32
Bydliště: 59401

Re: H4nz3k ST 2.0CDTi Cosmo 2015

Příspěvek od h4nz3k »

Pořídil jsem na Astru nové gumy, po dlouhém výběru nakonec volba padla na celoročky GoodZear Vector 4seasons Gen3.
Kupoval jsem gumy s vyšším zátěžévým indexem i vyšším rychlostním indexem než mám v techničáku, tak jsem měl trochu obavu, jestli gumy nebudou tvrdší a jízda tak míň pohodlná, opak je ale pravdou, josu krásně pohodlné. Zatím jsem najel asi 45km tak jsem jim moc nedával, ale zatím se v teplotách okolo 0 jeví dobře, ještě budu ladit tlaky.
Gumy jsem vybral díky tomuto testu:
https://www.youtube.com/watch?v=gHph1mDtCbQ

Na Astře mám v současnosti najeto 77700km, od posledního příspěvku vyměněna ještě žhavička na 1.válci, nic jiného se nepokazilo, ale taky jsem najezdil hodn málo za poslední rok.
Odpovědět

Zpět na „Astra J - Auta členů a recenze“