OnStar v modelovom rocniku 2017

Informace ohledně aktualizace navigace, multimedií a elektroniky

Moderátoři: Astra - R@SAG, mattonecz, klm121, Moderátoři

Odpovědět
Volfik
Příspěvky: 160
Registrován: 31 říj 2018, 21:19

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od Volfik »

Pro mne akorát vypršel první rok zdarma, a než platit 2 500 Kč OnStar + 4000 Kč za data (100GB / rok), šel jsem do Chytré auto od T-Mobile. 249 Kč / měsíc je tam 5GB dat, monitoring auta, GPS lokace a tak. Samotné zařízení do OBD II portu je teď zdarma (bylo 4t Kč). Ročně to dělá 3.000 Kč, takže 2x levnější jak GM služby.

Oproti OnStar řešení to akorát neumí zamknout dálkově auto, zase to ale umí jiné věci.
Insignia GSi (2.0T benzín, 260hp, 4x4, 8AT)
Reklama
 

Uživatelský avatar
nulda
Příspěvky: 72
Registrován: 30 srp 2018, 08:41

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od nulda »

Přišel někomu kdo má OnStar email s tím, že od 1.4 už nebude dostupný balíček s daty? Já si chtěl před dovolenou aktivovat data na zkoušku, co jsem měl při nákupu auta, ale balíček nikde. Po skoro hodinovém hovoru s operátorem OnStar, kde asi už ani nesedí čech, mi řekli, že tato služba od 1.4 není v evropě dostupná, že to postupně ruší. Pokud jsem ty data nevyužil před 1.4 tak mám smůlu, ale můžu si podat reklamaci na nějakou částečnou refundaci.
Opel Astra ST 1.4 92KW Innovation
Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 443
Registrován: 20 črc 2016, 06:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od Joska »

Data v autě, nevyjde to levněji v mobilu? příjde mi to divné, platit sobě, manželce, dítěti a autu.

zaujal mě ten T.Mobile. fakt už je krabička zdarma? - to by asi za hřích stálo. -ale funkce otevřít auto přes to nefunguje, že? - to jsme často využívali...

hele SOS volání to umí taky?
Astra G -1,6 SZR, prostě Barča
Astra K - 1,6 CDTI (81kW) Innovation
Uživatelský avatar
nulda
Příspěvky: 72
Registrován: 30 srp 2018, 08:41

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od nulda »

Je to drahé, ale já chtěl využít ten uvítací balíček. Dál bych to neplatil. O T-Mobilu nevím zatím nic, dokud nebude vyřešena otázka co s OnStarem v našich autech po 31.12.2020
Opel Astra ST 1.4 92KW Innovation
8449982529
Příspěvky: 27
Registrován: 18 led 2017, 12:04

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od 8449982529 »

Pochopil jsem to správně, že s koncem OnStaru přestane fungovat i automatické hlášení nehody eCall? Jestli jo, tak je to od Oplu teda neskutečná prasárna.
Opel Astra ST 1.6T 147 kW 6M
Uživatelský avatar
shr3k
Příspěvky: 28
Registrován: 13 lis 2018, 11:44

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od shr3k »

Ano, jediné co z toho modemu půjde zachovat, je napájet tam slot na SIM a strčit do toho vlastní SIM, ale předtím musíte nakonfigurovat včas AP (do konce roku). https://www.chevybolt.org/threads/inter ... ard.34865/

Osobně si to asi nechám vybrat, aby se mi navigace dala přepnout na WiFi hotspot na telefonu nebo Chytré auto atp.
2018 Opel Insignia Country Tourer 2.0T Exclusive, Glory Red - prodána
8449982529
Příspěvky: 27
Registrován: 18 led 2017, 12:04

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od 8449982529 »

Díky za info, ale ta modifikace se zdá být nad mé síly. Moc jsem ani nepochopil, co by teda potom fungovalo? Jediná důležitá funkce je pro mě eCall - ten se touto úpravou zachrání?
Opel Astra ST 1.6T 147 kW 6M
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od Mike »

Nezachráníš nic. Je to bez náhrady. Přečti si podmínky, nic nebude fungovat ani nouzové volání. V servisu jsem se zajímal, jestli to alespoň umí nějak deaktivovat. Nemám zájem aby ten systém zbytečně bral proud. Prý o ničem neví a žádný plán na to není. Čili pohrobek GM a Francouzi bez zájmu. Je šmejdské, protože když si to auto člověk před 4 lety kupoval, byla to jedna z věcí kterou bral jako výhodu. Nenapadlo by mě, že to nepřežije ani pět let...
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Volfik
Příspěvky: 160
Registrován: 31 říj 2018, 21:19

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od Volfik »

Kdyby 5 let, já mám nové auto 2 1/2 roku a bude to za 14 dní deaktivované.

Nahradil jsem to pomocí T-Mobile Chytré auto ( https://www.t-mobile.cz/chytre-auto ), zvládá to trasovat lokaci auta, nabízí Wifi hotspot (hodí se pro děti, nemají ještě datové tarify, tak se jim Wifi v autě hodí), čte případné chybové kódy.

Akorát tím nejde zamykat / odemykat, ale tak auto je nastavené na automatické zamknutí jak se vzdálím, takže pohoda.

O moc víc OnStar neuměl, a ten T-Mobile je i levnější.

Přístrojovku bych teda rozhodně nerozdělával, jak se na to šáhne, bude to rezonovat ;)
Insignia GSi (2.0T benzín, 260hp, 4x4, 8AT)
Uživatelský avatar
Mike
Příspěvky: 337
Registrován: 29 pro 2016, 14:36
Bydliště: Praha

Re: OnStar v modelovom rocniku 2017

Příspěvek od Mike »

Nahradil jsem to pomocí T-Mobile Chytré auto ( https://www.t-mobile.cz/chytre-auto ), zvládá to trasovat lokaci auta, nabízí Wifi hotspot (hodí se pro děti, nemají ještě datové tarify, tak se jim Wifi v autě hodí), čte případné chybové kódy
Taky o něm uvažuji. Jaká je kompatibilita s Astrou. Myslím čtení diagnostických dat a celková spolehlivost? Vybíjení akumulátoru v OBD portu.
Astra K ST - 1.4T - 92kW - innovation - barva GAZ - MY2017
Odpovědět

Zpět na „Astra K - Autorádia + navigace + elektronika“