Kosmetika

Moderátor: Moderátoři

romanzdk
Příspěvky: 14
Registrován: 05 led 2021, 19:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Kosmetika

Příspěvek od romanzdk »

Ahoj vsem :),

chtel bych se zeptat na par veci k autokosmetice (jsem v tom zacatecnik, tak pripadne odpustte amaterske dotazy):

1) Po navoskovani se muze auto umyt nejakym obyc autosamponem, ktery mi ten vosk zanecha, nebo je potreba znovu navoskovat po kazdem myti? Nebo po navoskovani staci auto oplachovat?
2) Jak casto pouzivate sprej proti poletave rzi? S kazdym mytim nebo jen "nekdy" jednou za cas?
3) Pouzivate taky nejakou ochranu na disky? Nejaky vosk nebo tak neco? Muze se na ne pripadne pouzity klasicky vosk (collinite)?
4) Mate zkusenosti s pripravkem proti mlzeni oken? Je to uzitecne, nebo zbytecne?
5) Resite nejak asfalt a mouchy? Nebo diky navoskovani to jde vsechno lehce dolu? Nebo to odstrani sprej proti poletave rzi? Nebo mate specialni pripravky i na to?
6) Staci voskovat 1 vrstvu, nebo je potreba 2x (Collinite 476s)?
7) Na kolik navoskovani (Astra J) vystaci Collinite 476s 250ml?
8) Pouzivate nejakou, pripadne jakou auto vuni? Premyslim nad plechovkami California scents - udajne vydrzi 2-3 mesice
9) Mate nejaky oblibeny eshop, ktery byste doporucili z hlediska vyberu a cen?

Predem Dekuji,

Roman
Reklama
 

romanzdk
Příspěvky: 14
Registrován: 05 led 2021, 19:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kosmetika

Příspěvek od romanzdk »

10) Mate zkusenosti s textilnimi koberci? Doporucili byste spise nez klasicke gumove?
Astra J 1.4 Turbo, 103kW, 2015, Deep Sky Blue
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 879
Registrován: 28 říj 2008, 13:15
Bydliště: Ústecko

Re: Kosmetika

Příspěvek od milosh »

Na zimu mám gumový, na léto textilní 8-)
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 1781
Registrován: 01 úno 2012, 09:35
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí

Re: Kosmetika

Příspěvek od Colommbo »

Mám textilní a na nich gumový. Celoročně, je to praktický. :)
W124 E320 R6 Coupé 1994
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: Kosmetika

Příspěvek od sladas opc »

Navoskovany auto vydrzi ikdyz ho umejes, musis ale pouzivat sampon ph neutralni, vosk muzes i ozivovat detailerem, dobrej a dostupnej je sonax bsd.. Pripravek na poletavou rez, pouzivas da se rict podle toho jak moc jezdis atd, vetsina jich je ph neutralni takze nesundavs vosk.. Co se tyce kol, nekteri pouzivaji klasickej vosk co pouzivaj i na auto, dobra je keramika a kdyz vosk tak treba autofinnese mint rims..na asfalt musis pouzivat odstranovac asfaltu, to pripravek na poletavou rez nesunda.. Pred voskovanim je dobre lak auta odmastit, pouziva se casto IPA
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
romanzdk
Příspěvky: 14
Registrován: 05 led 2021, 19:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kosmetika

Příspěvek od romanzdk »

Diky za odpovedi :)

Jeste kdyby nekdo vedel/mel zkusenosti s 4,6,7,8,9
Astra J 1.4 Turbo, 103kW, 2015, Deep Sky Blue
sladas opc
Příspěvky: 1026
Registrován: 08 bře 2011, 10:26

Re: Kosmetika

Příspěvek od sladas opc »

Voskovat staci jednu vrstvu, nekdo dava i dve, ale v nekterych pripadech je to zbytecne.. Vosk ktery udavas ti vystaci na mnoho aut, spotrebs vosku je minimalni, zbytecny delat extra silny vrstvy, vosku staci opravdu malo.. Co se tyce vonavek vyzkousel jsem mraky vonavek od plechovek california, panaky little joy, mr&mrs atd a stejne mi v pomeru cena-vykon vyjde nejlepe klasicky stromek.. Konkretne ty californie moc extra a dlouho nevonej, krome cherry ktera je silna, ale ta mi zas nesedi..
Opel astra K 1.4turbo 110kw..dynamic..led matrix,navi,18bicolor atd..
Uživatelský avatar
Astra - R@SAG
Moderátor
Příspěvky: 539
Registrován: 02 dub 2020, 13:26
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kosmetika

Příspěvek od Astra - R@SAG »

Tak snad ti aspoň trochu pomohu, jinak mi napiš, rád ti odpovím. Máš i tel. na mě, klidně zavoléj :D

1) Po navoskovani se muze auto umyt nejakym obyc autosamponem, ktery mi ten vosk zanecha, nebo je potreba znovu navoskovat po kazdem myti? Nebo po navoskovani staci auto oplachovat?
Stačí pouze opláchnout vodou

2) Jak casto pouzivate sprej proti poletave rzi? S kazdym mytim nebo jen "nekdy" jednou za cas?
Nepoužívám spéj, ale tekutý přípravek v rozprašovači a to pouze před voskováním auta 1 - 2x ročně - používám Gyeon Q2M Iron

3) Pouzivate taky nejakou ochranu na disky? Nejaky vosk nebo tak neco? Muze se na ne pripadne pouzity klasicky vosk (collinite)?
Používám to samé co na karoserii - odstraním polétavou rez, pak vosk Autoglym Super Resin Polish 500ml, pak pužiji tuhý vosk - Collinite Super Doublecoat Auto Wax 476s

4) Mate zkusenosti s pripravkem proti mlzeni oken? Je to uzitecne, nebo zbytecne?
Na to nepoužívám nic, pouze x krát do roka umyji klasickým jarem a aby se neplžilo, pravidelně 1x ročně vyměním kabinový filtr s aktivním uhlím

5) Resite nejak asfalt a mouchy? Nebo diky navoskovani to jde vsechno lehce dolu? Nebo to odstrani sprej proti poletave rzi? Nebo mate specialni pripravky i na to?
Po navoskování, toto neřeším, jde to pěkně dolů. Pokud chceš něco na odstranění hmyzu, tak toto - Gyeon Q2M Bug & Grime 400ml univerzální čistič

6) Staci voskovat 1 vrstvu, nebo je potreba 2x (Collinite 476s)?
Pokud použiješ Autoglym Super Resin Polish a pak postačí 1 vrstva Collinite 476s

7) Na kolik navoskovani (Astra J) vystaci Collinite 476s 250ml?
Ono záleží jak jsi šikovný :D :D :D , pokud použiješ předtím Autoglym Super Resin Polish, tak spotřeba je malá, cca to máš na 10x

8) Pouzivate nejakou, pripadne jakou auto vuni? Premyslim nad plechovkami California scents - udajne vydrzi 2-3 mesice
nepoužívám nic, tak nemohu sloužit.

9) Mate nejaky oblibeny eshop, ktery byste doporucili z hlediska vyberu a cen?
Pokud chceš poradit, tak mi napiš, nerad bych tu dělal reklamu.

Info najdeš i na mém webu - http://astra-rasag.maweb.eu/?page_id=4422
Předešlé vozy: Opel Astra F 1.4 8v - 1992
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v ECOTEC - 2003
Současný vůz: Opel Astra G 1.4 16v Twinport - 2006
Současný vůz: Opel Astra J 1.4 Turbo 88kW/120k - 2015
WEB: astra-rasag.cz - vše o Opelech.
Uživatelský avatar
HeFab
Příspěvky: 265
Registrován: 29 črc 2014, 10:57

Re: Kosmetika

Příspěvek od HeFab »

Colommbo píše: 08 led 2021, 14:17 Mám textilní a na nich gumový. Celoročně, je to praktický. :)
Taky tak :mrgreen:
Zároveň to slúži ako ďalšia tlmiaca/odhlučňovacia/zatepľovacia vrstva na podlahe ;)
Astra K 1.2 Turbo 81kW F12SHL MY2020
Astra H 1.6 Twinport 77kW Z16XEP r.v. 2005 - ex
Astra G 1.4 Twinport 66kW Z14XEP r.v. 2006 - ex
Omega 2.2DTI 88kW Y22DTH r.v. 2001 - ex
romanzdk
Příspěvky: 14
Registrován: 05 led 2021, 19:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kosmetika

Příspěvek od romanzdk »

Dekuji vsem za odpovedi :)
Astra J 1.4 Turbo, 103kW, 2015, Deep Sky Blue
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“